Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » ВПО можуть отримати субсидію на оренду житла

ВПО можуть отримати субсидію на оренду житла

 




З 29 січня запрацювала державна підтримка – програма по виплаті субсидій на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб, які змушені винаймати помешкання через втрату власного внаслідок російської агресії. Для оформлення цих виплат переселенцям потрібно звернутися до Пенсійного фонду або у ЦНАП. При цьому ВПО можуть і далі отримувати субсидію на житлово-комунальні послуги.

0602259Для багатьох людей, які змушені були через війну залишити власні домівки і переїхати жити в інші регіони країни, найболючішим залишається питання житла. Також чимало людей, які перебувають на прифронтових територіях, не наважуються на переїзд в більш безпечні місця саме через те, що не мають фінансової змоги винаймати житло. Тому субсидія на оренду житла має допомогти людям вирішити ці надважливі питання.

Так, 25 жовтня 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1225 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення та компенсації частини податку на доходи фізичних осіб та військового збору». Він триватиме протягом двох років. Субсидія призначатиметься на шість місяців з можливістю продовження. Як і у випадку з житлово-комунальними субсидіями, субсидію на оренду житла призначає Пенсійний фонд України.

Скористатися субсидією на оренду житла зможуть переселенці, що перемістились до будь-якого регіону, підконтрольного уряду України, окрім територій, на яких ведуться бойові дії. Головною умовою для призначення цього виду субсидії є укладання договору оренди житла.

«Субсидія на оренду – важливий інструмент для підтримки ВПО, адже вона буде враховувати як фінансову спроможність кожної родини оплачувати орендну плату за житло, так і різницю у вартості оренди в різних регіонах країни. Це також дозволить не лише допомогти родині фінансово, але й захистити юридично, адже договір оренди убезпечить від необґрунтованого підвищення ціни або виселення без підстав. І що важливо: так само інструмент забезпечує захист орендодавця від несплати орендної плати чи комунальних послуг», – підкреслила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Призначатиметься субсидія за аналогією з житловою субсидією тим сім’ям, які найбільше потребують фінансової допомоги. При цьому призначати допомогу будуть тим родинам, чиї витрати на орендовану квартиру чи будинок перевищують 20% сукупного доходу сім’ї або людини. І сам розрахунок розміру субсидії на оренду проводитиметься індивідуально для кожної родини. Адже в склад родини, домогосподарства враховуватимуть не лише людей, яких пов'язують сімейні відносини, а тих, хто спільно проживає в одному приміщенні та має спільний побут. Проте до складу родини не включатимуться ті, хто не проживають разом: члени родини, що виїхали за кордон, зникли безвісти, депортовані за межі України, перебувають у полоні, військовослужбовці, які проходять службу понад 30 днів на момент призначення субсидії.

«Розмір субсидії на оренду розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї ВПО. На розмір впливатимуть рівень доходу родини, кількість членів сімʼї та вартість оренди житла. Новий механізм враховує, що вартість оренди суттєво відрізняється не тільки у різних регіонах, а також у великих містах і невеличких селах», – інформують в міністерстві.

Претендувати на субсидію на оренду житла можуть:

– внутрішні переселенці, які перемістилися, зокрема й повторно, з територій активних бойових дій або з тимчасово окупованих територій і не мають власного житла;

– ВПО, у яких житло знищене чи пошкоджене на підконтрольній українському уряду території. Цей факт має бути внесений до реєстру пошкодженого і знищеного майна, або має бути складений акт обстеження від комісії.

Для оформлення субсидії на оренду житла потрібно подати наступні документи до Пенсійного фонду чи ЦНАПу: договір найму (за встановленою формою); заява (за встановленою формою); за потреби, копії документів, що підтверджують повноваження законного представника, опікуна, піклувальника, батьків-вихователів або інші документи, що підтверджують якісь особливі обставини.

Документи подаються особисто власником житла і внутрішньо переміщеною особою. Але, якщо власник житла проживає в іншому регіоні або за кордоном, можна скористатися електронною формою подачі документів через веб-портал електронних послуг або мобільний додаток ПФУ (використавши електронний підпис).

Крім того, підписати заяву та договору найму від імені власника житла може його законний представник на підставі довіреності.

Важливо! Субсидія на оренду житла не надаватиметься тим ВПО, які:

– придбали нове авто (якому менш як 5 років);

– зробили покупку або витрати на понад 100 тис. грн;

– розірвали договір найму;

– мають борги по аліментах;

– мають житло в безпечних регіонах;

– мають кошти на рахунках – понад 100 тис. грн;

– отримують компенсацію за розміщення ВПО за програмою «Прихисток»;

– мають родинні зв’язки з наймодавцем;

– отримують допомогу на проживання (в розмірі 2000 та 3000 грн на людину);

Джерело: сайт газети "Чернігівщина", Марія Пучинець

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: переселенці, субсидія, жило

Добавить в: