Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Гурт «Кредо» з Носівки зібрав більше мільйона для ЗСУ та придбав 3 автівки

Гурт «Кредо» з Носівки зібрав більше мільйона для ЗСУ та придбав 3 автівки

 



“Кредо” – в перекладі з латинського credo означає “вірю” — символ віри, основи світогляду, переконань. Саме таку назву обрала своєму вокально-інструментальному гурту творча молодь Носівки, і не помилилася, адже назва повністю відповідає їхній позиції.

Учасники гурту – талановиті, творчі, впевнені в собі, креативні, завзяті, натхненні патріоти. Їхні виступи вражають щирістю, милують українськими чистими голосами, підіймають настрій і зміцнюють віру. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну гурт почав активно волонтерити, допомогаючи нашим ЗСУ.

Наша розмова – з Ганною Лиман, дівчина – солістка-вокалістка гурту.

– Скільки років існує “Кредо” і з чого все починалося?

-Нашому гурту пішов вже 10-ий рік. А почалося все з того, що хлопці – Андрій Петренко і Володимир Кратко – грали на звичайних акустичних гітарах, а їм захотілося освоїти гру на електронних інстументах. З цим проханням вони й звернулися до Олександра Лук’яненка, який на той час працював у міському Будинку Культури.

Поговорили, прийшли на прослуховування, пограли, і… далі сталася прикра історія: у хлопців викрали гітари за день до того, як вони мали піти на наступну репетицію. Що робити… Андрій з Володимиром шукали собі нові інструменти, а Олександр Андрійович допоміг із пошуком того, що до них потрібно.

Ось так, як то кажуть, з горем пополам друзі почали займатися музикою, приєднувалися нові люди, склад гурту дуже змінювався протягом тривалого часу. Нам пощастило: долучилися ще бас-гітара, знайшлися вокалісти, і ось так утворився повноцінний колектив, який уже міг виступати.

– Розкажіть про кожного з учасників гурту.

- Вокалістка Ганна Лиман (я), Анастасія Гузь (теж вокал), Ірина Криволап (бандура і клавіші), Андрій Петренко (соло гітара та кахон), Денис Зуб грає на бас-гітарі та акустичній гітарі. Є у нас ведучий Євгеній Шелест, він також грає на кахоні.

Варто зазначити, що у гурту є 2 варіанти: електронний і акустичний. Останній з’явився з початком повномасштабного вторгнення. В електронному ми працювали до цього, і це зовсім інший жанр музики. Обрали акустичний, бо ми зрозуміли, що можемо вийти з інструментами до людей, наприклад, на площу міста, для збору коштів для ЗСУ. Згодом ми розширилися і почали давати квартирники, повноцінні виступи теж в акустичному варіанті.

Електронний варіант існує, але поки що ми в ньому не виступаємо: ситуація не дозволяє, діє заборона на виступи, обмеження по гучності. Наш гурт об’єднує величезна любов до музики і важливе спільне завдання – аранжування до кавер версій пісень та написання свого матеріалу власних пісень – таких ми на концертах презентували вже 4.



– Ганно, чому назвалися саме “Кредо”?

– Не повірите: назва народилася за три хвилини до першого виходу на сцену, бо музиканти займалися улюбленою справою, але ніяк не думали про те, як назватися. (посміхається, – авт). Саме таку назву запропонував Олександр Андрійович, усі погодилися. Спонтанно, але влучно!

Ця назва нам дуже імпонує, бо кредо – це наполегливість, життєствердність. Така наша позиція.

– Знаємо, що гурт активно і невтомно допомогає військовим.

-Так. Допомога почалася ще на початку війни, коли я, Настя та Іра долучилися до роботи в штабі. Хлопці допомогали знаходити речі, потрібні військовим. Швидко зрозуміли, що цього замало, потреби у військових стрімко збільшуються, тоді й виникла ідея вийти на площу Носівки і спробувати провести збір.

