Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Відвоювали! Багатостраждальна школа відкрила двері для учнів

Відвоювали! Багатостраждальна школа відкрила двері для учнів

Про школу №2 у місті Ніжин розмови точилися понад півроку. Батьки й вчителі на чолі з директором обурювалися: мовляв, чиновники хочуть закрити навчальний заклад без жодних обговорень і громадських слухань. Вже начебто й рішення про ліквідацію школи опублікували на сайті міської ради. Інтереси осередку знань намагалися відстояти деякі народні обранці та центральні телеканали. Були навіть спроби акцій протесту. Проте до останнього моменту ніхто не знав, якою буде доля майже 300 учнів. Днями, нарешті, розв’язання проблеми зрушило з місця. Батьки й освітяни з гордістю заявили: ми «відвоювали» нашу школу!


Кореспондент «Чернігівщини» завітала до навчального закладу напередодні найважливішого свята для учнів - Дня знань. Незважаючи на те, що до урочистої лінійки лишилися лічені години, в школі ще тривав ремонт. Але будівельники поспішили запевнити: завершити встигнуть. Мовляв, дрібниці лишилися.

Заступник директора з виховної роботи Людмила В’яла, з якою ми зустрілися в коридорі, з усмішкою повідомила: їхня альма-матер готова приступати до роботи. Ще однією новиною стала заміна директора. Михайло Баленко до останнього боровся за те, аби школа продовжувала діяти. А виявилося, що вже не керуватиме. Новопризначена директор - Людмила Матях, яка раніше виконувала обов’язки завуча у школі №7.

«В Ніжині нині діє програма оптимізації навчальних закладів,- пояснює Людмила Анатоліївна.

- Мене на цю посаду призначили 21 серпня. Пан Михайло і надалі працюватиме у школі. Буде викладачем історії. Нині він у лікарні, але це зовсім не пов’язано з цими змінами. Невдовзі він приступить до роботи».

За словами новоспеченого директора, у школі нещодавно перекрили дах, закінчують фарбувати стіни ззовні. Роботи виконані за бюджетні та спонсорські кошти.

«Думаю, якщо вже виділили гроші на ремонт, а це не маленький «капітал», то питання закриття більше не піднімуть», - говорить пані Людмила. І, аби нас остаточно запевнити, продовжує: «Як директор школи, приступаючи до обов’язків, я підписувала контракт до кінця навчального року, тож з упевненістю можу сказати: школа працюватиме».


Не приховують своєї радості й представники батьківства, які доклали чимало зусиль аби навчальний заклад функціонував.

«Дев’ять років тому моя дитина прийшла сюди в перший клас. Ми й на хвилину не замислювалися, куди подавати документи, - згадує батько Олексій Смілик. - Одразу обрали ЗОШ №2, хоча поряд з нашим будинком розташована інша школа. Бо тут - сильний вчительський колектив і позитивна атмосфера. Але комусь, мабуть, вона заважає - майже кожного року виникають проблеми: то перший клас не хочуть відкривати, то школу в інше приміщення збираються «відрядити». Врешті-решт дожилися, що її вирішили закрити. Звичайно, батьки піднялися на захист, а вчителі підтримали. Нам дуже пощастило, що директор- небайдужа людина. Він цьому навчальному закладу віддав 25 років життя. Це єдиний керівник з усіх шкіл міста, якого обирали, а не призначали. На жаль, нині його усунули. Проте ми покладаємо надії на нового директора. Гадаємо, вона нас не підведе».

Голова батьківського комітету Олена Кушніренко відстоювала інтереси учнів всіма можливими способами. Про цю жінку тут говорять усі. Сама ж вона запевняє, мовляв, все зроблене - заслуга і батьків, і вчителів.

«Коли у березні 2013 року на сайті міської ради з’явився проект про ліквідацію нашої школи, це був грім серед ясного неба. Жодних громадських слухань. Мовляв, вони координаційну раду збирали. А чому ж тоді навіть директора не запросили? - обурюється пані Олена. - Тож ми, не чекаючи, оголосили батьківські збори і вирішили діяти. Ця школа для багатьох - як рідна домівка.Є родини, у яких тут виховали не одне покоління».

За словами жінки, зроблено чимало: листи до прокуратури, на президентський сайт, звернення до міністра освіти Табачника й акція протесту під міськвиконкомом.

«Та проект ніхто не прибирав, - продовжує мати. - Тільки тоді, коли до нас приїхали журналісти з програми «Свідок», крига скресла. Одразу всі заметушилися. Проект прибрали, гроші на ремонт виділили. І, нарешті, ми зітхнули з полегшенням».


«У нас всі дружні й активні. Тому нам вдалося досягнути спільної мети, - долучається до розмови Вікторія Гунько. - Та найбільше тішить, що жодна людина не забрала документи, хоча до навчального року лишалися лічені дні, а доля школи була під знаком запитання. Тепер головне завдання - оформити землю під навчальний заклад, бо й досі це не зроблено. Ото, мабуть, на неї й зазіхають».

Нині Прокуратура Ніжина з'ясовує, хто саме допустив внесення незаконного документу на офіційний сайт міської ради. Винних після перевірки обіцяють покарати.

Сніжана Божок, газета "Чернігівщина" №36 (416) від 5 вересня 2013

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школf №2, Ніжин, Сніжана Божок, газета "Чернігівщина"

Добавить в: