У Чернігові започаткували премію Академії української музики: хто став першим лауреатом?
У Чернігівській музичній школі імені Вільконського напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, який відзначають 9 листопада, відбувся урочистий захід. Він став символом підтримки та вдячності людям, котрі зберігають і розвивають культурне багатство країни навіть у найскладніші часи.
– Сьогодні хлопці, які боронять Україну, вони воюють заради нашої ідентичності, заради України, яку ми сьогодні плекаємо й заново переосмислюємо. І тому культура — це той інструмент, який насправді формує націю, – зазначив начальник управління культури та туризму ЧМР Олександр Шевчук.
У залі музичної школи зібралися представники міської влади, митці та викладачі. Для них підготували святковий концерт.
Виконувач обов’язків Чернігівського міського голови Олександр Ломако завітав, щоб особисто подякувати працівникам культури за сумлінну працю та відзначити їхній внесок у розвиток громади у воєнний час.
– Ворог прагне знищити нашу ідентичность, нашу мову, нашу культуру, нашу історію. І потрібно її оберігати й розуміти, що це надзвичайно важливо. Наша головна відповідальність — це збудувати країну, яка буде сильною, яка буде захищати своїх громадян, яка буде розвинена. А розвинена країна без культури, без освічених людей, без людей із цінностями, без людей зі смаком не буває. Ви своєю працею це робите кожного дня, – підкреслив в. о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.
Особливою подією вечора стало започаткування нової щорічної премії від Української музичної академії. Її заснували для вшанування видатних діячів культури, які роблять внесок у розвиток Чернігова та популяризацію української культури. Першим лауреатом премії став митець, викладач художньої школи Володимир Наталушко. Вручив йому іменну статуетку та фінансову винагороду благодійник мистецької сфери Антон Артеменко.
– Я думаю, що це гарна традиція, як мінімум раз у рік відзначати культурних діячів, у тому числі і преміями, для того, щобинасамперед за все подякувати їм за їхній вклад. По-друге, зустрітись і поспілкуватись. Можливо, надати якогось невеликого спільного розголосу. Є люди, які працюють у культурі, які витрачають свій час і розвивають культуру в місті Чернігів, – сказав меценат культурного проєкту Академія української музики Антон Артеменко.
Атмосферу свята доповнила спеціальна виставка робіт художників, яка відображає унікальні краєвиди та архітектурні пам’ятки Чернігова.
– «Барви Спасу Чернігівського» — виставка, назва якої промовиста й підкреслює те, що є певна історія. Історія цієї виставки полягає в тому, що роботи були написані саме під час пленеру, який був започаткований на території заповідника «Чернігів стародавній». До практичної роботи на пленері були залучені митці України, – розповіла директорка Чернігівської художньої школи Марія Рибіна-Ткач.
- Взагалі були автори різні, з різним поглядом на живопис, з різним поглядом на виконання. Головне, що об’єднувало всіх, це наше місто й наша дивна, чудова архітектура. Усі були зачаровані. Акцент, звісно, на Спаському соборі, бо це наша святиня, не тільки Чернігова, а всієї України, – зауважила художниця, викладачка Чернігівської художньої школи Тетяна Федоритенко.
Ознайомитися із картинами можна на першому поверсі Чернігівської музичної школи імені Вільконського.
Джерело: телеканал "Новий Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.