Представники бізнесу та чернігівці скаржаться на те, що не можуть вирішити земельні питання
На одному з пустирів міської землі у Чернігові, вже міг би бути завод з виробництва деревинних гранул. У чернігівської компанії виробника товарів для хатніх тварин "Collar", які відомі в Україні і далеко за її межами ще до повномасштабного вторгнення був план розширити виробництво.
Віктор Павлов представник компанії "Collar":
- На зважаючи на початок війни, ми ще у 2023-му році приступили до практичної реалізації цього проєкту. А завдячуючи державній програмі ми отримали грант. Грант фінансує близько 8 млн. гривень на придбання обладнання. Зупинилися на етапі отримання земельної ділянки.
Перша спроба була у листопаді 2023-го року, але безрезультатно. Потім у квітні 2024-го року ми подали повторне клопотання уже з аргументацією важливості цього проєкту, чим викликана ця потреба отримання земельної ділянки.
- З квітня нам вдалось пройти лише одну сесію Чернігівської міської ради, де була затверджена технічна документація на ділянку, але наступна сесія про надання права торгів так і не відбулась досі.
- Розроблений проєкт будівництва під цей завод і все це поки залишається на папері по причині відсутності земельної ділянки.
Якби процедура тривали звичний час, зараз би вже працювала перша виробнича лінція.
Проєкт заморожений, обладнання за державні гроші вже закупили. Частина його на складах, а те що можна зберігати просто неба, чекає свого часу так. Люди без роботи, місто недоотримує податки.
У депутатів на сесії міськради, то були конфлікти інтересів і багато земельних питань не проходили то згодом змінили регламент. Щоб через це не страждав бізнес і чернігівці, питання з конфліктами інтересів виносилися окремо. На останнє засідання засідання сесії фракції Нашого краю, Європейська солідарність та Слуг народу не прийшли взагалі. Частина депутатів була у залі і не реєструвалася. Сесія відкрилася, далі не змогли продовжити через відсутність кворуму.
На сесію міськради 19-го листопада винесений цілий блок земельних питань бізнесу для продовження оренди, щоб вони платили податки до міського бюджету. Через непродовження оренди місто може втратити близько 150 млн. гривень.
Багато людей, зокрема і ОСББ, чекають місяцями, щоб оформити землю за процедурою, визначеною законом.
Андрій Тертілов голова ОСББ:
- У зв'язку з тим, що забудовник, мав у три черги вводити в експлуатацію, спочатку будинок №2, потім 2В і остання черга паркінг, який було введено в експлуатації у березні цього року, ми звернулись до міської ради ще 12 березня з проханням передати нам, згідно закону України, у постійне користування цю земельну ділянку, яка складається з 30-ти соток.
- Зараз вона знаходиться у користуванні комунального підприємства "Чернігівбудінвест".
Це питання теж виносять на найближчу сесію. Об'єднання співвласників хоче отримати землю під будинками у постійне користування і придомову територію, на якій уже здійснений благоустрій і яка відведена під ці будинки, за яку вони б мали сплачувати земельний податок до міського бюджету.
Андрій Тертілов голова ОСББ:
- Я слідкую уважно за кожною сесією, яка намагалась відбутись з земельного питання, починаючи з червня місяця. І там сотні питань підприємців. Для нас це не саме принципове питання, ми можем чекати і місяць, два, три і шість, але сама процедура. Ми б могли сплачувати податок на землю і в цьому році і в наступному. В той же час "Чернігівбудінвест" сплачує за землю, якою вже зараз не користується, як замовник будівництва.
Нагадаємо, що на найближчу сесію, окрім традиційних питань допомоги ЗСУ, винесли підтримки плану Президента Зеленського, виносять і цілий ряд земельних питань.
Тимчасово виконуючий обов'язки міського голови Олександр Ломако під час погоджувальної ради повідомив, що вони не дискусійні. Тут продовження договорів оренди бізнесу, оформлення землі людям, яким необхідно отримати "Є відновлення" і ділянки, які підуть на земельний аукціон. Ломако запросив депутатів взяти участь у сесії та показати свою роботи в інтересах чернігівців. Також запросив прийняти участь у сесії чернігівців і розіслати сотні запрошень людям, чиї земельні питання у порядку денному.
Джерело: телеканал "Дитинець"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.