GOROD.cn.ua

Ічнянська громада: розвиток, відновлення, допомога

 

Минуло чотири роки, як відбулися місцеві вибори в Україні. Ці роки стали склад­ними та відповідальними для Чернігівщини і для всієї України. Як змінилося життя на Ічнянщині та чим сьогодні живе громада, розповідає міський голова Олена Бутурлим.



Наша громада утворилася у 2017 році, до її скла­ду входить 54 населені пункти. Половина жителів мешкає у сільській місцевості, адже край у нас аг­рарний. І саме аграрії, тваринництво та харчова промисловість є основними платниками податків до бюджету громади. Фермерські господарства не лише основа економічного потенціалу, а й пер­ші помічники на селі, адже тут живуть працівни­ки, їхні родини. Разом із старостами в округах та трудівниками землі вирішуємо багато локальних питань. Аграрії завжди активно долучаються до волонтерських ініціатив на підтримку ЗСУ.

Медицина

Здоров’я наших мешканців, доступ до якісної медичної допомоги - пріоритет роботи нашої команди. КНП «Ічнянська міська лікарня» та КНП «Ічнянський ЦПМСД» обслуговують Ічнянську та сусідню Парафіївську громади, а це близько 30 тисяч осіб. У минулому році завдяки партнерству з БФ «Solidarity» завершили ремонт даху міської лікарні, це було зроблено вперше від моменту відкриття закладу в середині минулого століття.

Тепер із надійним дахом продовжуємо внутрішні роботи в хірургічному, реанімаційному, травма­тологічному відділеннях, операційній та віднов­ленні ліфта. Для цього ми заручилися підтримкою Expertise France in Ukraine, французької агенції з міжнародного технічного співробітництва, яка в Україні реалізує проєкти у сфері державно­го управління, охорони здоров’я, правосуддя та відновлення інфраструктури, а також продовжує партнерство з БФ «Solidarity». Намагаємося залу­чати і молодих спеціалістів, у 2023 році в нас роз­почали свою роботу двоє нових сімейних лікарів, люди активно укладають із ними декларації.

Освіта

Попри виклики війни розуміємо, що освіта - ключ до успішного майбутнього нашої держави. Діти продовжують навчання у змішаному фор­маті. Чимало дошкуляють навчальному процесу повітряні тривоги.

Укриття - актуальна проблема для Чернігівської області, Ічнянська ТГ, на жаль, не виняток. Зав­дяки Всесвітній Лютеранській Федерації (LWF) відремонтували частину укриття в найбільшому навчальному закладі в Ічні.

З благодійниками з французької Неурядової ор­ганізації «ACTED» особливо продуктивно працю­ємо в Крупичпільському ліцеї. Цього року в січні тут замінили вікна, адже село Крупичполе опини­лося на шляху ворожих колон навесні 2022 року, і сторічне приміщення школи постраждало від об­стрілів.

Педагоги ліцею отримали планшети, а учні ноут­буки - для навчання і в ліцеї, і вдома.

На жаль, на початку повномасштабного вторг­нення значних ушкоджень зазнав і Дорогинський ліцей, тут ворожим вогнем знищено дві класних кімнати та лабораторію. Завдяки партнерству з БФ «Сімливі відновлювати» зроблено багато: відремонтували випалені класи, облаштували нову підлогу, електрику та опалення; замінили 56 старих дерев’яних дверей; відновили спортивний зал, замінили освітлення та облаштували його заново; відремонтували вхідну групу та замінили сантехніку в їдальні.

Після завершення БФ «SavED» облаштував кла­си сучасними меблями та технікою, створивши комфортне навчальне середовище. Також було проведено ремонт укриття, щоб діти могли навча­тися безпечно під час тривог.

Не залишає освіту Ічнянщини поза увагою й де­путат Чернігівської обласної ради Валентин За­порощук, у 2023 та 2024 році кошти обласного бюджету на виконання доручень виборців були спрямовані на облаштування укриттів в Ічнянсь­кому ліцеї №4.

Продовжуємо активну співпрацю з Ротарі клубом «Київ Столиця» для покращення наших дошкіль­них закладів. У 2023 році нам вдалося за фінансу­вання ТОВ «Лідеа-Україна» встановити водонагрі­вачі, замінити на металопластикові вікна та дверні блоки, закупити нові меблі, ігровий майданчик та розвиваючі ігри для ДНЗ №3 «Ромашка».
У 2024 році ми співпрацюємо з благодійниками у ЗДО №2 «Дзвінок» Ічнянської міської ради. Тут здійснено ремонт спальні, ігрової кімнати, столо­вої, санвузла, залу, кабінетів психолога та медсестри, встановлено три сучасні ігрові комплекси. Зараз відбувається ремонт пральні та харчоблоку.

Комунальне господарство

Застарілі комунікації - це те, що нам у спадок за­лишилося ще з радянських часів. Попри обмежені ресурси нашого бюджету, ми якісно співпрацює­мо з БФ «NEW WAY». Наше КП ВКГ «Ічень» у цьому році продовжило заміну водогону по магістраль­ній лінії на вул. Богдана Хмельницького, у мину­лому році зробили понад 700 м, тоді ж і проклали водогін на вул. Івана Богуна, де централізовано­го водопостачання в багатоквартирних будинках не було ніколи. Доброчинці надають матеріали, а роботи виконують вже наші комунальники своїми силами.

Для забезпечення потреб населення у водо­постачанні та водовідведенні на час відключень електрики маємо три потужні генератори. Отри­мали їх від Всесвітньої Лютеранської Федерації. На жаль, це лише частково вирішує проблему, але ми віримо в наші Збройні сили України і шукаємо можливості підстрахуватися на різні випадки.

Соціальна сфера

У 2023 році від ПРООН отримали автомобіль для Мобільної соціальної служби, щоб наблизити со­ціальні послуги для користувачів в усіх куточках нашої громади.

Завдяки підтримці ПРООН у 2023 році відкрився Університет третього віку. Заклад сприяє актив­ному соціальному життю жителів громади поваж­ного віку.
За активного сприяння Чернігівської ОДА та її очільника В’ячеслава Чауса і Прилуцької районної військової адміністрації під керівництвом Володи­мира Чернова одержали автомобілі від латвійсь­кої Благодійної організації Agendum для Міського центру соціальних служб, відділу освіти, наших двох комунальних підприємств.

Культура

Ічнянщина багата на таланти. Під час війни діяль­ність наших творчих колективів спрямована на благодійність. З цією метою відбуваються бла­годійні концерти, мистецькі заходи та ярмарки народних майстрів. Жителі Ічнянщини охоче до­лучаються до таких подій, бо майже у кожного є свій захисник, якого чекають вдома з Перемогою.

Не залишаємо поза увагою й забезпечення куль­тури, завдяки участі в програмі навчання «Людсь­кий вимір» вдалося виграти грант і придбати необхідну техніку для нашого Центру культури і дозвілля.

Джерело: “Трудова Слава”

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ічнянщина, громада, Бутурлим