Сапер «Кракен» Олександр Борисенко після протезування повернувся у Чернігів
10 травня 32-річний Олександр Борисенко, старший сапер піротехнічного відділення головного управління ДСНС у Чернігівській області повернувся в Україну за реабілітації у США. Він проходив її у штаті Міннесота м.Міннеаполіс. Борисенко відомий на всю Україну тим, що самотужки тягав важелезні боєприпаси, викладав про це відео на тік-ток, де вони набирали тисячі переглядів.
У США Сашко прилетів 15-го квітня, там перебував у м.Міннеаполіс штату Міннесота. Тимчасовий учбовий протез на ліву ногу йому зробили і вдягнули в перший день. І в цей же день чоловік вже встав на нього. Всього ж зробили 2 протези - на кожен день у виді стопи та спортивний, схожий на гак, аби можна було займатися бігом.
Борисенко підірвався на міні-лєпєсток під Чугуєвим Харківської області, йому зробили ампутацію лівої ступні трохи вище кістки. Цю операцію робили у харківському госпіталі, де він пробув до 25 грудня 2022 року. Після цього його відправили у Чернігів, де він 3 місяці проходив реабілітацію у другій міській лікарні. До США потрапив через знайомого, що служить у посольстві, який знайшов благодійний фонд "Protez foundation" (цей фонд допоміг з протезуванням вже більше 60-ти українським військовим), цей фонд погодився надати допомогу чернігівському саперу і оплатив протезування, харчування, витрати на дорогу і т.д.. Після США Борисенко 3 тижні проходив реабілітацію на Закарпатті, де декілька місяців тому відкрився філіал американської клініки.
З 2007 року «Кракен» проживає у Чернігові, а сам родом з Семенівки Новгород-Сіверського району, де живе його мати, також у Сашка є рідний брат Євген, військовослужбовець. В обласному центрі спочатку працював охоронцем у магазинах "Седам" та "ЕКО-маркет", а до лав державної служби надзвичайних ситуацій потрапив у листопаді 2013 року. Про це повідомляє газета "Вєсть".
У своєму нещодавньому інтерв'ю "Суспільне Чернігів" Олександр сказав, що можливість повернутися на свою посаду залежить від рішення його керівництва. Сам чоловік дуже цього хоче. Але для повернення є перешкоди, каже сапер.
"На протезі є металеві предмети й щонайменше, коли я буду працювати з металошукачем, це може давати фон і збивати роботу".
"З використанням нових методів мінування є такі боєприпаси, які можуть спрацьовувати навіть на метал, який є на самому сапері, тобто будь-яка металева вставка, навіть ремінь, плита бронезахисту, «кішка» – може бути спрацювання і на це", – розповів заступник начальника частини піротехнічних робіт ГУ ДСНС в Чернігівській області Артем Кузуб.
Відео: "Суспільне Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Борисенко, Кракен, сапер, протезування