Очільниця Гужівського старостинського округу Тетяна Коломієць розповіла про проблеми громади
Я народилася і виросла в Гужівці. В селі живуть мої родичі. Після дев’ятого класу вступила до Прилуцького педагогічного училища на спеціальність «вихователь дошкільного закладу», - розповідає очільниця Гужівського старостинського округу Тетяна Коломієць. - Після закінчення я працювала у дитсадку №1 в Ічні, там же раніше проходила практику. В Гужівці на той час не було дитячого садочка, але згодом при школі відкрився дошкільний заклад. І з 2005 року до 2014-го я працювала його завідувачкою. А в 2015 році мене обрали сільським головою. На виборах мене підтримували односельці та моя родина. Після того, як утворилася Ічнянська ТГ, виконувала обов’язки старости, а потім очолила старостинський округ».
- Про вас говорять, що ви наполеглива й енергійна керівниця і завжди досягаєте своєї мети.
- Це правда, але нині на заваді багато в чому стоїть війна. Коли мене обирали, то дуже хотілося великих позитивних змін у нашому селі. Планів було багато. Хотілося скрізь у Гужівці зробити вуличне освітлення, покращити роботу і стан нашого дитячого садочка: оскільки я там працювала то знала всі проблеми і потреби. Було бажання серйозно поліпшити благоустрій. Причому займатися ним потрібно на постійній основі. У тому числі й на кладовищах. Справедливо вважається, що наше ставлення до цвинтарів є показником духовної культури. У нас є старе кладовище, де поховані люди, в яких родичів майже не залишилося. Тож догляд за могилами лягає на плечі старостату.
На жаль, відсутність, скажімо так, сучасної інфраструктури, цивілізації - це одна з причин, чому молодь залишає село.
- За що ви найперше взялися, коли стали головою сільради?
- Почали робити проєкт з вуличного освітлення. Замовили його в Чернігові. При колишньому сільському голові було освітлено близько кілометра вулиць. Нам вдалося зробити проєкт на все село. Ми додали ще 3 км вуличного освітлення. Загалом потрібно зробити близько 12 км. На жаль, цей проєкт чекає свого часу.
Також ми частково поміняли вікна в ліцеї, покращили стан нашого дитсадка, замінивши вікна, двері та облаштувавши санвузол. І зробили огорожу на центральному кладовищі.
- Гужівка - велике село?
- Так, досить велике. Воно одне і є старостинським округом. У нас близько 700 зареєстрованих жителів, проживає менше, близько 650. Чимало будинків люди купили, в основному, для постійного проживання. Великим плюсом є те, що у нас зручне автобусне сполучення. Можна доїхати в Київ, Чернігів, Ніжин просто із села. До Ічні зовсім недалеко - лише 7 км. Також добираємося і залізницею. В селі зупиняється електричка.
- У вас зараз є переселенці?
- Приїжджало чимало - до рідних, знайомих. Коли ситуація трохи стабілізувалася, багато повернулося додому. Але деякі залишилися. Є люди з Миколаївської області, Харківської. Одна родина багатодітна, чоловік служить у ЗСУ, наразі після поранення відновлюється вдома. Цього року в жовтні минув рік, як за сприяння міської ради їм встановили модульний будиночок. Діток четверо, невдовзі буде і п’ята дитинка.
- Пані Тетяно, розкажіть, що зробили такого, що вам гріє душу?
- До повномасштабного вторгнення ми в центрі села зробили з пустиря місце відпочинку. Там ми посадили ялинки, квіти, поставили лави, зробили інсталяцію «Я люблю Гужівку». Таке облаштування нам профінансувала група компаній СТОВ «Інтер», її підприємство ПП «Агро-Трейдер» займається аграрною діяльністю в Гужівці.
- Ви постійно переймаєтеся сільським водогоном.
- У нас є централізований водогін. Його зробили давно, ще коли були колгоспи. Є водонапірна вежа, свердловина. Вода у нас безкоштовна, оскільки споруди перебувають на балансі у ПП «Агро-Трейдер», яке і сплачує за електрику і надає нам воду. Ремонт обладнання, водогону також відбувається за їхній рахунок. Оскільки водогін і вежа старі, то нюансів багато. Користуючись нагодою, хочу висловити від себе особисто і від усіх наших жителів велику вдячність за таку допомогу генеральному директорові групи компаній СТОВ «Інтер» Михайлу Миколайовичу Бондарю. Коли ми звертаємося до наших інвесторів, вони завжди допомагають.
- Яка інфраструктура в Гужівці?
- У нас є Будинок культури, ліцей, дитячий садок, ФАП, бібліотека. Усе працює. Хоча, наприклад, Будинок культури дуже старенький, але ми намагаємося підтримувати його у нормальному стані. Там завжди охайно, чисто, впорядковано, гарна й зона відпочинку біля Будинку культури з лавами, альтанкою. Художньої самодіяльності у нас немає, але заходи до різних свят проводимо. До по- вномасштабного вторгнення щороку організовували День села. Була концертна програма, вітали старожилів, іменинників. На жаль, сьогодні такі святкування не на часі.
У нашому ФАПі працюють фельдшер і санітарка, першу допомогу та консультацію можна отримати на постійній основі. В селі є двоє соціальних працівників, що опікуються людьми похилого віку, яких 20.
У ліцеї навчається 68 дітей, а садочок відвідує 10. Кілька дітей їздять до нас на навчання із Ічні. Коли тепло, добираються на велосипедах. В іншу пору року - автобусом, який ходить щогодини. Ліцей у нас гарний, там усе облаштовано, встановлена сучасна навчальна техніка. У її придбанні також брали участь наші інвестори. Вони наразі дуже підтримують Збройні сили.
- У вашому селі люди волонтерять і допомагають нашим захисникам.
- Волонтерство - це для мене рідне. Я почала займатися ним із середини 2017 року. Ми збирали продукти, необхідні речі та відправляли для підтримки наших військових в АТО. Вперше я поїхала на схід якраз у 2017му році. З нашого села там служили хлопці. Зараз у ЗСУ 24 воїни, двоє безвісти зниклих - Богдан Іллюшко і Віктор Ушинський. Є загиблий - Олег Шабалін, він народився та виріс у Гужівці, але останнім часом жив у Чернігові. Олег навчався у нашій школі, закінчив Ніжинський державний університет.
Після 2017-го року я бувала на сході часто. Їдеш, спілкуєшся, допомагаєш, нас раді бачити - це невимовні відчуття. Зараз ми волонте- римо на місці. Збираємо все, що потрібно, і відправляємо на фронт. Плетемо маскувальні сітки, на які люди до- натять. Робимо розпалювачі - ватний диск змочується у віск або парафін, потім висушується і пакується по кілька штучок у пакетики. Ними зручно і швидко можна розвести багаття. Робимо також окопні свічки. Беремо участь у благодійних ярмарках. Дуже активно волонтерять учителі ліцею, домагають їм учні та батьки. Там також часто проводяться благодійні ярмарки. Збираємо кошти адресно, на прохання наших військових. Також відправляємо продукти харчування.
- Під час вторгнення Гужівка не постраждала?
- На щастя, ні. Але колони росіян ішли через Гужівку. 28 березня двох жителів села забрали в полон. Хлопці виїхали на машині якраз біля російської колони. Їх відвезли в Новий Биків, потім вони були у Новій Басані, але, дякувати Богу, вдалося звільнитися. Наших односельців із іншими полоненими окупанти зачинили в якомусь вагончику, а коли тікали, просто про них забули. І хлопцям вдалося звільнитися.
Зараз я із жахом пригадую, як до мене додому цілеспрямовано приїхали росіяни. На той час удома були і мама, і діти, що приїхали рятуватись від війни. Але вийшло навпаки... Я була на роботі. Пощастило, що це були перші дні, росіяни тоді ще не так лютували, вони постукали, їм ніхто не відчинив, і вони поїхали далі. Це були страшні миті для нашої родини. А люди у нас - молодці, дослухалися порад, чергували по селу, передавали дані. Я дуже їм вдячна за підтримку в той час.
- Яка у вас найнагальніша робота зараз?
- Як завжди, благоустрій. У країні війна. Працівника з благоустрою мобілізували. Тож робимо все своїми силами. Село у нас дуже дружне, люди завжди допомагають одне одному і відгукуються на прохання про допомогу. Виходять на суботники.
Хочу подякувати за постійну підтримку своїм односельцям, Ічнянській міській раді та аграріям, які працюють на території старостинського округу й завжди відгукуються на наші потреби.
- Як ви відпочиваєте у вільний від роботи час? Маєте якесь захоплення?
- Дуже люблю квіти. Мені подобається, коли вони квітнуть з ранньої весни й до самих морозів. Любі мені чорнобривці, наш український символ. Я сію їх і вдома, і насаджуємо в центрі села. Дуже люблю лілії, маю чимало сортів і кольорів. Також подобаються іриси. Квіти зігрівають душу, особливо в такий час.
А мрію, як і всі зараз, про мир і перемогу. Щоби наші діти й онуки жили у мирній країні. Я вже бабуся, маю онука Дениса - від сина Андрія і невістки Руслани, вони мешкають в Ічні. Денису 10 листопада буде вісім місяців. Донька Дар’я також заміжня, вони з чоловіком Артемом живуть у Києві, але часто приїжджають у гості. Зять дуже любить село.
Діти - це мої підтримка та опора.
Джерело: “Трудова слава”, Людмила Забаровська, Віра Солодка
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.



