Четверг, 14 Января 2016 13:23 | Просмотров: 4168
Трохи більше тижня журналісти ГромадськогоТБ.Полтава мандрували Україною, аби дослідити, чи дійсно медицина в країні є безкоштовною. Чернігів, Черкаси, Чернівці, Івано-Франківськ, Тернопіль і Рівне – у кожному з цих міст журналісти проходили ті чи інші обстеження, спілкувалися з медперсоналом і керівництвом лікарень. Мета такого експерименту – дізнатися, чи беруть з людей кошти за медичні послуги, та дослідити, як збираються благодійні внески на потреби лікарень.
Першим містом, де побували журналісти, став Чернігів. Місцем дослідження стала Чернігівська міська лікарня №2.
Тут журналісти пройшли обстеження: електрокардіографію та флюорографію. В обох випадках, медичні працівники назвали пацієнтам суму за надання послуг та взяли кошти в руки готівкою, не видавши жодного чеку чи квитанції про оплату послуг. До того ж, в обох випадках медичні працівники не попередили пацієнтів про те, що ті сплачують благодійні внески.
Головний лікар цього дня був відсутній на робочому місці, тож на питання журналістів відповідала його заступниця з поліклінічної роботи Інна Сорокіна. Вона розповіла, що в лікарні дійсно збираються благодійні внески. За рахунок цих внесків і виживає заклад, адже фінансування від держави вистачає лише на зарплати медперсоналу та оплату комунальних послуг. Усе інше – від медпрепартів до господарських дрібниць – доводиться закупати за власні кошти лікарні.
Також Інна Сорокіна запевнила, що всі виплати в лікарні відбуваються лише через банк, і жоден медичний працівник не має права брати кошти від пацієнтів у руки. Якщо подібні випадки і трапляються – це тільки на совісті тих людей, які дозволяють собі переступати межу моральності. Те ж саме стверджувала й головний бухгалтер лікарні Валентина Комісарова.
Журналісти вирішили завітати до міського управління охорони здоров’я. Заступниця начальника управління Ольга Малець теж почала пояснювати необхідність благодійних платежів недофінансованістю галузі. Разом з тим, Ольга Малець погодилася, що вся інформація про зібрані та витрачені кошти має бути відкритою та прозорою.
Чи дійсно журналістам випадково «пощастило» натрапити на нечистих на руку медичних працівників, чи такі порушення відбуваються в медичних закладах системно? Чи доходять усі сплачені кошти до кінцевого адресата, чи осідають в кишенях недобросовісних медиків? Чому людей не попереджають про «добровільність» виплат, які вони здійснюють? Ці питання залишаються відкритими.
Нагадаємо, журналісти мандрували Україною, аби дослідити, чи дійсно в нашій країні медицина є безкоштовною. Анатолій Мележик і Людмила Гудзь подолали шлях понад три тисячі кілометрів, побували у шести містах обласного значення, де відвідали місцеві медичні заклади.
ГромадськеТБ.Полтава
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.