Харків’янка Тетяна Харіна облаштовує своє життя у Гужівці
Багато людей змушені тікати від війни, яка 24 лютого увірвалася ужиття нашої країни. Харків’янка Тетяна Харіна покинула домівку, аби її троє дітей почувалися у безпеці, і наразі облаштовує своє житя в Гужівці, де у травні родина купила хату.
З 24 лютого життя Тетяниної родини змінилося кардинально. Ще напередодні звечора вони будували плани, її старший 8-річний син Сергійко доучував назавтра уроки, а двоє менших, дошкільнята 6-річний Дмитрик та 3-річний Ваня, як зазвичай збиралися йти у садочок. Але почалася війна. Російські літаки почали бомбардування українських міст, містечок та сіл, зокрема й мирний Харків.
- Того дня о шостій ранку зателефонувала вихователька і повідомила, що заклад не працюватиме, бо у місті обстріли. Вони постійно посилювалися. Харків почав зазнавати ракетних ударів, лунали потужні вибухи. Було страшно. Ми уже знали, що почалася війна, - ділиться 26-річна переселенка. Вона з чоловіком намагалася тримати себе в руках, щоб діти не відчули їхню тривогу, адже малим про вибухи говорили, що за вікном бахкають салюти.
Небезпека через авіаудари з кожним днем у Харкові почала наростати. Ситуація ставала все серйознішою. Харіни зі свекрухою мешкали у приватному будинку неподалік аеропорту, в який у будь- яку хвилину могло щось прилетіти.
-Не зволікаючи, одразу прийняли рішення їхати у безпечне місце, бо у мене троє дітей і переживали за їх безпеку. - каже Тетяна.
Згадує, що люди були налякані та розгублені, намагалися скоріше втекти з Харкова з валізами, в яких вдавалося поспіхом запакувати ціле життя... Хоча не в усіх була така можливість. Тому дехто ховався у холодному метро, адже від початку війни підземка стала слухати укриттям для тисяч людей. Й місто наче осиротіло.
Швидко зібрала речі й Тетянина родина та поїхала у село, подалі від міста, до її мами та бабусі. Там і мешкала молода жінка із дітьми. Утім, зізнається, що вони з чоловіком Михайлом ще до війни хотіли придбати будинок, щоб жити окремо, але неподалік від Тетяниних рідних. Сподівались на допомогу молодій родині, в якій ростуть троє діток. Але вирішили шукати житло подалі.
Про те, що їх доля занесе на Ічнянщину - навіть не думали. У Гужівку приїхали не навмання. Тетянин рідний брат постійно кликав її сюди, в гарне та тихе село, зі школою та дитсадком. Він декілька років мешкав тут, бо тут живе його дружина. Тож і порадив сестрі купити хату й оселитися. Та й до міста зовсім рукою подати.
Тож на початку травня Тетяна й прийняла рішення приїхати у Гужівку, аби знайти будинок - брат все таки вмовив. Вже купила оселю і потроху її облаштовує, починаючи життя з нуля.
- Воду провели, каналізацію зробили. Треба ще стіни до ладу привести. дитячі кімнати. Та тут повно роботи. До початку навчального року планую зробити ремонт у новій оселі. Тут моїй родині місця вистачить. - ділиться співрозмовниця.
Спочатку з мамою у Гужівці був її старший син. Цьогоріч він піде до третього класу. А днями привезла і двох менших. Середній Дмитрик стане першокласником. Тетяна вже подала всі необхідні документи. Коли дитсадок прийматиме вихованців - його відвідуватиме й менший Ваня. Діти, як і мама, потроху звикають до нового життя, хоча там, на Харківщині кожен із них залишив частинку себе.
Тиха та охайна Гужівка зустріла родину приязно, каже переселенка, і цим завдячує старості Тетяні Коломієць, яка завжди готова допомогти.
Нещодавно Тетяна побувала в Харкові, їздила у справах. Каже, місто зруйноване до невпізнання. Й війна, на жаль, триває... Але зараз головне перемога, яку чекає Тетяна разом зі своїми синами, які мільйони інших. Адже саме це і потрібно кожній родині.
Разом з іншими захисниками виборюють для України перемогу і Те- тянині чоловік та брат, бо не могли воювати на дивані, щоб спокійно жити у мирній краіні. І ми теж віримо, що скоро цей жах закінчиться, наша країна переможе та кожен воїн здоровим повернеться до рідних та обійме їх. Навіть якщо вони вже живуть в іншому куточку України.
Джерело: Ічнянська газета “Трудоа слава”, Світлана ЧЕРЕП На фото: Родина Харіних: Тетяна з Михайлом та їх сини. Світлину зробили у травні, коли зустрілися разом
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Гужівка, Харків, переселенці