Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Баба Галя за сміття вторгувала 116 гривень

Баба Галя за сміття вторгувала 116 гривень

Склобій — 40 копійок за кілограм, біла пляшка пластикова — 4 гривні за кілограм, коричнева — 3 гривні. Консервні банки — 4,5 за кіло. Макулатура — 2,3. Пластмасу (пластмасові поламані відра, ящики, тощо), поліетиленові кульки і целофан і ще різний непотріб вже приймають на хуторі Обирок Бахмацького району. Проект започаткував засновник мистецького поселення на хуторі 36-річний Леонід Кантер.



— Це пілотний проект. Ми й раніше збирали сміття в окрузі, щоб очистити природу. І займалися пошуками фірми, яка б приймала непотріб, щоб у людей була мотивація. Знайшли у Бахмачі. Оголосили, що 7 вересня прийде машина. 87-річна Уляна Горбань, ми її називаємо головихою хутора, принесла пляшок на 1 гривню 50 копійок. Баба Галя Кібеха з онуком Максимом тачкою привозили. Вторгували 116 гривень. Завклубом Володя Федорук здав на 150 гривень. Старий принтер, як пластмасу. Склобій.

Люди несли, що у кого назбиралося. Бляшанки з-під консервів, старі телевізори. їх приймали, як скло. Одна штука десь 15 гривень затягувала. Звісно, в ньому є якісь цінніші деталі — щось зароблять люди, які купили. Ради Бога, зате їх ніхто не викидатиме у ліс, не закопуватиме під соснами, тощо. У мене валялися поламані пластикові відра, не викидав, думав вивезти на смітник, а тепер здав. Навантажили повну «Газельку». Люди, як побачили, що за сміття дають живі гроші, кинулися шукати, де у них ще що можна здати. Бо валяється, тільки місце займає. Тепер жителі хутора чекають чергового приїзду автомобіля. Ми вже мали розмову з головою Батуринської об’єднаної громади і старостою села Матіївка, щоб і в них запрацював цей проект. Знайшли порозуміння.

Поки узгоджуються технічні моменти. Про час і день приїзду авто жителів сповіщатимемо оголошеннями, які розклеїмо у людних місцях.

— Леоніде, це ж люди кинуться на навколишні смітники вибирати те, що можна продати.

— Це і добре. Наша мета, щоб люди брали гроші, які, можна сказати, валяються під ногами. Місія — очищення навколишнього середовища.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №37 (1636), 14 вересня 2017 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: склобій, макулатура, Обирок, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в: