Юлія Новик: хочу, щоб села розцвіли!
Смичинський старостат нещодавно отримав нову старосту. На цю посаду була призначена місцева жителька Юлія Новик. В її трудовій біографії кілька професій – вона працювала комірником у чернігівській фірмі, бухгалтером споживчого товариства й сільгосппідприємства. Останнім часом разом із чоловіком Сергієм працювала на землі, тримаючи й чимале родинне тваринницьке господарство – чотири корови й три свиноматки. За даними соціального опитування, більшість жителів Смичина й Дібрівного позитивно поставились до неї як до очільника старостату, відтепер жінка працює й над тим, щоб виправдати довіру односельців.
- Практично все моє життя пройшло в Смичині, тож більшість проблем наших сіл для
мене не нові. В плані благоустрою Смичин сьогодні виглядає більш благополучно, а от у Дібрівному доведеться попрацювати. Частину робіт нині доводиться переносити, оскільки багатосніжжя не дозволяє повноцінно працювати на вулицях. А ще супутньо навчаюсь юридичним та організаційним тонкощам, вивчаю потреби й проблеми, благо зворотній зв’язок з людьми вже є, -- зазначила Юлія Володимирівна.
Серед нагальних проблем староста виділила декілька критичних. Посухи останніх років призвели до пересихання більшості колодязів у Дібрівному. Звичайно, цьогорічна сніжна зима додає оптимізму, проте над проблемою забезпечення питною водою, певно, доведеться попрацювати. Чимало у цьому селі й дикої парості. Вулиці Підлісна і Набережна потребують вуличного освітлення, а дорога на Підлісній потребує термінового ремонту. В обох селах чимало занедбаних обійсть, які мають формальних власників, проте «господарі» не поспішають приводити господи до ладу. У цих дворах оселяються лисиці, які тероризують домашні господарства протягом всього року.
Із заметілями і снігопадами у старостаті впорались оперативно, завдяки підтримці місцевого фермера Віктора Малофія. Практично всі місцеві сільгосппідприємства й фермери вже співпрацюють із новою старостою – Іван Чорний, Іван Болотян, Віктор Малофій й керівництво «Аграрних інвестицій» вже долучились до загальних справ сільських громад. Чимало активних людей і серед жителів, які активно підтримують починання нової старости.
Цікаво, що у старостаті цілком мирно співіснують представники ПЦУ та УПЦ. У Дібрівному працює храм Різдва Пресвятої Богородиці Української православної церкви з настоятелем отцем Василієм, а у Смичині вже будують Свято-Троїцький храм православної церкви України під керівництвом отця Тимона з Седнева.
Напирикінці лютого села дочекалися приходу нового фельдшера, тож медичний супровід тут вже налагоджено. Не вирішеним поки залишається питання приміщення медпункту в Дібрівному – чи переносити його в місцевий будинок культури, чи реставрувати стару будівлю, однак громада готова допомагати в обох випадках.
Серед системних проблем найактуальнішою лишається проблема зайнятості.
- Особливо нема чим себе зайняти жінкам. Якщо чоловіки можуть в сезон працювати
на місцевих сільгосппідприємствах чи обробляти власні земельні наділи, то для жінок практично немає робочих місць, -- наголосила староста.
А ще Смичин має всього один постійно діючий магазин. Є ще й другий, однак режим його роботи не завжди зрозумілий навіть сусідам. Працює також пересувна торгівля, однак і її часом не вистачає, а в Городню часто не наїздишся.
Юлія Новик мріє, щоб Смичин і Дібрівне розцвіли у прямому й переносному сенсі. Хоче, щоб прийшли нові підприємства, була робота, молодь лишалася вдома, а школа, в якій, до речі, нині навчається 115 учнів, завжди була наповнена радісними дитячими голосами. Староста вдома ще й мама трьох дітей, одного школяра і двох вихованців місцевого садка. Каже, що діти допомагають їй освоїти нову справу, бо після важкого робочого дня діють на неї «як антистрес».
Джерело: газета "Новини Городнянщини"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.