Діана Карпенко розповіла про історію створення Обирку та як живеться його мешканцям
На ютуб-каналі Ukraїner вийшов неймовірний сюжет про хутір Обирок, який знаходиться в Бахмацькому районі Чернігівської області. Діана Карпенко співзасновниця хутора та мешканці поселення розповіла про історію його створення та про те, як люди живуть там зараз.
Обирок, що у Бахмацькому районі Чернігівської області, зародився як мистецький хутір, але за останні кілька років набув статусу міжнародної фестивальної локації та затишної місцини для життя багатьох молодих сімей чи мандрівників.
Від часу заснування хутора минуло понад десять років, а він і досі гуртує навколо себе спільноту й завдяки місцевим мешканцям розвивається як екопоселення.
Діана Карпенко:
- На переїзд нас надихнула подорож. Стало зрозуміло, що після проведення довгого часу на природі і серед такої краси в Києві дуже важко лишатися. Ідея була в тому, щоб поселитися не самим, а з друзями. Шукали село, де б покинутих хат було декілька.
- Обирок складається з трьох хуторів - це Каціри, Прохори і Королі. На кожному хуторі близько 10 хатин. Ми їх всі об’єднали в один хутір Обирок, бо Обирок це назва, якою називали місцеві цей куточок. Місцеві живуть у трьох будинках. Ми зразу планували це місце, як місце для проведення заходів та творчого прояву, де буде зніматися кіно, де будуть якісь фестивалі та інші різні активності, повязані з мистецтвом. Ми тоді були єдиною родиною з дитиною і я тоді зрозуміла, що не вистачає дітей. Тоді почала організовувати дитячі табори. Так виник табір "Діти природи", який приймає дітлахів вже 8 років поспіль.
Паралельно почала робити домашню школу для дітей.
Ми приймаємо новеньких до проживання в Обирку, але попередньо вони мають пройти такий собі тест-перевірку:
- познайомитися з усіма;
- пожити тут хоча б місяць-два, бажано в холодну пору років, щоб відчути на собі спокійне життя хутора;
- створити якийсь спільний проєкт з кимось з обирян.
Ключовий фактор для мене на Обирку - це люди. Обирок це місце зустрічей і безпеки. Кожного року до нас на заходи приїздить близько 100 людей.
Володимир Койда, мешканець Обирку:
- Хотілося безпечного місця для нас і дітей. Щоб воно було естетичне, екологічно неагресивне. Ми на почату виставили ряд критеріїв за якими будемо шукати: перший - це віддаленість від столиці, хороші дороги і наявність чи хоча б зачатки спільноти а також наближеність до водойми, де можна рибалити.
Ірина Койда:
- Про Обирок я чула вже давно і це було для мене, щось як із паралельної реальності.
Джерело: юутб-канал Ukraїner
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.