Люди нас знали, нам було легко і приємно працювати з публікою, бо люди щиро відгукувалися і підтримували, за що ми вдячні. Загалом ми нарахували суму, зібрану нами для ЗСУ – більше 1 млн гривень. Далі ми перестали рахувати, просто допомогаємо.

Також придбали три автівки для наших Захисників, старлінки, тепловізори, каски, військові форми, тактичні рукавиці… У гурту три основні напрямки діяльності: поїздки до військових, виступи з метою зборів коштів і просто концертні виступи – останні, звісно, теж з метою збору коштів, але це просто інша організація заходу.

Зазвичай, якщо потрібно зібрати кошти, ми намагаємося виїхати за межі Носівки, щоб вийшла більша залученість людей. Виступали в Ніжині, Козельці. Якщо говорити про виступи у військових, то це Чернігівська та Київська область, організували біля 5 виїзних виступів, щоб підняти бойовий дух наших котиків, і 2 концерти (квартирник і виступ на березі річки в Носівці).

– Що надихає носівських музикантів на творчість?

-Пережитий нами досвід і наші незламні українці. Згадую, коли ми вперше, з початком повномасштабної війни, вийшли на центральну площу рідного міста і не знали, яку віддачу чекати від людей. А люди відчули нашу енергетику і бажання допомогати! Ми тоді зібрали значну суму, а це неабияк мотивує продовжувати.

Надихають люди, які стали на оборону нашої країни, своєю нескореністю, силою, волею…

-З часом чи не зменшується підтримка людей?

-Не зменшилася, але змінилася, в силу обставин в країні. Якщо раніше у людей був час, щоб говорити, дякувати, писати приємні коментарі, то зараз цього всього немає, але цю підтримку ми відчуваємо в донатах, репостах, та у емоційній віддачі під час наших виступів.

– Ганно, що для учасників гурту значить бути волонтером?

- Це шалена відповідальність з двох сторін: перед людьми, які нам донатять, та перед військовими, яким ми маємо закупити речі. Бо не завжди можна спланувати, як швидко піде збір, хочеться найшвидше і нікого не підвести, а все залежить від людей і нас.

– Поділіться, що в планах гурту на найближче майбутнє?

-До війни ми вже задумувалися над тим, щоб не просто робити кавери на відомі пісні, а писати свій матеріал. Це цікаво! Але ж в країні війна, і ми відійшли від цього, з’явилася акустична версія гурту, потрібно було швидко оновлювати програму, працювати і давати нові виступи. А плани, звісно, є…

На найближче майбутнє мріємо написати стільки своїх пісень, щоб вистачило на повноцінний, яскравий концерт! Відбудеться він в акустичному, чи електронному варіанті – залежить від того, наскільки швидко закінчиться війна і як ми впораємося з цим завданням.

Детальніше з творчістю гурту “Кредо” можна ознайомитися за покликаннями:

https://www.instagram.com/kredo_band?igsh=MXM1aXN5MmZxdTh2cA==


https://www.facebook.com/share/g/oqbmMcoUpg88G25x/?mibextid=adzO7l

Джерело: сайт "Нежатін", Валентина Пильник

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кредо, Носівка, волонтерство, музика

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (10)

