Борзнянка Марина Юрченко підкорює Кремнієву долину
Не пройшло й сотні років, як світ побачив перший комп’ютер, а разом із ним з’явилися і спеціалісти, без яких сьогодні важко уявити наше життя. Програмісти, системні адміністратори, тестувальники програмного забезпечення, ті, хто обслуговує, ремонтую, настроює роботу ґаджетів сьогодні - найпоширеніші професії в світі, адже завдяки їм наші розумні електронні помічники належно функціонують.
Ще якихось 10-20 років тому ІТ-сфера мала чоловіче обличчя. Сьогодні ж, як в Україні, так і в світі загалом, майже третина комп’ютерників - жінки. Одна з них - борзнянка Марина Юрченко, яка десять років тому ризикнула повернути своє життя на 180 градусів, змінивши банківську справу на програмування, а Київ - на Сан-Франциско у США.
У пошуках себе
Як і більшість її однолітків, Марина в підлітковому віці ще була у пошуку себе. Навчаючись у Борзнянській загальноосвітній школі ім. Христини Алчевської, вона розглядала різні варіанти подальшої освіти - від перспективи стати педагогом після Ніжинського університету до кар’єри у банківській сфері. Вибір був складним, та, зрештою, саме останньому вона й надала перевагу, вступивши до Міжрегіональної Академії Управління персоналом. І ніякої тобі навіть думки про роботу, пов’язану з інформаційними технологіями. Хоча уроки інформатики дівчині подобалися ще зі школи.
«На перших курсах університету у нас теж була така дисципліна, надзвичайно мені цікава, - розповідає Марина. - На лабораторних роботах ми створювали базові сторінки html, додавали стиль та працювали з базами даних. Лабораторні завдання були моїми улюбленими - вирішення інтерактивних задач. У кінці кожного семестру екзамен я здавала екстерном, оскільки всі завдання були виконані на «відмінно».
Перша моя робота була далека від сфери ІТ - на третьому курсі я влаштувалася у столичний МакДональдз. Досі не знаю, як вдавалося поєднувати роботу з навчанням, але то були насичені два роки у чудовому колективі, де я змогла розвинути власні навички комунікації.
У 2014 році я вже отримувала диплом бакалавра і думками була працівницею банку, коли мій хлопець розповів, що компанія, в якій він працює, запропонувала робочий контракт із переїздом до США. Він - дуже талановитий програміст, а така пропозиція - надзвичайний шанс навчитися чомусь новому.
Все відбулося дуже швидко: вже за три місяці після перших розмов про можливий переїзд, який для мене був повною несподіванкою, я отримала візу. Я ще не знала, в якій сфері себе знайти, але адаптація до нового середовища пройшла легко. Відразу ж пішла на мовні курси, а паралельно - за рекомендацією знайомої - вчилася на тестувальника комп’ютерних програм та опановувала мови програмування».
Крутий старт
Після кількох корисних стажувань та довгих співбесід Марина отримала перший контракт із компанією «Uber» (американська компанія, що створила однойменний мобільний застосунок для пошуку, виклику та оплати таксі або приватних водіїв. Застосу- нок доступний у 67 країнах світу, - Авт.). Майже два роки у цій компанії дівчина тестувала додаток для створення карт. Після отримала новий крутий контракт - роботу асистента у Google (американська технологічна компанія, яка спеціалізується на штучному інтелекті, технологіях пошукових систем, хмарних та квантових обчисленнях, програмному забезпеченні, - Авт.).
«Основне завдання тестувальників - це виявлення помилок, або як ми кажемо багів, у нових версіях тієї чи іншої програми, - пояснює моя співбесідниця. - Адже у більшості випадків помилки коштують компаніям значних коштів, а також, що навіть більш важливо, псують імідж, через що втрачаються потенційні клієнти. Тестувальники мають знайти недопрацювання до користувача, аби у нього все працювало справно. Робиться це як в режимі ручного тестування, так і за допомогою автоматичних тестів перед кожним новим релізом програми.
Загалом робота тестувальницею додала мені чудового досвіду. До того ж, праця у таких великих компаніях має приємні бонуси, якими вони й заохочують до себе працівників. Це - великі просторі офіси, безкоштовні спортзали та обіди. Коли почалася пандемія COVID-19, компанія дозволила працювати з дому. Багато змінилося з того часу, а політика дистанційної роботи залишилася, що теж зручно.
Цікавим нюансом є й те, що кожні три місяці ти маєш оцінити та написати відгук на власну працю, відповідаючи на запитання на кшталт «Чим ви найбільше пишаєтеся у своїй роботі за останні три місяці?» чи «Були складні ситуації, коли ви могли б зробити щось по-іншому?». В залежності від відповідей менеджер ставить працівнику рейтинг, який впливає на бонуси та підвищення у наступному році. Особисто я щоразу відповідаючи на подібні запитання, ставлю перед собою єдине головне завдання - влаштувати свій робочий процес якнайкраще. За шість років в ІТ-сфері я пройшла шлях від молодшого спеціаліста до старшого тестувальника програмного забезпечення. У перспективі можу повністю перейти у автоматизацію, тобто сама писати автоматичні тести, глибше вивчаючи програмування, або й взагалі стати менеджером управління проектами.
Три роки тому я змінила Google, де моя робота була досить одноманітною, на Scribd (інтерент-сервіс хмарного зберігання документів, - Авт.) - платформа, на якій користувачі читають книги. Для мене ця компанія є відображенням мого ідеального роботодавця з атмосферою, цікавими проектами та людьми, з якими хочеться працювати».
Мрії, здійснені й майбутні
За наполегливим саморозвитком та побудовою кар’єри в ІТ-сфері Марина встигає подорожувати Америкою та приділяти час новому захопленню - вчиться грати на фортепіано. Про це вона мріяла ще зі шкільних років, а тепер, ось уже рік, займається з вчителем онлайн. Вже вивчила кілька мелодій і насолоджується моментом, коли десь у публічних місцях бачить фортепіано й може сама зіграти. А ще дівчина обожнює природу і намагається усіляко про неї дбати. Саме Марина стала ініціаторкою оновлення парку у Борзні, по Міжнародній вулиці, де живе її рідня. Кілька років тому вона згуртувала активних та небайдужих сусідів, разом вони прибрали парк, домовилися про випилювання старих дерев, періодично викошують молоду поросль, аби все знову не заросло чагарниками. Активісти також облаштува- ли зону відпочинку, посадили алею ялинок та троянд, із року в рік роблячи парк красивішим.
«Я намагаюся приїздити додому щороку, але з початком повномасштабної війни це не так легко: дорога від Сан-Франциско до Києва займає близько трьох діб. Неблизький світ... Але був у моєму житті курйозний момент, який показав, на скільки цей світ може бути тісним, - посміхається Марина. - Це був перший тиждень на роботі, знайомство з колегами. Один із них українською спитав, звідки я. Кажу, з Чернігівщини, з Борзни. А він, як виявилося, переїхав до Штатів із Бахмача. Так, навіть за тисячі кілометрів можна відчути близькість рідного краю, рідної мови, рідних людей. І сьогодні, як ніколи, мені хочеться бачити навколо себе більше небайдужих людей, які мене розуміють, так само волонтерять і допомагають Україні Сьогодні для всіх українців, де б хто не був, у який би куточок світу нас не занесла доля, найбажанішим є два слова: «Україна перемогла!». Це те, чого я у своєму житті прагну найбільше».
Джерело: газета “Вісті Борзнянщини”, Марина Гриненко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Юрченко, борзнянка, тестувальник