Агроном Любов Козакова, вийшовши на пенсію почала випікати торти на замовлення
За освітою Любов Козакова не кондитерка, а агроном, працювала багато років за фахом, приїхавши за направленням у колгосп до Спаського. А вже після декретної відпустки була комірником аж до 2005 року, поки колгосп не реорганізувався. Рік біржі - і до роботи барменом. Абсолютно нової роботи Любов Григорівна не злякалась, полюбила її. У барі тоді проводились різні родинні, дитячі свята, молодіжні посиденьки, і барменша готувала курей-гриль, піци, пельмені. 13 років віддано цій улюбленій справі, аж до виходу на заслужений відпочинок.
Всі ці роки Любов Козакова удосконалювала свої кулінарні шедеври і вже нині вона вміє все: від найпростішого «Наполеона» і до шикарних дороговартісних тортів з дивовижними прикрасами з мастики та кремів. Але точними рецептами майстриня поділитись не може, оскільки все робить на око, та все ж деякі підказки для наших читачів зробила.
Любов Козакова родом із Борзнянщини. Але все своє робоче життя вона проживає у Спаському. Всі в селі її знають як гарного організатора у будь-якій справі, людину будь-якої компанії, вправну кулінарку, авторку різноманітних солодощів, в якої кожний шедевр створюється швидко і має широке різноманіття.
Любов до кондитерської справи, розповідає жінка, з'явилась багато років тому, коли їй було 7 років. Вже тоді вона, запозичивши досвід своєї бабусі, пекла різні млинці, вареники. А першого торта «Чебурашка» спекла вже у 18 років. Це коржі із пісочного тіста. Рецепт знайшла у газеті. З тих пір Любов Козакова пече постійно, буває по декілька тортів на тиждень, це не рахуючи маленьких тістечок, морозива, рулетів і т.д. На замовлення жінка пече не так часто, переважно її клієнти це подруги, односельчани, рідше соснича- ни. Зате часто пригощає своїх подруг, приводи є, хоча б день народження племінника, який проживає у Німеччині. Бо якщо нічого не випікає декілька днів, відчуває дискомфорт, хоча зараз з цим проблем нема - у Любові Григорівни проживає 3 внуків 15, 13 і 10-ти років, є 4-ий, найменший, який ще з мамою. Для них бабуся готує всячину, а потім поспішає - всі спащани зайняті плетінням сіток. Вже сплели не один десяток, найбільша 10-12 м.
А найулюбленіший, найпростіший і найсмачніший - торт «Наполеон» на пиві. Всього два інгредієнти: пиво (холодне) і борошно. До цих коржів майстриня робить заварний крем.
У більшості тортів бісквітна основа. Бісквіт жінка робить із 5 яєць, каже збивати можна разом і окремо білки з жовтками - результат у обох випадках гарний. Для бісквіту з 5 яєць потрібно по 5 ложок цукру і борошна, трішечки солі. Крем в основному масло і згущене біле молоко.
Для прикрас тортів Любов Григорівна робить білково-заварний крем, борошна і крохмалю бере порівну, масло кладе іноді в охолоджену масу, а іноді в гарячу. Робить прикраси і з мастики, шоколаду, живих квітів, декор з прозорої цукрової карамелі та інше.
У сім'ї найбільше люблять «Київський» торт. Рецепти тортів і будь-яких нових видів тістечок кондитерка бере із інтернету, але тільки основу, коли готує, багато вносить із свого досвіду. Із новинок - зефірні букети та меренгові рулети. Зефірні букети - це громіздкий процес, особливо для початківців. Для їх приготування потрібно яблучне пюре, цукор, агар-агар, яєчний білок і обов'язково щоб під рукою був градусник. Господиня каже, що цей виріб потрібно робити швидко і при кімнатній температурі 30 градусів.
А меренгові рулети може приготувати будь-хто. Потрібно збити білки із крохмалем, а начинка кремово-ягідна. (Рецепт меренгового рулету з інтернету дивіться нижче).
Морозиво - це літнє задоволення. Любов Григорівна готує його із 33% магазинних вершків. Із домашніх не пробувала, може, й вийде. На півлітру вершків приблизно 150 грамів цукрової пудри та щіпка лимонної кислоти. Збити і в морозилку.