Додати коментар
московский прихвостень 6 вересня 2018 г. (17:05) #[1]
начало статьи нисколько не сексистское
Anonim 7 вересня 2018 г. (16:09) #[2]
Почему опять ни слова о мужчинах? По вашему дети никогда не остаются с отцами? Или насилия в семье над мужчинами не существует? Недавно была статья о том, что какие-то дурынды подали в суд на контору за сексистскую рекламу, а в этой статье сексизм налицо и всех все устраивает, так и надо...
Anonim 8 вересня 2018 г. (12:13) #[3]
О мужчинах. В городе есть много замечательных девушек пусть и с ребенком. Бывает хочется познакомиться и подружиться, но есть одно но. Ребята, если вам это не нужно , напишите отказ и все дела. А то получается и сам и не гам и другим не дам. Хорошо если одна. А многие заводят целые гаремы и попробуй подойти к девушке у которой есть какой-никакой муж.Ну не морды же бить в самом деле.
Anonim 8 вересня 2018 г. (15:22) #[4]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [3]
Соберитесь с мыслями и попробуйте еще раз, уважаемый. Вы имеете в виду, что знакомясь с женщиной у нее, внезапно, обнаруживается муж? Значит либо вы у женщины служите запасным аэродромчиком, либо женщина не утруждает себя сходить в суд за разводом. Как бы там ни было, брак - не рабство, и насильно в браке состоять, учитывая законодательство, невозможно. Вспомним женщин, которые женят на себе мужчин по залету. Как бороться с такой категорией хитрожопых женщин, если отец не признает ребенка, но по факту он носит его гены? Почему он должен оплачивать всю жизнь чью-то прихоть?
Anonim 10 вересня 2018 г. (12:10) #[5]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [4]
Примерно это я имел в виду. Хитожопых женщин которые женят на себе мужчин по залету. Вот эти мужчины которые женились, потом поняли, что по залету - развелись и теперь обязаны еще и платить алименты. Ведь можно отказаться от отцовства и не парить мозг не себе не другим. Или нельзя?
Anonim 10 вересня 2018 г. (16:24) #[6]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [5]
Вопрос это сложный и решается, увы, чаще всего, не в пользу мужчин, особенно если пара состоит в браке. В гражданском браке, если отец отказывается от ребенка, то доказать его отцовство можно через суд; так или иначе по результатам генетической экспертизы (как основное доказательство) мужчину обяжут содержать дитё. Если ребенок рождается в браке, то, насколько я знаю, мужа, автоматически, записывают отцом ребенка и оспорить этот статус можно, опять-таки, через суд. Если учесть тот факт, что мужчина является биологическим отцом ребенка, то у него должны быть веские факты для отказа. В любом случае - это либо кабала, либо судебные тяготы на многие месяцы, если, конечно же, женщина настроена на то, чтобы взять быка за рога (т.е. - строптивого мужа).
Anonim 9 вересня 2018 г. (12:40) #[7]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [3]
пи3дец, ты с кем подружиться хочешь?
МКС 8 вересня 2018 г. (14:54) #[8]
Судя из прочитанного напрашивается несколько вопросов: 1. Какое отношение имеет Центр пробации (бывш. Уголовно-исполнительная инспекция) к взысканию алиментов, если это прямая функция исполнительной службы? 2. Какое практический смысл запрещать пользоваться оружием или отбирать права? А если вождение у человека - это основной источник доходов? Совсем умом тронулись я вижу. 3. Давайте честно. Людей - которые при деньгах, в полной мере и вовремя полной мере могут платить алименты - очень мало. Этот закон направлен на людей, которые не имеют постоянного источника заработка и стабильного дохода, закон еще больше загоняет людей в долговую кабалу. Такими радикальными мерами проблему не решить.
Anonim 10 вересня 2018 г. (22:49) #[9]
Правильный закон. Ребенка должны содержать оба родителя, вне зависимости от того, живут они вместе или развелись. Понятие ответсвенности в обществе должно прививаться, пусть даже такими кардинальными мерами. Дети - будущее страны, о них государство должно думать в первую очередь.
Алeся 20 вересня 2018 г. (11:15) #[10]
Скалюн в своем репертуаре - пиар на первом месте. Только он не имеет ни малейшего отношения к ДВС и никаким боком не влияет на уплату алиментов. Тупая пустая статейка.... автор лох, не разбирающийся в юриспруденции и юридическом аспекте вовсе
 

Коментарі (10)

Додати коментар
московский прихвостень 6 вересня 2018 г. (17:05) #[1]
начало статьи нисколько не сексистское
Anonim 7 вересня 2018 г. (16:09) #[2]
Почему опять ни слова о мужчинах? По вашему дети никогда не остаются с отцами? Или насилия в семье над мужчинами не существует? Недавно была статья о том, что какие-то дурынды подали в суд на контору за сексистскую рекламу, а в этой статье сексизм налицо и всех все устраивает, так и надо...
Anonim 8 вересня 2018 г. (12:13) #[3]
О мужчинах. В городе есть много замечательных девушек пусть и с ребенком. Бывает хочется познакомиться и подружиться, но есть одно но. Ребята, если вам это не нужно , напишите отказ и все дела. А то получается и сам и не гам и другим не дам. Хорошо если одна. А многие заводят целые гаремы и попробуй подойти к девушке у которой есть какой-никакой муж.Ну не морды же бить в самом деле.
Anonim 8 вересня 2018 г. (15:22) #[4]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [3]
Соберитесь с мыслями и попробуйте еще раз, уважаемый. Вы имеете в виду, что знакомясь с женщиной у нее, внезапно, обнаруживается муж? Значит либо вы у женщины служите запасным аэродромчиком, либо женщина не утруждает себя сходить в суд за разводом. Как бы там ни было, брак - не рабство, и насильно в браке состоять, учитывая законодательство, невозможно. Вспомним женщин, которые женят на себе мужчин по залету. Как бороться с такой категорией хитрожопых женщин, если отец не признает ребенка, но по факту он носит его гены? Почему он должен оплачивать всю жизнь чью-то прихоть?
Anonim 10 вересня 2018 г. (12:10) #[5]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [4]
Примерно это я имел в виду. Хитожопых женщин которые женят на себе мужчин по залету. Вот эти мужчины которые женились, потом поняли, что по залету - развелись и теперь обязаны еще и платить алименты. Ведь можно отказаться от отцовства и не парить мозг не себе не другим. Или нельзя?
Anonim 10 вересня 2018 г. (16:24) #[6]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [5]
Вопрос это сложный и решается, увы, чаще всего, не в пользу мужчин, особенно если пара состоит в браке. В гражданском браке, если отец отказывается от ребенка, то доказать его отцовство можно через суд; так или иначе по результатам генетической экспертизы (как основное доказательство) мужчину обяжут содержать дитё. Если ребенок рождается в браке, то, насколько я знаю, мужа, автоматически, записывают отцом ребенка и оспорить этот статус можно, опять-таки, через суд. Если учесть тот факт, что мужчина является биологическим отцом ребенка, то у него должны быть веские факты для отказа. В любом случае - это либо кабала, либо судебные тяготы на многие месяцы, если, конечно же, женщина настроена на то, чтобы взять быка за рога (т.е. - строптивого мужа).
Anonim 9 вересня 2018 г. (12:40) #[7]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [3]
пи3дец, ты с кем подружиться хочешь?
МКС 8 вересня 2018 г. (14:54) #[8]
Судя из прочитанного напрашивается несколько вопросов: 1. Какое отношение имеет Центр пробации (бывш. Уголовно-исполнительная инспекция) к взысканию алиментов, если это прямая функция исполнительной службы? 2. Какое практический смысл запрещать пользоваться оружием или отбирать права? А если вождение у человека - это основной источник доходов? Совсем умом тронулись я вижу. 3. Давайте честно. Людей - которые при деньгах, в полной мере и вовремя полной мере могут платить алименты - очень мало. Этот закон направлен на людей, которые не имеют постоянного источника заработка и стабильного дохода, закон еще больше загоняет людей в долговую кабалу. Такими радикальными мерами проблему не решить.
Anonim 10 вересня 2018 г. (22:49) #[9]
Правильный закон. Ребенка должны содержать оба родителя, вне зависимости от того, живут они вместе или развелись. Понятие ответсвенности в обществе должно прививаться, пусть даже такими кардинальными мерами. Дети - будущее страны, о них государство должно думать в первую очередь.
Алeся 20 вересня 2018 г. (11:15) #[10]
Скалюн в своем репертуаре - пиар на первом месте. Только он не имеет ни малейшего отношения к ДВС и никаким боком не влияет на уплату алиментов. Тупая пустая статейка.... автор лох, не разбирающийся в юриспруденции и юридическом аспекте вовсе