Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чемер провів свій перший схід села у складі Кіптівської територіальної громади

Чемер провів свій перший схід села у складі Кіптівської територіальної громади

Якщо для сіл, що були у складі Кіптівської громади від початку її створення, загальні збори жителів проходять за звичним сценарієм, то для населених пунктів, що долучилися до громади нещодавно, це щось у деякій мірі незвичне, адже відтепер життя для них проходить у нових реаліях, а відтак у селян і нові очікування, і своє бачення процесу децентралізації.

До населеного пункту для спілкування з людьми прибули секретар Кіптівської сільської ради Віта КУЧМА, обидва заступники сільського голови - Василь ГРИЩЕНКО та Ірина КОРОГОД, а також всі керівники відділів та служб. Охочих взяти участь у сході теж вистачало – зібралась повна зала!

Розпочав схід староста с.Чемер Павло ТАРАСЮК, який був призначений на цю посаду буквально кілька місяців тому, а, отже, його вступне слово нагадувало не стільки звіт, як інформування про стан справ у населеному пункті на момент свого призначення. Наводячи загальні статистичні дані, Павло Іванович зазначив, що на початок 2021 року у селі проживає 1405 осіб, із них дітей дошкільного і шкільного віку 225, людей пенсійного віку 375. За минулий рік народилось 2 дітей, натомість померло аж 39 осіб.

У селі наявні об’єкти соціальної сфери: місцева загальноосвітня школа, де навчаються 111 учнів, дошкільний заклад, у якому виховується 29 дітей. Важливим об’єктом життєдіяльності населеного пункту є амбулаторія сімейної медицини, в якій минулого року проведено капітальний ремонт зовнішніх стін та даху, а також заплановано здійснити внутрішній ремонт. Буквально напередодні сходу для сімейного лікаря за сприяння сільської ради було придбано автомобіль «Renault Duster», запрацював аптечний пункт.

Староста привернув увагу жителів Чемера на незадовільний стан сфери культури та дозвілля, оскільки місцева бібліотека та будинок культури знаходяться у аварійному стані і питання їх подальшого функціонування потребує подальшого громадського обговорення.

Значні надії на створення робочих місць та подальшу сплату коштів до бюджету в Чемері покладають на місцевий спиртозавод, який повинен почати свою роботу вже не перший рік, і в цьому році планується його приватизація.

Землі на території села орендують кілька агровиробників, зокрема Баришівська зернова компанія, ТОВ "Чемер", два фермерські господарства, ТОВ Екопарк, філія «Чемер» ДП «Чайка», які хоч і сплачували податки у місцевий бюджет, проте у ході своєї господарської діяльності наносять значну шкоду місцевим дорогам, асфальтне покриття яких потребує капітального ремонту.

Павло Іванович проаналізував розміри надходжень на території с.Чемер за 2020 рік, зокрема за сумою всіх сплачених податків загальний обсяг бюджету складав 1 665 тис. грн., що у масштабах села є надто мізерною сумою, якої заледве вистачає на утримання працівників колишньої сільської ради та місцевого садочка.

У своєму виступі староста також торкнувся соціальних програм підтримки, що працюють у Кіптівській сільській раді, якими відтепер зможуть користуватись і жителі Чемера. Наголосив на основних аспектах роботи адміністратора, який працює над тим, аби забезпечити надання населенню всього спектру адміністративних послуг, які раніше надавались виключно через відповідні районні структури. Як повідомив Павло ТАРАСЮК, нині активно розпочав свою роботу Центр надання соціальних послуг, що опікується людьми, які опинились у складних життєвих обставинах або потребують соціальної підтримки.

Особливо емоційно Павло Іванович охарактеризував ситуацію із благоустроєм території села, зокрема вказав на неприпустимість створення стихійних сміттєзвалищ. На його тверде переконання, наведення належного санітарного стану у центрі села, а також на кладовищах – одне із першочергових завдань, що потребують особливої уваги і контролю.

За його словами, вже найближчим часом також розпочнеться робота із випиловки аварійних дерев та налагодження системи збору твердих побутових відходів. Підтримали ці ініціативи й місцеві жителі, які в свою
чергу ініціювали початок робіт по благоустрою місцевого парку.

Секретар сільської ради Віта КУЧМА у своєму виступі проаналізувала основні напрямки роботи, над якими працювала Кіптівська територіальна громада останні кілька років, зауваживши, що жителі нещодавно приєднаних сіл мають значні проблеми із рухом маршрутного транспорту, підвезенням продуктів харчування, належним функціонуванням закладів культури та освіти, станом доріг, які найближчі кілька років потребуватимуть значних зусиль та капіталовкладень всієї громади, адже вирішити всі проблеми одним помахом чарівної палички не вдасться – потрібна системна, цілеспрямована і напружена робота!

Більш детально про пріоритетні напрямки роботи та власне бачення розвитку села Чемер присутніх поінформували керівники структурних підрозділів сільської ради. Так заступник сільського голови Василь ГРИЩЕНКО вів мову про перспективи капітального будівництва доріг; проблемам та перспективам наповнення бюджету присвятила свій виступ заступниця сільського голови Ірина КОРОГОД; питання розвитку туризму, пов’язаного із місцевою пам’яткою – маєтком ПАШКОВСЬКИХ, а також розвитку культури та спорту знайшло своє відображення у виступі начальниці відділу культури молоді та спорту Ірина ДУБИК.

Основні напрямки розвитку освітньої галузі, оновлення її матеріально-технічної бази були окреслені у виступі начальника відділу освіти Станіслава ПУЗИРНОГО; про систему роботи із сім’ями та людьми, які потребують додаткової соціальної підтримки, присутнім розповіли директорка Центру соціальних послуг Галина ЛОСЬ та керівниця служби у справах дітей Ольга БРИЛЬ.

Останнім розглядалось питання встановлення сум самооподаткування на рівні 50 гривень для місцевих жителів та 100 гривень для дачників, а також встановлення зборів за надання адміністративних та поліграфічних послуг.

Отже, схід жителів села Чемер пройшов у взаємозацікавленій та діловій атмосфері, під час якого чемерці та керівники сільської ради почули один одного, висловившись за конструктивну співпрацю, здатну значно покращити основні показники життя жителів населеного пункту.

Джерело: козелецька районна газета "Новини Придесення", №8 від 24.02.2021, Ірина Поліщук

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чемер, староста, Кучма, Когород

Добавить в: