Чи будуть з газом і опаленням родини афганців та військових?
Чи будуть з газом і опаленням родини афганців та військових?
Замовником та інвестором будівництва багатоповерхівки на вулиці Прилуцькій було Міністерство оборони України. У 2006 році будинок здали в експлуатацію, родини афганців і військовослужбовців отримали квартири. Тоді люди навіть не уявляли, скільки негараздів чекає на них попереду.
«Наш будинок має низку проблем: з дахом, з каналізацією, а тепер ще й з газом, - обурюється жителька проблемного будинку Оксана Труш. -Коли нас заселяли, то до центральної каналізації не підключили. Мовляв, тут поряд ще зводитимуть багатоповерхівки, ось тоді всіх разом і підключимо. Шифер на дах поклали не новий. Тепер мешканці верхніх поверхів потерпають від протікань даху під час дощів та весняної відлиги. У водопроводі не вистачає тиску для подачі води на другий і третій поверхи, тож влітку люди часто без води. А тепер нас ще й від газу хочуть відключити, бо немає з ким договір заключити. На чиєму балансі ми знаходимося, дізналися лише сьогодні. У Міністерстві оборони нас запевнили, що будинок вже давно переданий місту. У місті звертали на міністерство і так - по колу. Щоб створити ОСББ, необхідно ці проблеми усунути, але як? Де взяти мільйони?»
Заступник голови міської ради з питань будівництва та ЖКГ Олександр Мороз з наболілим питанням добре знайомий. Каже, що вихід є. Але діяти слід негайно.
«Раніше на місці багатоповерхівки стояла будівля райспоживспілки. її вирішили обладнати під житло, - пояснює Олександр Сергійович. - Підрядником виступила фірма «Творець», якою керує Віталій Кубрак. Мабуть, замовник (Міноборони) вирішив зекономити на каналізації і прийняв рішення зробити поля фільтрації. Проте призначена комісія, яка приймала будинок в експлуатацію, жодних недоліків не виявила і затвердила рішення: мовляв, все відповідає державним будівельним нормам. Звичайно, коли поля фільтрації були новими, проблем не було, але кожна система має обслуговуватися. Цю систему ніхто не обслуговує. Звідси й перший недолік. З приводу шиферу говорити не можу - не перевіряв. А от щодо найболючішого питання - відключення газу - є що сказати. 28 серпня я з комісією зустрічався з тамтешніми мешканцями і вислухав чимало, м’яко кажучи, невдоволень на свою адресу. Мовляв, їм у міністерстві сказали, що багатоповерхівка належить місту. Показали якийсь папірець з підписом, навіть без печатки, пояснивши це тим, що всі інші документи, на жаль, згоріли при пожежі. Люди почали нас звинувачувати. Але, шановні, ми не приймали цього будинку і не можемо виступити юридичною особою аби заключити договір з газовим управлінням. Щоб не бути голослівними, ми з представником будинку поїхали в МБТІ та знайшли увесь пакет документів. Це свідоцтво на право власності і витяг, де чітко написано, що багатоповерхівка на вулиці Прилуцькій, 79-В знаходиться на балансі Міністерства оборони України».
За словами посадовця, людям потрібно негайно запросити представника міністерства, аби той, як юридична особа, заключив «договір з газом». Або вирішити це питання за допомогою прокуратури.
«Я розумію і людей, і працівників газового господарства, які діють в межах законодавства. Нині контролюючі органи дали відстрочку, але якщо ситуація не зміниться - газ буде відключений. А, відповідно, жителі 31 квартири залишаться без опалення. Мешканці за півтора тижні ОСББ не створять, бо є низка проблем. Документи про реєстрацію права власності на нерухоме майно у людей тепер на руках, я їх віддав сьогодні. Винних знайшли, лишилося притягнути їх до відповідальності», - наголосив пан Мороз.
Сніжана Божок, газета "Чернігівщина" №36 (416) від 5 вересня 2013
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.