Подружжя Олійників прожило у шлюбі 60 років
Мало кому іменовано прожити разом 60 років. Напевно, тільки той, хто дуже цінує один одного почуття, нагороджений таким подарунком долі. Тому для родини Олійників із Спаського 7 листопада щороку потрійне свято - багато вітань, побажань, подарунків.
Раз і на все життя. Саме з такою думкою раніше одружувались люди. Не виняток і Олійники.
- Коли я прийшов з армії та зайшов до магазину, де працювала продавчинею Галина, я оторопів. Вона була І дуже вродливою, зовсім не такою, як я бачив її школяркою, закохався з першого погляду, - пригадує Анатолій |
Олійник.
Анатолій Григорович і Галина Митрофанівна народились у Спаському, разом ходили в одну школу з різницею в один клас. Обоє рано осиротіли. В нього мами не стало, коли йому було лише 12. Батько пішов у прийми, а хлопця виховували дідусь та бабуся. У неї батько не повернувся з фронту. Після школи, не одержавши й атестата, хлопчаків направили по вербовці на Донбас. їсти нічого, у їдальні безкоштовно давали хліб, сіль і гірчицю. Післявоєнне дитинство було дуже важким. Каганець, потім з’явились лампи, а коли запрацювала колгоспна електростанція, то було справжнє свято.
А тоді ще радіо загомоніло.
Галина теж по комсомольській путівці була вивезена на Донбас, тільки на рік пізніше, ніж Анатолій. Як для дівчат - то була непосильна праця - вантажили камені у кар’єрах. Потім їх перевели на будівництво, але легше не стало, бо носили поперед себе цементовані розчини на 5 поверх.
Після Донбасу Галина закінчила профтехучилище і працювала продавчинею 2 роки, аж поки їй не запропонували роботу у школі вожатою. Галина Митрофанівна із 5 класу була на сцені - вміла не лише гарно співати, а й організувати будь-який захід, зібрати самодіяльних артистів. А працюючи у школі, вступила на денне навчання до Чернігівського педінституту.
Анатолій Григорович після армії закінчив технікум і працював 7 років зоотехніком. Три роки пара зустрічалася, а потім, трішки заробивши грошенят, згуляли гучне весілля. Тоді Галина тільки закінчила І курс інституту, але на заочне не переводилась, чоловік її підтримував.
Анатолій Григорович теж закінчив інститут, бо і йому, щойно у школі увели предмет «Початкова військова підготовка», запропонували бути вчителем. Роботу у школі чоловік дуже любив. До 68 років пропрацював, за виключенням 7 років, які очолював сільську раду.
Навчаючись на останньому курсі, Галина Митрофанівна подарувала чоловікові донечку, але таки довчилася і одержала диплом. Дитина була мала, Олійники жили в сараї і зводили собі будинок. Важкий був період. Багато труднощів довелось подолати. У 1964 році перейшли у новобудову.
І якщо хтось скаже, що прожили ні разу не посварились, Анатолій Григорович не повірить, бо життя є життя. «У сварках народжується істина, - каже ювіляр. - Але сваритись можна по-різному. Галина Митрофанівна жодного разу не бігала жалітись матері. Треба відчувати одне одного. Я вже бачу коли який у неї настрій, коли що сказати, а коли змовчати».
Жодного разу чоловік не повертався із риболовлі без букета польових квітів. Галина Митрофанівна дуже любить свої червоні садові троянди, які за її уподобанням не уступають ніяким квітам. До квітів у неї особливе ставлення. Вже роки беруть своє, інколи не здоровиться, менше господарство, менше землі обробляють, але квіти у Олійників скрізь, увесь двір будь-якої пори року заквітчаний.
Багато часу пара проводила разом: ходили по ягоди, по гриби, разом на роботі, разом на сцені, разом по господарству. Але у кожного був і свій простір. Він затятий мисливець, рибалка, вона на репетиціях, на сцені, з виступами - в інших селах.
З роками почуття один до одного тільки міцніють, як той діамант. І хоч любов не така палка і пристрасна, але міцна і сильна. За 60 років подружжя знайшло величезне розуміння, у них все спільне - спільні щонайкращі спогади. Дивишся на цю пару і знаходиш багато схожого. А кажуть, коли чоловік і дружина схожі, то в них і життя вдається. Обоє веселі, життєрадісні... Тільки знову ця проклята війна. Анатолій Григорович пам’ятає, як навчався у 2 класі, то на великій перерві школярів підгодовували.
Анатолій Григорович вдячний дружині за терпіння і ласку, за виховання гарних дітей, за те, що завжди була і залишається берегинею домашнього тепла і затишку, за те, що де б не був, завжди хочеться повертатися додому.
Джерело: газета “Вісті Сосниччини”, Олена Кузьменко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.