На что только не пойдут журналисты, чтоб доказать свою точку зрения, даже прокурора подставят (Шутка)








Тебе при предыдущей власти, лучше было?

Так в том и беда, что сейчас лучше никак не стало. Как ни надеялись. А во многом стало хуже и хуже... Такие "прокуроры" - это приговор нынешней власти.

ну очень толсто же




не сообщит, у меня есть интервью с ним гораздо меньшей давности, записи телефонных разговоров с указанием дат встречи, записи с т.лиждвой, где мы оговариваем встречу с валенчуком и его начальством, записи в журнале посещений местной прокуратуры.

Коллега! РЇ Р¶Рµ РЅРµ имел РІРІРёРґСѓ точную конкретику. РЇ РіРѕРІРѕСЂСЋ Рѕ РїРѕРґС…РѕРґРµ. РќРµ нравится три месяца, можем делать РїСЂРѕРіРЅРѕР· Рѕ том, что РѕРЅ уволился три РґРЅСЏ назад... Просто РјРЅРµ знакомы подобные ситуации, РєРѕРіРґР° РёР· правоохранительных органов увольняли людей задним числом, только для сохранения "чести РјСѓРЅРґРёСЂР°". Рто обычная практика, если хотите...

Великий аналитик, может выдашь на-гора версию, почему тогда его задерживали "слідчі Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України" т.е. служба внутренней безопасности, и почему пресс-служба прокуратуры подтверждает задержание своего сотрудника?






Коментарі (24)
На что только не пойдут журналисты, чтоб доказать свою точку зрения, даже прокурора подставят (Шутка)
Тебе при предыдущей власти, лучше было?
Так в том и беда, что сейчас лучше никак не стало. Как ни надеялись. А во многом стало хуже и хуже... Такие "прокуроры" - это приговор нынешней власти.
ну очень толсто же
не сообщит, у меня есть интервью с ним гораздо меньшей давности, записи телефонных разговоров с указанием дат встречи, записи с т.лиждвой, где мы оговариваем встречу с валенчуком и его начальством, записи в журнале посещений местной прокуратуры.
Коллега! РЇ Р¶Рµ РЅРµ имел РІРІРёРґСѓ точную конкретику. РЇ РіРѕРІРѕСЂСЋ Рѕ РїРѕРґС…РѕРґРµ. РќРµ нравится три месяца, можем делать РїСЂРѕРіРЅРѕР· Рѕ том, что РѕРЅ уволился три РґРЅСЏ назад... Просто РјРЅРµ знакомы подобные ситуации, РєРѕРіРґР° РёР· правоохранительных органов увольняли людей задним числом, только для сохранения "чести РјСѓРЅРґРёСЂР°". Рто обычная практика, если хотите...
Великий аналитик, может выдашь на-гора версию, почему тогда его задерживали "слідчі Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України" т.е. служба внутренней безопасности, и почему пресс-служба прокуратуры подтверждает задержание своего сотрудника?