GOROD.cn.ua

Жителі Олександрівської та 1 Травня не хочуть, щоб через їх вулиці пускали вантажівки

Ознайомитися з нагальними потребами чернігівців вже не перший рік можна на сайті місцевих петицій. На ньому автори публікують інформацію про свої проблемні питання, забаганки та надають слушні пропозиції місцевій владі.

Найбільш цікавою за останній час, на наш погляд, виявилась петиція місцевої мешканки Алєшугіної Наталії Олександрівни. Вона стосується будівництва нової об'їзної дороги для великовантажного транспорту, на яку заплановано витратити понад 160 млн. гривень, з них 100,0 млн грн – субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам, решта – кошти міського бюджету. При цьому загальна орієнтовна протяжність ділянок ремонтних робіт на об’їзній дорозі в Чернігові становила за попередніми даними 7,2 км.
Будівництво дороги вже триває і завершиться у серпні поточного року, але виявилось, що мешканці приватного сектору, які проживають по вул.1 Травня, Олександрівська (колишня Ворошилова), Садова, Єфремова, Балицького, Григоренка, м’яко кажучи, не у захваті, від того, що тепер повз їх подвір’я, будуть щодня їздити вантажівки.

Читайте також:

Ремонт вулиці Малиновського – це перший етап будівництва об’їзного шляху для вантажівок

Справа в тому, що вул. Олександрівська практично не має тротуарів, при цьому відстань від будинків Олександрівської та частини вул.1 Травня (300-ті номери, там де вона межує з місцевим кладовищем) до майбутньої дороги значно менше, ніж у приватних та багатоповерхових будинків, які стоять вздовж вул. Кільцевої від Березового гаю до перехрестя Кільцевої з 1 Травня. Також ширина цих вулиць менше ніж Кільцевої, адже вони проектувалися, як сільські вулиці і раніше до меж міста Чернігова не входили. Це видно і на карті.









На фото - видно, яка вузька вул. Олександрівська, на ній фактично нема тротуарів, де пішохід почував би себе безпечно, коли повз пролітають вантажівки

Хто хоч раз ходив в кінці вул.1 Травня міг би відмітити наскільки ця вулиця є затишною та зеленою. Інтенсивність автомобільного руху була там вкрай низька, зате облаштовані зупинки двох маршрутів - 43-го та 27-го, що дуже зручно. Адже ти начебто живеш і за містом, проте завдяки транспорту, можна швидко дістатися важливих інфраструктурних обєктів (2-га міська лікарня, пологовий будинок та ТРЦ) і центральних районів міста. Важко сказати, чим було доцільно обгрунтоване рішення пустити великогабаритний вантажний транспорт саме по цим двом вулицям, адже бодай якихось досліджень з цього приводу у відкритому доступі нема (офіційна версія - викладена на сайті Міськради - "розвантажити від транзитного вантажного транспорту магістральні вулиці, зокрема, значну ділянку вулиці Шевченка та густозаселені житлові квартали"). Також нема й детального плану-паспорту реконструкції нової об’їзної дороги. Але можна впевнено сказати, що з серпня 2021-го року життя містян, які живуть по Олександрівській та в кінці 1 Травня може стати чимось схоже на сюжет відомого твору Стівена Кінга «Кладовище домашніх тварин», де на швидкісному шосе, що знаходиться поряд з будинком героїв роману постійно гинуть тварини, а потім під колеса попадає і їх дитина.

















Після того, як вантажівки підуть за новим маршрутом, їм потрібно бути чи не втричі пильнішими за своїми дітьми та хатніми тваринами. Але ще більше турбує мешканців - цілісність їх будинків.

Ось що пише про це Наталія Алєшугіна:

Будівництво нової об'їзної дороги у Чернігові - на часі. Але чи варто її просто переносити з одного району до іншого, який у повідомленнях називається "малозаселеним"? Район активно розбудовується і люди тут є! Тим більше, що пропускна спроможність нової дороги буде меншою, ніж у існуючої, через вузьку ділянку дороги в районі перехрестя вулиць Олександрівської та 1 Травня.

Перед тим, як витрачати гроші на спорудження нової об'їзної, варто було б ознайомитись з умовами на місцевості.
Щоразу, коли повз хати проїжджає навантажена фура чи лісовоз, будинки тріщать і потроху руйнуються. Бо тут на метр углиб чорнозем, а далі глей. Навесні грунтові води стоять високо, у погрібах буває вода, а тротуарна плитка у дворах піднімається, коли талі води замерзають після відлиги.

Тож після першої ж зими нова дорога покриється тріщинами і ямами. Вулиця вузька. Раптом біля чийогось двору стане автівка - транспортний колапс?

Була свідком, як розминалися дві фури. Це страшно! Поворот на 1 Травня крутий і погано проглядається. Про це добре знають пасажири 27-го автобуса, які не раз падали з сидінь, коли водій, перетинаючи перехрестя, тис на гальма, раптово помітивши машину, яку треба пропустити.



