GOROD.cn.ua

Коробка, міст, ступиці із «Запорожця», двигун з військової електростанції - і готовий мінітрактор

 

У 40-річного Володимира Желябіна з села Іржавець на Ічнянщині до весняно-польових робіт техніка готова. Мужик має золоті руки, кожного свого помогайчика склепав сам.



— Я працюю сторожем у школі, дружина там же помічником кухаря. Маємо 4,5 гектара землі (для ведення особистого селянського господарства). Щоб обробляти, потрібна техніка. От і мізкував, як з найменшими витратами змайструвати трактор самому. Деякі ідеї підгледів в інтернеті, — веде мене двором Желябін. — Ось саморобна бетономішалка. З бочки її зробив, мотор поставив. Це картоплесаджалка, — показує на залізяччя, що стирчить з-під снігу. — А ось мінітрактор самокльоп. Із «Запорожця» взяв міст, коробку, стулиці, купив двигун із воєнної електростанції . Каркас зварив з металу. Правда, трактор не такий красивий, як в інтернеті продають. Та для мене головне не краса, а функціональність. На посадку десяти соток картоплі мій тракторець бере десь два літри бензину.

— У скільки ж він вам обійиіовся?

— Чесно, не рахував. Але точно дешевше, ніж купити. А до нього вже е і картоплекопалка, і розсадосаджалку для капусти двухрядну змайстрував. Все із залізяччя, що вдома було, щось на пункті здачі металобрухту прикупив.

Раніше ми щороку по 50 соток капусти вирощували. На продаж. Аби висадити розсаду на всю цю площу, потрібно було вісім чоловік і тиждень часу. Садили ввечері, коли сонце сідає, щоб не пропала. Тепер, завдяки агрегату, утрьох справляємося за один вечір. Саджалка сама робить ямки, тече вода, механізм захвачує розсаду по одній. Торік менші площі відвели під білокачанну — 12 соток. Бо перед тим розраховували на одну ринкову ціну, а продали за меншу. Розсада своя, вирощуємо під агроволокном.

— Володимире, скільки такий агрегат коштує?

— У магазинах агротехніки і в інтернеті два роки тому дивився, двухрядна капустосаджалка коштувала 12 тисяч гривень. Моя обійшлася в кілька тисяч. Воно ж як, дома залізяка знайшлася, знайомі щось дали. А це агрегат для розкидання добрив, оприскувач, — показує своє багатство Желябін і веде до інших винаходів.

— Газ у нас є, але він нині дорогий. Отож, використовуємо стільки, скільки покриває субсидія. А так топимо дровами. Отож, зробив два колуни: механічний та електричний. І тепер все робиться швидше, і на руки й на спину легше.

— З чого колуни?

— Металеві загородки для свиней були. Я ті загороди порізав, і вийшов перший механічний колун. Ставлю на колоду меншу колодку, трохи піднімаю пристрій вверх. Там є пружина, потім різко опускаю колун і дровиняка розлітається на двоє.



Для електричного редуктор купив, — Володимир демонструє, як працює винахід. Секунда, і два поліна готові.

— А оце з бочки виготовив сушарку для зерна. Сирим його ніхто не купить. Тут і пічка, і вентилятор, що розганяє тепле повітря, — відчиняє двері сушарні. — Для збирання зернових ви-наймаю комбайн. А орати, сіяти товариш своєю технікою допомагає.

— Що мрієте ще зробити?

— Хочу невеличкий снігорозчищувач.

«ВісникЧ» №7 (1866) від 17 лютого 2022, Валентина Остерська

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Желябін, Іржавець