Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Навіщо Спілці ветеранів Афганістану 300 квадратів комунального майна за 1 грн. на рік?

Навіщо Спілці ветеранів Афганістану 300 квадратів комунального майна за 1 грн. на рік?

Місцева влада Чернігова надає в оренду комунальну нерухомість деяким громадським організаціям. При цьому плата становить лише 1 грн. на рік. Так «ефективно» розпоряджаються нерухомістю місцевої громади не перший рік. У фонді комунального майна знизують плечима – мовляв діємо в рамках закону і на підставі розробленої Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна комунальної власності. Дійсно, прискіпатися ні до чого – порушень немає.

Правове поле для «законних» зловживань

При складанні місцевої методики було враховано норми «Методики розрахунку орендної плати за державне майно і пропорції його розподілу». Так згідно пункту 10 останньої, розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна бюджетними організаціями, державними та комунальними закладами охорони здоров'я що утримуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, та ін. установами становить 1 гривню. Та в Чернігові доповнили список установ, що можуть орендувати приміщення за 1 грн. Таким чином до нього увійшли близько десятка громадських організацій. Безумовно більшість з них потрібно підтримувати, заохочувати діяльність, але ж повинна бути раціональність у здачі приміщень в оренду. Подекуди благодійники «просять» 200-500 м.кв., хоча для їх діяльності іноді достатньо 30 м.кв. Відмовити у наданні таких великих приміщень місцева влада не може, бо не прописала обмежень у своїй таки ж методиці. Тобто створюється правове поле для законних зловживань, а місцевий бюджет недоотримає кошти.

Список громадських організацій та об’єднань м. Чернігова, що орендують приміщення за 1 грн. на рік:
- громадські організації та інші об`єднання ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в межах площ, необхідних для здійснення їхніх статутних завдань;
- Чернігівська обласна організація Українського товариства сліпих;
- громадські, благодійні організації та фонди, діяльність яких пов’язана з  організацією лікування, дозвілля, соціально-трудовою та медико-соціальною реабілітацією інвалідів,  дітей-інвалідів, сиріт,  у межах площ, що використовуються за таким призначенням, а саме:
•    громадська організація “Центр медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Відродження”
•    міський благодійний фонд “Милосердя і доброта”,
•    Чернігівська громадська організація інвалідів “Дорога до серця”,
•    Чернігівська міська благодійна організація батьків і дітей інвалідів з дитинства “Логос”,
•     Чернігівське міське громадське об’єднання інвалідів “Сузір’я”,
•    Чернігівське міське громадське об’єднанням інвалідів “Шанс”,
•     Благодійний Єврейський Фонд “Хасде Естер”, 
•    об’єднання громадян “Товариство бджолярів-інвалідів  м. Чернігова”,
•    громадська організація “Чернігівська міська асоціація “ Конкордія”;
- Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних;
- первинна профспілкова організація відкритого акціонерного товариства “Чернігівській завод радіоприладів” для розміщення бібліотеки;
- Чернігівським  відділ  Союзу українок;
Більшість з перерахованих установ дійсно потребують приміщень, і їх діяльність відома широкому загалу. Та чи завжди в оренду надаються приміщення відповідно до потреб даних організацій?

На території орендованого комунального майна незаконна стоянка

Чернігівська районна організація Української спілки ветеранів Афганістану в особі Пекура Олександра ще у квітні  2011 року  уклала угоду з Фондом комунального майна Чернігівської міської ради про оренду частини нежитлового приміщення за адресою: вул. Пухова, 49. Загальна площа майна, що орендується – 277,95 м.кв. Вартість оренди – 1 грн. на рік.  Іншу частину приміщення за звичайною ціною орендують два місцевих підприємця, один з яких – рідний брат голови районної спілки афганців – Пекур Олег. Кожен з підприємців орендує по 185 м.кв, приміщення використовують як СТО, та майстерні для ремонту автомобілів.





Логічне запитання: навіщо афганцям майже 300 м.кв, і як вони використовують свою площу? Як виявилося – більша частина їх приміщення знаходиться у занедбаному стані. Доки не було керівників, охоронець провів оглядову екскурсію. Про афганців тут нагадує лише одна кімната, яку мабуть колись показово облаштували, а тепер забули. Кімната охоронця знаходиться у частині приміщення афганців, про що свідчить табличка-вказівник на фасаді. На прилеглій до будівлі території розміщується автомобільна стоянка, яку власне і охороняє сторож.  Вартість місячного абонементу – 200 грн, таку суму озвучила білявка, що вже другий рік поспіль залишає тут на ніч свій автомобіль. Кількість місць для автомобілів – близько 12.  На бетонній огорожі навпроти кожного місця написано номерний знак автомобіля для постійних клієнтів. Поспілкуватися з обома братами не вдалося. За словами охоронця, Олег Пекур зараз перебуває в Іспанії. За обох віддувався ветеран-афганець Олександр Пекур, адже в договорах оренди обох братів не передбачено використання комунального майна під автомобільну стоянку. Спілці ветеранів Афганістану по договору оренди взагалі заборонено займатися комерційною діяльністю.















За словами Олександра Пекура, з 277,95 м.кв. придатними для використання є лише 130 м.кв, решта – в аварійному стані. Автомобільну стоянку він не вважає комерційною діяльністю, хоча визнає, що саме він надав дозвіл охоронцям забирати собі весь «виторг».  Мовляв це вимушений крок для виплати заробітної плати двом охоронцям, що працюють в нічний час:
- Здесь 8 машин, все деньги идут сторожам. Сторожа нужны чтоб кто-то охранял и топил помещение. В свое время я очень задолжал коммайну, раньше я полностью арендовал это помещение, стоимость аренды была около 5 000, когда она выросла до 9 000 грн., пришлось отказаться от части помещения. Я предложил заниматься бизнесом брату.
Без сумніву, що ніхто тут не отримує надприбутки, приміщення знаходиться не в найкращому стані, але немає логіки здачі в оренду такої великої площі громадській організації, члени якої туди навідуються зрідка. Чи не доцільніше було б здати в оренду ці квадратні метри комерційній структурі, а афганцям виділити одну кімнату в офісному приміщенні?



Ситуацію, що склалася з комунальним майном, яке здається в оренду громадським організаціям за 1 гривну на рік, прокоментував голова Фонду комунального майна Чернігівської міської ради Буцко Олександр Володимирович:
- З точки зору використання ефективності комунального майна, дійсно, хотілося б краще. Але ми нічого не можемо зробити. З 196 договорів, укладених Фондом комунального майна чернігівської міської ради, близько 50 – по 1 грн. за рік.  Але окрім громадських організацій які сюди входять, установи, що фінансуються з державного і місцевого бюджетів. Відмовити громадським організаціям,  або обмежити їх у площі  ми не можемо – немає законних підстав. Проконтролювати діяльність кожної також не завжди вдається.

Ольга Кунтиш

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: спілка Афганців, оренда, комунальне майно, Буцко Олександр, Ольга Кунтиш

Добавить в: