Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Лілія Крутько та односельці врятували в Іржавці білоруську лебідку

Лілія Крутько та односельці врятували в Іржавці білоруську лебідку

 

На лапі лебідки кільце «Мінск. Беларус. АА-0525». Приземлилася в Іржавці на Ічнянщині. Прямо на асфальт. Під двором Лілії Крутько, переселенки з Донецька.

Можливо, сплутала асфальт з водою. А може, не вистачило сил.
Допомагали рятувати Сергій Сирота, староста, та односельці.

Зі слів Сергія Сироти, Лілія Крутько з чоловіком почули шум. Наче щось попало в колесо велосипеда. Щось затріщало. Чоловік вискочив на вулицю. І побачив закривавленого білого птаха. І на асфальті кров.
Сусіди повибігали, надавали лебідці першу допомогу. Поливали перекисом рани.

— Там і досі кров на асфальті, через два тижні, — каже Сергій Сирота. — Я купив в аптеці спеціальний антибактеріальний спрей. Він для птиці та великої рогатої худоби. Для рваних інфікованих ран. А в Лілі був так званий рідкий пластир.

Обробили рану спочатку антибактеріальним спреєм, — продовжує, — а потім пластир наклали. Дві доби птаха була у клітці. А потім бачимо, що вже ходить. Перевезли на Окоп, це водойма в Іржавці, випустили. Там і живе. Плаває, їсть — люди годують. Не бачив, щоб літала.

Сергій Сирота каже, що шукав орнітологів (спеціалістів по птахах). Знайшов у Києві притулок для реабілітації та порятунку диких тварин. Зідзвонювався з Наталією Поповою, засновницею.

— У неї всі умови для утримання лебедів. Можливо, — припускає, — я привезу навіть на зиму, якщо птах не відлетить.

— Як вам вдалося так близько сфотографувати кільце на лапі?
— Ручний. Підпускає до себе.

Цікаво, що лебідь — один з найбільших птахів. Є кілька видів. Серед них білий, чорношиїй, кликун, шипун. Важать від восьми до аж 15 кілограмів. Як гуси. Але розмах крил більший.





Джерело: фейсбук-сторінка "Вісник Ч", Тамара Кравченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лебідка, Іржавець

Добавить в: