Южненці проти зміни назви свого села
Жителі старшого віку, які народилися до війни, можливо, пам’ятають як жили ще у Туркенівці. З цією давньою назвою село проіснувало із XVII століття до 1945 року. А потім його змінили на Южне. І от тепер уже цю назву хочуть замінити. Національна комісія зі стандартів української мови побачила у назві Южне російське походження і рекомендувала громаді змінити назву.
Фото з сайту https://wikimapia.org/
На одній з останніх сесій Парафіївської селищної ради депутати не погодилися із перейменуванням села.
- Наші люди проти перейменування, навіть категорично проти, - висловив спільну думку Южненський староста Сергій Загоролько. - Проти зміни назви у ході обговорення висловлювалося усе доросле населення, а це більше 500 чоловік.
Після оприлюднення рішення Нацкомісії стосовно обов’язкової зміни назви села Южне, яке нібито має російське коріння у походженні назви, громада стала думати, яким би гарним словом назвати своє рідне село. Було обговорення, на яке зійшлися близько семидесяти чоловік. Іван Пащенко запропонував назву «Світанок», його підтримали.
Та згодом, за словами Сергія Загорулька, южненці у компетентних фахівців, зокрема й професорки Чернігівського колегіуму і члена цієї мовної комісії з’ясували, що назва Южне не походить від слова «юг» і не має нічого спільного із російщиною.
- Слово «южне» зустрічається у різних європейських мовах, тому не можна говорити про російське походження. Тому ми направили відповідні клопотання проти перейменування Южного до Прилуцької РВА, Національної комісії зі стандартів української мови. Селищні депутати також не прийняли рішення про перейменування села, - сказав Сергій Загорулько.
Та яка б відповідь не прийшла, такі питання доречніше вирішувати громадам, а не комісіям.
Джерело: газета “Трудова слава”, Ніна Наливайко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Южне, село, перейменування