Микола Олександрович Супрун народився в Сосниці (В’юнище). Закінчив місцеву восьмирічну школу. Ще з дитячих років у хлопця з’явилося бажання навчитися грати на музичних інструментах. Спочатку він відвідував Сосницький будинок піонерів, де був гурток баяністів, який вів викладач І.А.Песік. Згодом Микола перейшов на навчання до музичної школи, яка щойно відкрилася. На цьому його музична освіта не закінчилася, після школи майбутній музикант навчався у Ніжинському культпросвітньому училищі. Отримавши фах, Микола, вже як дипломований музикант, йде в армію. Служити йому довелося далеко від рідної домівки: у Середньоазіатському прикордонному окрузі. Через якихось два місяці служби, на конкурсній основі Микола Супрун був відібраний до ансамблю пісні і танцю середньоазіатського прикордонного округу у м. Ашхабад. Так і почалося насичене музичне життя героя нашої розповіді.
Тоді було багато гастролей в горах Паміру, пісках Каракумів, в багатьох містах та заставах, загальною площею від Каспійського моря й до Паміру, нерідко по небезпечних високогірних дорогах. Ансамбль, де грав Микола Супрун, був досить відомий, про нього навіть знято фільм «Зустрічай нас, кордон!», де йшлося про життя музикантів, в якому Микола Олександрович навіть знятий крупним планом. До речі, у нього й досі є ці історичні й пам’ятні для нього кінокадри.
Після служби в армії Микола, вже як музикант з досвідом, один рік працював у Сосницькому районному будинку культури,а потім вступив до Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка на історичний факультет, де також брав активну участь у студентській самодіяльності (духовий оркестр і як баяніст). Отримавши диплом, Микола Олександрович два роки працював вчителем історії та суспільствознавства у Чорнотицькій середній школі, а потім майже п’ять років був вихователем у Сосницькому СПТУ-31. Але душа його вимагала музики. Тому згодом Микола Олександрович весь час, аж до виходу на заслужений відпочинок, працював вчителем музики та співів, а паралельно був активним учасником у складі народного аматорського фольклорного колективу «Криниці», де грав на баяні, грав на танцювальних майданчиках у складі ВІА «Колорити» та «Сузір’я», а деякий час грав у Сосницькому ресторані, нині грає в оркестрі «Духовик».
Микола Олександрович знає всіх сосницьких музикантів та викладачів, про яких згадує з глибокою вдячністю. Зокрема це Раїса Василівна Молчанова, Юрій Павлович Ковальський, Володимир Михайлович Грабар, Борис Федорович Пода та інші.
Після закінчення Чернігівського педінституту Микола Супрун одружився. Разом з дружиною Любов’ю Василівною, яка працювала фармацевтом в Сосниці, виховали й виростили двох доньок - Тамару й Надію. Менша Надія була активною учасницею концертів ще зі шкільних років, а навчаючись в академії також брала участь у художній самодіяльності. Тішить дідуся з бабусею своїм життєрадісним дитячим щебетом півторарічний внучок Дмитрик. У вільний від роботи час Микола Олександрович найбільше любить те, що майже все його свідоме життя співпадало з професією - музику! Тож всього найкращого, шановний Миколо Олександровичу
Вам і Вашим рідним. Миру, злагоди та нашої перемоги!
Джерело: газета “Вісті Сосниччини”, Віктор ШЕВЧЕНКО
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.