На фото той самий поворот з Олександрівської на 1 Травня



На відео - їде 27-м маршрутка, тепер водіям довдедеться маневрувати між фурами

Тротуари вузькі і то лише до вул. Садової, а далі - їх взагалі немає.

Пішоходи (а це мешканці вулиць Єфремова, Балицького, Григоренка, Садової та інших, які йдуть на автобусну зупинку по вул. 1 Травня) можуть іти лише один за одним, гуськом. А коли пройде дощ - змушені йти по проїжджій частині, ризикуючи бути збитими або облитими брудом з калюж, який розбризкують машини.

Коли пройде сніг - тротуарів взагалі немає, бо весь сніг з дороги згрібається на них. Йти треба по дорозі. Ввечері дорога не освітлюється. Були випадки наїздів машин на пішоходів та в'їздів у паркани. Проїжджа частина і тротуари вулиці Олександрівської потребують ремонту, але пускати через нас великогабаритний транспорт не можна!

І водії з пасажирами, і пішоходи наражаються на велику небезпеку, а нова дорога на цій ділянці швидко зруйнується через несприятливі гідро-геологічні умови, так само як і житлові будинки - через струси, які спричиняють великі машини.



На цьому фото видно як пролягав старий маршрут для вантажівок, та який має вигляд новий. По його ходу слідування в одному з кінців та посередині заплановані два кола



В цьому місці буде коло на перетині вулиць Малиновського та Шевченка




В цьому місці буде коло на перетині вулиць 1 Травня та Кільцевої



Ми зв’язалися телефоном з Харчуком Александром Романовичем директором «ШБУ-14», адже саме їх компанія виграла тендери на ремонт нової об’їзної. Як виявилось, не дивлячись на те, що ця компанія є виконавцем робіт - замовник - Управління ЖКХ не надав їм комплексної документації, згідно якої можна було б побачити всі параметри дороги на всіх її ділянках: наявність пішохідних переходів, зупинки громадського транспорту, ширину проїздної частини, облаштування розділювальної смуги, освітлення, заїзні кармани, бар’єрної огорожі, шумозахисних бар’єрів, параметри тротуарів, умови створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, розрахунки з навантаженості маршруту для вантажівок та інше, як наприклад це було зроблено для об’їзної дороги Києва.

- В нас є плани тільки тих ділянок, на яких ми працюємо. Це три ділянки, які є в межах міста:

1 - від Шевченка до «Сіверянки» довжиною 1200 метрів до знаку закінчення меж міста Чернігів;
2 - від вул.Олександрівська (660 м.) з поворотом на 1 Травня (640 м.) - 1300 метрів;
3 - від ЗАЗу - довжиною близько 1 км.
Всі інші шматки дороги - ми не будемо ремонтувати. Наприклад шматок від Малиновського до Олександрівської - це дорога не в межах міста, це дорога обласного значення.

І плану по цим ділянкам нема, видається тільки кошторис.

- Яка ширина Олександрівської, де там планують облаштувати тротуари, вона ж зовсім вузька... Це відповідає чинним нормам для того, аби пускати там вантажівки?
- На жаль, так, там іде звуження, але плану по тротуарам у нас нема, бо не ми їх будемо облаштовувати, ми тільки - саму дорогу, ми не займаємось тротуарами взагалі, ніколи і ніде в місті їх не робили. Нам дають лише дорожні креслення. Всі питання по пішохідним переходам, освітленню, розмітці - до ЖКХ. Ширина Олександрівської 8 метрів, потім трохи ширше до 9-ти доходить. Проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів допускається при ширині дороги у 9 метрів. На інтенсивність руху та навантаження від нього на дороги, який прогнозується - цієї ширини буде досить. Для прикладу, той участок 1 Травня, де ми прокладали асфальт вчора -  - має ширину 10.5 метрів, але там фури ходити не будуть.

- Де початок і кінець нової об’їзної, довжиною 7.5 км.?
- Він не 7.5, а якщо не помиляюсь 8.2 км. Початок на перетині Проспекту Миру та Кільцевої, з заправкою, закінчується на перетині Малиновського і Шевченка, там буде рух по колу.
- Документи на ті ділянки нової об’їзної дороги, як наприклад, між Олександрівської та Малиновського (довжина близько 2.5 км.) які не відносяться до міста і є дорогою загального користування, скоріш за все, потрібно шукати в Управлінні капітального будівництва.

Петиція Наталії Алєшугіної зібрала 264 підписів, тобто подолала поріг з необхідних 250 голосів, відповідь на неї очікується 6 червня, але оскільки дорожні роботи розпочато, а кошти виділено, очевидно, що через незгоду 300 мешканців цього мікрорайону плани на нову обїзну міняти ніхто не буде. Проте час покаже, чи була це вдала ідея перенаправити вантажний транспорт з просторої Кільцевої на дві вузькі вулички приватного сектору і які там будуть відбуватися за своєю масштабністю ДТП та інші формасжорні обставини.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: об'їзна, Олександрівська, петиція, Малиновського, Алєшугіна