Блоги

  • Олександр ЛомакоТак вони сьогодні голосують :) 0'R

    OLomako 0 2467

    День виборів та підрахунок голосів

    Перший вівторок листопада (вірніше, період між 2 та 8 числами) доля президентського крісла переходить безпосередньо до виборців. Щоправда, в 2008 році третина американців здійснила волевиявлення раніше (традиційно, ця цифра становить близько 20%).
    В кожному штаті процедура голосування різна – десь це бюлетень, десь – комп’ютер, десь – поєднання електронного та паперового бюлетенів.
    В штаті Нью-Йорк голосують на механічних машинах (див. фото). Виборець заходить в середину, ставить необхідні відмітки біля кандидата в президенти, конгресменів штату, суддів тощо та фіксує свою відповідь. Автоматично вона заноситься на спеціальне табло ззаду. Перед початком голосування задня частина машини пломбується і відкривається лише після закінчення голосування. В цей момент там уже висвітлюється результат голосування на дільниці.   ...

  • Олександр ЛомакоВибори в США: частина 2: Гроші 0'R

    OLomako 2 3503

    Виборча кампанія-2008 побила всі рекорди. Кандидат в президенти Барак Обама зібрав пожертв на суму більше 630 мільйонів доларів! Це більше, ніж річний бюджет деякий європейських країн. Його конкурент на виборах Джон Маккейн зібрав майже на 300 млн. менше.

    Завдяки приватним пожертвам, лише за останній тиждень жовтня Барак Обама зібрав 150 млн. доларів, при чому, сума середньої пожертви складала близько 80 доларів США!

      Фінансування кампанії з державного бюджету
    Фінансування кампанії являється найбільш складним і заплутаним в системі американських виборів. Тому, спробую пояснити коротко, без особливих деталей.
    Стратегія залучення та використання коштів на виборах президента є тим, з чого починає роботу передвиборчий штаб.

    Кандидат має право на державне фінансування певних частин кампанії. Ця норма працює з 1976 року – її мета зробити кандидатів менш залежними від пожертв лобістів. З 1976 року сума фінансув  ...

  • Олександр ЛомакоВибори в США: частина 1. Кампанія 0'R

    OLomako 2 3167

    Нижче приводжу уривок своєї великої статті про систему виборів в США. Сьогодні там останній день кампанії. Завтра о 14.00 за Києвом перші американці підуть на дільниці голосувати (хоча першими їх назвати не можна, адже 30% вже проголосували достроково). Ви не знайдете тут опису кампанії 2008 та боротьби Обами та Маккейна. Я більшість часу провів в традиційному штаті демократів, тому саму кампанію бачив тільки по телевізору. В той же час, досить детально ознайомився з виборчою системою та технологіями. Загальний і занадто скорочений огляд нижче. Пізніше буду викладати в блог інші частини матеріалу.

    В 1860 році Абрахам Лінкольн був обраний президентом жодного разу не залишивши місто, в якому він проживав (Спрінгфілд, штат Іллінойс) та не виголосивши жодної промови. Через 100 років на попередніх виборах республіканської партії Ричард Діксон проїхав більше 100 000 кілометрів, виголосив 212 промови, побував в усіх 50 штатах і програв.

    Часи Лінкольна дав  ...

  • Олександр ЛомакоМаккейн 0'R

    OLomako 32 2635

    Вчера был в Киеве. Выступал на пресс-конференции. Рассказывал о реформе Конституции и позиции общественных организаций. Впервые выступал в зале ИМК (Интер-медиа консалтинг) – вначале был снят зал в УНИАН, но в связи с их 15-летием там всё занято. Пришлось менять место. Удивился довольно неплохо и уютно оборудованному залу. Очень удобно именно для пресс-конференций.

    Еще больше удивился количеству журналистов. Думал, будет намного меньше, так как тема уже заезженная и не очень актуальная. 5 камер центральных каналов – такое не всегда во время досрочных выборов было, а тут Конституция…

    В связи с годовщиной ресторана «Велюров» и долгого времяпровождения в хорошей кампании в Киев опаздывал. Выехал с Чернигова за полтора часа до пресс-конференции. Пришлось расстояние 140 км преодолеть за час. Успел!

    По дороге вместо того, чтоб готовиться к выступлению читал статью Руперта Корнуолла, наиболее опытного и красноречивог  ...

  • Олександр ЛомакоОбама! 0'R

    OLomako 6 3151

    Сегодня демократ Обама стал кандидатом в президенты США.
    Он будет соревноватся с республиканцем Маккейном.
    Это первый в истории США чернокожий кандидат на высшую должность в стране.
    На карте (фото с блога Вахтанга Кипиани) результаты праймериза в США.
    О своем отношение к Обаме я писал недавно в материале Загадочное явление в современной политике...  ...