Виробів із дріжджового тіста Любов Григорівна випікає зовсім мало, хіба що паски.
Прикраси на торти вона робить тільки своїми руками, нічого готового не купує, хіба що інгредієнти. І героїв нових сучасних мультяшок, і професійні чи улюблені предмети замовників (лялька, піаніно, рибалка, формули). А які вона робить чудесні букети з троянд, ромашок, шишок! Прикраси жінка може зробити за день- два до складання торта. Над зовнішнім оформленням торта Любов Козакова може попрацювати годи- ну-півтори і все буде досконало. Жінка не любить довго товктися на одному місці, хоча елементів декору робить багато.
Всі свої кулінарні витвори майстриня готує на своїй домашній кухні, у газовій духовці.
Не можна забути торта війни, якого жінка спекла 23 лютого, бо мали приїхати гості. Але гості не приїхали, вона винесла його на балкон, а вже коли приїхали її хлопці, тоді його і з'їли, він не зіпсувався.
Коли у Спаському стояли військові, Любов Григорівна разом зі шкільними кухарками готувала їм страви. Пощастило тим солдатам, бо це були не просто гарячі страви з котлетами і м'ясом. Це обіди з 4-х блюд і обов'язково випічка, красиво оформлена і смачнюча, в яку жінка уклала всю свою душу, бо знала, що готує для «своїх» синочків.
Випікання тортів - це найулюбленіша справа жінки. Любов Козакова без неї просто не уявляє свого життя. Вона не може пропустити якусь новинку з інтернету, щоб не спробувати. «Рідко буває так, що печу без настрою, а тому, що дуже треба. В основному випічка - це мій настрій, моє захоплення і моя віддушина», - каже жінка.
Крім кондитерської справи жінка любить доглядати за квітами. Подруги помітили, щоб не посадила Любов Григорівна - все буяє. Квіти в неї не тіль-
ки на подвір'ї, а й там, де вона працює. Вона любить їх, а вони - її.
У нинішній воєнний період не просто знаходити сили на будь-яку роботу і навіть розповідати про свою улюблену справу. Вистачає їх хіба що на все, що наближає нашу перемогу. Це, як ніхто знає і відчуває Любов Григорівна, бо і син, і зять військові.
Переглядає відео, де колись разом танцювали на сімейних святах, де всі щасливі і веселі. Непрохана щемлива сльоза ось-ось вирине з очей, до горла підкочується болючий, гострий ком, але сильна, вольова жінка не дає захопити її волю. Швидко себе опановує і переключається на інше. «Ще скуштуємо торта», - каже вона і йде разом зі своїми колегами по плетінню сіток міряти та складати черговий виріб для солдат.
МЕРЕНГОВИЙ РУЛЕТ
Рецепт меренгового рулету став дуже популярним. Цей десерт виглядає вишукано, але при цьому легко готується вдома з доступних продуктів. Таким десертом можна здивувати ваших рідних і гостей або подати його на святковий стіл. Інгредієнти для меренги: яєчний білок - 4 шт.; цукор - 200 г; щіпка солі.
Для крему: вершки 35% - 150 мл.; цукор - 50 г; сирний сир (Хохланд, Філадельфія і т д.) - 200 г.; вишня без кісточок - 1 склянка.
Приготувати крем. За допомогою блендера збити вершки з цукром. Додати сир і добре перемішати ложкою.
Для меренги збити білки з дрібкою солі до появи піни. Додати цукор і збивати ще 5-7 хвилин до стійкої піни.
Деко вистелити папером для випічки. Викласти збиті білки (корж повинен бути близько 25х30 см, висотою 1 см). Поставити в розігріту до 180 градусів духовку і випікати 20 хвилин.
Дістати корж разом з папером, накрити папером зверху і акуратно перевернути корж. Акуратно зняти папір і залишити остигати. Корж повинен бути еластичним і легко згортатися. На корж, що вистиг, викласти крем (трохи крему залишити для змазування зверху) і вишні без кісточок. Згорнути корж в рулет. Зверху змастити кремом, що залишився. Прикрасити ягодами, листям м'яти або тертим шоколадом.
Джерело: “Вісті Сосничини”, Олена Кузьменко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.