GOROD.cn.ua

Іван Шостак у Німеччині готується до протезування

Майже місяць 32-річний боєць 81 аеромобільної бригади Іван Шостак лікується у німецькому військовому шпиталі.
«Иван согласился поехать туда (до Німеччини. — Авт.) только после того, как ему предложили биопротез (протез, який працює, як справжня рука, людина навіть може ворушити пальцями, брати і відпускати предмети. — Авт.). Будет он там до момента, когда научится рукой работать», — написала на своїй сторінці в Інтернеті волонтер Ірина Солошенко.



Нагадаємо, Іван Шостак наш земляк, він родом із села Мала Загорівка Бобровицького району. Під час оборони Донецького аеропорту Іван завозив «кіборгам» усе необхідне, звідти вивозив поранених та убитих бійців. Машину Шостака розстріляли сепаратисти. Товариш загинув, Іван врятувався. Але був дуже тяжко травмований. Близько трьох діб пролежав під завалами. 20 січня потрапив у полон до донецьких сепаратистів. Його відвезли до донецького шпиталю, де, вважає Іван, його врятували місцеві хірурги. У лікарні його буквально допитували журналісти російського телеканалу. Інтерв'ю, де знесилений боєць з гідністю відповідає падлюкам, зробило Шостака відомим не лише в Україні.

Після визволення з полону на початку лютого Івана перевезли до Київського військового шпиталю. Більше місяця лікарі рятували травмовану руку, що близько трьох діб залишалася знекровленою.

— Іван потрапив до нас у дуже тяжкому стані, — згадує лікар Шостака Олександр Борківець, судинний хірург Київського військового шпиталю. — Перші п'ять днів Іван був у реанімації. Йшла боротьба за його життя. Потім боролися за руку. Адже спочатку йшла мова ке просто про ампутацію руки, а ампутацію разом із суглобом. І цього вдалося уникнути.

Лікар на фото показує руку Івана. Це майже суцільна рана. Від кисті до ліктя велика проріха, через яку видно кістку. Рука трималася практично на шкірі і кістках.

— Поки артерія була перебитою, м'язи відмерли, — продовжує Олександр Борківець. — Ми провели повторну операцію з пересадки судин. Коли знову постало питання, аби закрити дефект, взяли частину м'яза зі спини, пересаджували і шкіру та м'язи зі стегна.

У Київському шпиталі Івана також оперував спеціаліст із Донецька Олександр Борзих. Травматолог, який володіє технікою пластичних операцій.

— Такі операції в Україні можуть виконувати всього кілька людей, — зазначив Олександр Миколайович. — Усе загалом ішло добре. Але оскільки м'які тканини загинули, то загинули і стінки судин. Ми тричі міняли судину, намагаючись відновити основний шлях кровотоку. Четвертий раз вшивати судину не наважились. Адже зрозуміли, що можемо втратити не лише руку, а й самого хворого.

Плече Івана вдалося врятувати (верхня частина руки від ліктя).

Іван Шостак відлетів до Німеччини 20 березня разом з іншими 16 бійцями з військового шпиталю. Питання про лікування нашого земляка за кордоном вирішувалось на рівні перших осіб України та Німеччини: Петра Порошенка та Ангели Меркель. У відправленні поранених українських бійців узяли участь постійний заступник посла Федеративної Республіки Німеччини Анка Фельдгузен, керівник лікарської бригади Бундесверу (збройні сили Німеччини) полковник медичної служби доктор Міхаель Уль, заступник міністра оборони України — керівник апарату Петро Мехед, радник Президента України Ольга Богомолець, представники медичного забезпечення Збройних сил України і представники медичної служби аеропорту «Бориспіль». Як зазначив Лев Голик, заступник начальника Головного військово-медичного клінічного ордена Червоної Зірки центру «Головний військовий клінічний госпіталь» з клінічної роботи, літак для бійців АТО надавав уряд Німеччини, лікування також проводиться за його рахунок.

За словами батька Івана Миколи Шостака, до чоловіка збирається летіти дружина Наталія, яка виховує двох спільних діток. Зараз Наталя Шостак збирає документи.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №16 (1510)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Іван Шостак, протезування, Німеччина, «Вісник Ч», Марина Забіян