Головний лікар Ніжина: Систему трансплантації органів треба відпрацювати до дрібниць
Вторник, 25 Декабря 2012 11:57 | Просмотров: 2202
Нещодавно уряд запропонував українцям нову моторошну тему для обговорення - законопроект, який передбачає можливість видалення органів з тіла людини, якщо та офіційно не заявить, що не хоче бути донором органів. Умовою для можливості розчленування тіла високі чиновники називають смерть мозку. Але чи є така ініціатива гуманною? А якщо людина віруюча? Річ у тім, що урядова ініціатива не зовсім узгоджується із вченням Церкви про те, що смерть людини настає лише тоді, коли її душа остаточно покидає тіло. Та трансплантологам важливо мати необхідний «матеріал» якомога швидше...
У разі ухвалення пропонованого законопроекту суспільство може наштовхнутися на велику небезпеку. А що, як після авто - чи мотоаварії лікарі кинуться не рятувати людину, а видаляти з неї органи? Щоб «свіжішими» були?
Історія знає чимало випадків, коли медичні висновки стосовно смерті пацієнта були помилковими. Хто відповість за помилки чи навіть умисні вбивства людей, що за часів нинішнього прагматичного цинізму буття зовсім не виключено.
Наприклад, Патріарх Філарет під час свого візиту до Чернігова висловився однозначно про загрозу, яку несе суспільству згаданий законопроект.
А що з цього приводу думають медики?
Слово - головному лікарю Ніжинської міської лікарні
Володимиру Левковському:
«Трансплантація органів взагалі необхідна. Багато людей могли б жити далі, якби їм вчасно було зроблено операцію з пересадки того чи іншого органу. Інколи це єдиний шлях до порятунку. Питання полягає в тому, що технологія проведення практичних медичних втручань відпрацьована. Але в законодавчому плані вона ще не відпрацьована по тих системах, про які ми знаємо із засобів масової інформації. Одні кажуть, що людина або її родичі повинні дати дозвіл на трансплантацію. Інші кажуть, що нікого запитувати не потрібно. Але має бути відпрацьований закон, повинні бути точність і зафіксоване право на передачу органів, а також визначена організація, яка має цим займатися. Зробити це лише прерогативою і відповідальністю лікарів - надто серйозно. Бо кожний може по-різному ставитися до цієї системи і кожен по-своєму розуміти закони. Особливо в ситуаціях, коли ще з живої людини потрібно брати органи з метою їхньої трансплантації», - зазначає головний лікар.
Пан Левковський переконаний, що над цим питанням треба ще багато працювати і всебічно обговорювати. А от сама суть і постановка питання справедливі. Особливо в ситуаціях, коли іншого варіанту врятувати людину немає, коли лишень після трансплантації вона може продовжувати нормальне здорове життя.
«У Ніжинській лікарні працює система гемодіалізу - це штучні технічні органи, що виконують функцію нирок. На сьогодні проводиться робота, аби надати людям потрібну допомогу. Щоб вони могли не просто жити, а й працювати. Без таких систем їхнє життя було б давно закінчене. Хочу сказати, що в нашій державі вже були випадки «чорної трансплантологи», якими займалася прокуратура. Але я знаю людей у Ніжині, які віддали свої нирки дітям із вродженими патологіями. І діти живуть, і батькі живуть», - говорить Володимир Левковський.
Олег Головатенко, газета "Чернігівщина" №51 (379) від 21.12.12
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.