Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Ганна Вершиніна - художниця, яка «полює» за красою

Ганна Вершиніна - художниця, яка «полює» за красою

Ганна Вершиніна - художниця, яка «полює» за красою
Ганна Вершиніна - молода та амбітна майстриня, яка перетворила своє захоплення у життя, мрію - в реальність. З дитинства вона цікавилася мистецтвом, малюванням, аплікацією. Нині ж працює у різних техніках ткацтва (гладке, ворсове, фактурне), займається мініатюрою, печворком, пише картини олією. Тож не дарма кажуть, що талановита людина - талановита у всьому. Нещодавно в Чернігівському обласному художньому музеї відбулася її персональна виставка гобеленів під назвою «Подих природи». А на днях дівчина проводила майстер-клас для всіх охочих.

- Ви переважно створюєте пейзажі. Чим вони Вас приваблюють?
- Природа - це вічність, вона - життя, джерело енергії і натхнення, вона унікальна і цим гріх не скористатись. її фарби багаті і різноманітні. Фарби самоцвітів, зірок, сонця, неба, землі, трави, гір, піску, моря і каміння. Природа є прекрасною, а художник якраз і «полює» за красою.

- Підбір кольорів - це копітка робота? Яку кольорову гаму використовуєте у своїх роботах?
- У мистецтві гобелену велике значення має колір. Кольори, як і люди, народжуються, змінюються, часто борються між собою, протиставляються. Використовую стриману кольорову гаму. Дуже люблю поєднання холодних, сіро-синіх відтінків з охристими кольорами.

- Що спонукало Вас стати майстринею гобеленів?

- Я навіть не замислювалася над тим, аби створювати гобелени. Все сталося само собою. Любила малювати ще з дитинства, удосконалювала свої знання в Чернігівській художній школі. Вже там стало цікавим мистецтво текстилю, як роблять гобелени, переплітаючи різноманітні нитки. Далі вступила до Київського інституту декоративно-прикладного мистецтва.

- Коли Ви найбільше сповнюєтеся натхненням до праці?
- Особисто для мене натхнення приходить під час роботи. Якщо художник не працює один день, йому можна пробачити, якщо не працює наступного дня, то і це йому можна пробачити, а якщо й третього дня не бере до рук свої приладдя, то краще йому взагалі не братися за цю справу. Художник, наче хірург: коли тривалий час не займається своєю роботою, може втратити частину набутих знань, у тому числі й натхнення.

- Чому саме гобелени?
- Гобелен - це синтез мистецтв: живопису, скульптури, архітектури. Тому він є надзвичайно сучасним видом декоративно-прикладного мистецтва і дає можливість глибоко проникнути в традиційну культуру, продовжити і розвинути її на сучасному етапі.

- Яка доля Ваших картин?
- Я їх представляю на обласних виставках, на всеукраїнських - Київ, Одеса, Харків, міжнародній виставці міні-текстилю - Херсон та міжнародній виставці «Embracing our differences 2009» - Флорида, США. Деякі з робіт прикрашають приватні колекції поціновувачів мистецтва.
«Місячна соната», «Ніч», «Над лісом», «Гори», «Моя квітка», «Перший сніг», «Старе місто,... - всі ці картини створені руками Ганни Вершиніної, яка в свою працю вкладає любов, натхнення та майстерність.


Ганна Вершиніна

Сніжана Божок, тижневик «Деснянська Правда – вільна» №72 (112)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: художниця, красота, Ганна Вершиніна, Сніжана Божок

Добавить в: