Бурімський старостинський округ Олександр Володимирович Репій очолює з 2020 року. До цього пан Олександр був фермером. Він 2019 року створив фермерське господарство, яке займається зерновими культурами та свинарством. Коли ж Олександра Репія призначили старостою і за нього проголосували депутати міськради, він активно включився в роботу свого округу.
А ФГ нині займається дружина Катерина Євгеніївна. Бурімка - її батьківщина. Сьогодні малому підприємництву виживати нелегко. Але кидати справу напівдорозі не годиться. І рух таки є. Як і допомога старостинському округу та нашим захисникам. До прикладу, фермерське господарство придбало автомобіль для фронту, тепловізор, бронежилет, рації, виділяло кошти на р емонт автівки для військових.
- Олександре Володимировичу, чи великий ваш старостинський округ?
- Центр старостату - Бурімка. За реєстрацією в Бурімці близько 500 мешканців. А по факту мешкає 350 сільчан. Маємо свою інфраструктуру. Гімназію, яку очолює директор Олена Володимирівна Карпець. Тут хороший педагогічний колектив. Навчається 26 дітей. На жаль, дитсадок не працює, бо немає укриття. Медичну допомогу жителям надає ФАП, яким завідує фельдшер Тетяна Миколаївна Гижа. Є два магазини. Працює також Будинок культури. Керує ним Людмила Анатоліївна Шило. Час від часу відбуваються заходи до свят. Художня самодіяльність також підтримується. Є два магазини. Бурімка майже поруч із Ічнею, за 9 кілометрів. Що досить зручно. Два інші села - маленькі. У Шиловичах мешкає вісім людей похилого віку. За пропискою - сімнадцять. У Безбродькові зареєстровано 37 осіб, а проживає 21 людина. Інфраструктури немає. Підприємець доставляє в село продукти та інші товари раз на тиждень.
- Яка найбільша проблема вашого округу?
- Велика проблема - дорога обласного значення з Ічні на Бурімку й далі до Шиловичів. Це понад 10 кілометрів. Але кошти на її ремонт не виділяються. І це не тільки у нас. Ми писали листа в область. Але поки що справа з місця не рухається. На жаль, країна наша воює...
- А з чого ви почали на своїй посаді?
- Практично, як і всі - з благоустрою. Ця робота - на постійній основі. Вона не закінчується ніколи. Наразі випилюємо аварійні дерева. Жителі попрохали, бо самі не в змозі впоратися. Ми це зробили. А люди віддали дерева на дрова для гімназії. У нас із 2021 року в селі встановлена котельна на твердому паливі. І це велика економія для старостинського округу, бо газове опалення нині дуже дороге. Раніше воно коштувало нам мільйон 200 тисяч для ФАПу, старостату, гімназії та дитсадка. А тепер було би ще дорожче. Дрова ж ростуть у селі. Інфраструктура Бурімки під’єднана до котельні. Це хороша альтернатива.
Також упритул зайнялися кладовищами. Випилюємо дерева, фарбуємо пам’ятники, обеліски, вигрібаємо територію, ремонтуємо паркани. Місце останнього спочинку людей має бути облаштованим, щоби не було соромно. Навесні для впорядкування кладовищ у трьох наших селах із дружиною ми купили фарбу своїм коштом, і тепер усі пам’ятники, обеліски та паркани впорядковано.
- Волонтерська робота сьогодні вирує практично у всіх старостатах.
- І наш - не виняток. Її центр - у Будинку культури. У волонтерській роботі задіяно багато мешканців Бурімки, зокрема, це працівники БК, жінки, що зареєстровані в центрі зайнятості, педагоги... Тож плетемо маскувальні сітки, заливаємо окопні свічки, збираємо донати, продукти, передаємо захисникам. У нас багато хлопців у ЗСУ - 47 із трьох наших сіл. Тож відправляємо кошти й конкретно на замовлення. Або з волонтерами, які їдуть на позиції.
На жаль, у старостинсь- кому окрузі двоє загиблих. Минулого року ми провели в останню путь Олександра Авраменка. А тиждень тому
поховали Ярослава Єгоро- ва... Ще у нас двоє зниклих безвісти. Їхнім родичам допомагаємо.
- Що є родзинкою вашого старостинського округу?
- Маємо в селі два догля
нуті парки. А ще у Бурімці є гарна й популярна в громаді зона відпочинку, куди влітку приїздить чимало мешканців Ічнянської ТГ. Це чудовий ставок, який ми розчистили та зробили пляжну зону, поставили столики, лави для зручності. А ще облаштували волебольний майданчик.
Ставок ми також зариблювали, тепер чимало рибалок, і не тільки з Бурімки, із задоволенням сидять там із вудками.
Загалом, робимо все, що потрібно, що просять люди. Звісно, не все одразу можемо, але поступово впо- руємося з потребами наших мешканців.
Маємо і переселенців. Наприклад, сім’я з Криму, де жила довгий час, приїхала додому в Бурімку, у батьківську хату. Так само є у нас і кияни, й чернігівці... До десяти родин поповнили населення Бурімки. Більшість із них живуть у спадкових бу- д инках.
- Як бурімці пережили окупацію?
- В окупацію було сутужно. Але нам допомагали. Зокрема продуктами. СТОВ «Інтер», яке працює на території нашого старостинсь- кого округу, забезпечувало борошном. Ічнянська міська рада передавала масло та згущенку. Хліб для нас теж замовляли. Я розвозив його людям у Бурімку, Шиловичі, Безбородьків, а ще у При- путні, Дорогинку, Вишнівку... Ми з сусідами-старостатами
підтримуємо дружні стосунки й за потреби допомагаємо одне одному.
А навколо постійно курсували ворожі колони. Заїжджали і в Бурімку, навіть ночували в селі. Але обійшлося, люди не постараждали... Хоча пережили непрості часи...
- На території Ічнянщини працює чимало аграрних підприємств. У Бурімці це СТОВ «Інтер». Відчуваєте їхню допомогу?
- Так, час від часу звертаємося до інвесторів. І нам ніколи не відмовляють. Пайовики отримують допомогу на своїх городніх ділянках і навесні, й восени. Дякуємо генеральному директорові Михайлу Миколайовичу Бондарю за постійну допомогу. Наприклад, коли відповідно
до реформи в школі треба було облаштувати внутрішні туалети (інакше заклад би закрили), то СТОВ «Інтер» виконав усі роботи - від каналізації до облаштування приміщень та кабінок.
- Пане Олександре, знайшли себе в цій громадській роботі? Є відчуття, що ви на своєму місці?
- За цей час я зрозумів одну нетлінну істину: головне сьогодні - допомагати людям, особливо нашим воїнам. Це наш тиловий фронт. А мрію, як і всі люди, щоби якнай- видше закінчилася війна, настав переможний мир і наші воїни повернулися додому живими та неушкодже- ними й будували нове світле життя.
Джерело: "Трудова Слава", Людмила Забаровська
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.