Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Стратегічний продукт українця стає делікатесом

Стратегічний продукт українця стає делікатесом

 

Маленькі поросята від весни подорожчали майже на тисячу гривень, а ціна на свинину взагалі шокувала, крім того, сало стало дорожчим м'яса.

А «в'єтнамці» вдвічі дешевші

Неділя. Ми шопінгуємо коропським ринком, моніторимо ціни, а під язик, на всяк випадок, валідол кладемо. Бо сучасні ціни мають властивість шокувати.

Першим ділом чимчикуємо у ряди, де, зазвичай, продають маленьких поросяток. Здалеку бачимо: не густо, зовсім не гус­то. Тільки дві машини із живим товаром.

- А ми вже і розторгувалися, - почав чоловік із Пустої Греблі. - Тож вам нічого і запропонувати.
Та ми не по малечу, а на цінову розвідку. Нині поросята, що «хлопці», що «дівчата», ко­штують дві з половиною тисячі гривень за одного. За такі гроші пропонують свій живий товар і рекламодавці, котрі розміщують оголошення в інтернеті. За віком поросятка - шість тижнів. Яка вага, хтозна.

А ось «в'єтнамці», порів­нюючи із звичайними порося­тами, вдвічі дешевші - 1200 гривень одне. Минулої неділі охочі мали можливість придбати «в'єтнамців».



На знімку - Ольга ГУЗЬ із Будища везе додому мале хазяйство

До речі, від цьогорічної весни малеча подорожчала майже на тисячу гривень. У травні поросят на коропському ринку продавали по 1600-1700 гривень, а під кінець базарування господарі ладні від­дати свій товар за 1400-1500 гри­вень, аби тільки не везти п'ятачків додому.

Хтось скаже: «Дорогі занад­то малі поросята». Недешеві. Але ж нелегко вони даються тим господарям, котрі тримають свиноматок, няньчать малечу, аби вторгувати якісь гроші, щоб просто вижити у селі.

До слова, останнім часом охочих тримати у своєму хазяй­стві поросят поменшало. Багато хто каже, що не вигідно, що за­надто клопітно, простіше готової свинини на ринку купити без турбот-клопот.

Сало дорожче м'яса

Купити живність у хазяйство ми не ризикнули, а ось «ску­штувати» базарної свинини спробували. Як ніколи останнім часом, сала-м'яса минулої не­ділі на ринку було багато. Тож скільки грошей лаштувати, аби посмакувати свіжиною? Багато. Дуже багато. Чули, що свинина подорожчала, але що настільки, не здогадувалися.

Якщо обійтися без міцного словечка, то, почувши ціну на сало, були шоковані. Стратегіч­ний продукт українця коштує у Коропі 200-250 гривень! Найдо­рожче, звичайно, те, що з прошар­ком м'ясця: те, що всі люблять, те, що найсмачніше. Донедавна кілограм елітного сала кошту­вав 180 гривень, нині - усі 250 гривень. Виходить, подорожчало аж на 70 гривень. У відсотковому відношенні - майже на тридцять відсотків став дорожчим кілограм найдобрішого сала.

Звичайнісінькі обрізки із сала, які пару тижнів тому можна було купити за сотню, коштують нині 150 гривень, тобто виросли у ціні аж на п'ятдесят відсотків. Беру­чи до уваги ціну на сало, воно, вочевидь, для багатьох стане справжнісіньким делікатесом.

Якщо сало подорожчало, то, відповідно, і м'ясо має поперти вгору. Поперло, але при цьому воно лишається дешевшим від сала. Такого і не пригадується, щоб сало було дорожчим м'яса! Найдорожчі - ошийок, вирізка - нині коштують 240 гривень кілограм, до подорожчання вони коштували 200 гривень, тобто ви­росли у ціні на 20 відсотків.

За кілограм стегна нині треба шукати у гаманці 220 гривень (на тридцятку подорожчало), а за кі­лограм лопатки, яка подорожчала на двадцятку, - 200 грн.

Кажуть, нові ціни не торкнули­ся рульки та голови, за кілограм яких треба віддати 85-90 гривень та 35-40 гривень відповідно.

Продавці свинини здорожчання продукції пояснюють тим, що свині нині стали дефіцитними, а закупівельна ціна на них стала більшою.

Ми ж у свою чергу пробіглися оголошеннями, аби дізнатися, за які ж гроші заготівельники можуть купити нашого кабанчи­ка. Кажуть, що 75-80 гривень за кілограм живої ваги дадуть. Хоча на ринку знайомий хвалився, що закупівельники із Шостки за кілограм кабана живою вагою дають уже сотню. Тож варто у перспективі очікувати, що свини­на на ринку стане ще дорожчою.

Дешевого сала не чекайте

До речі, свинина дорожчає не тільки у нас, а і в Україні в цілому. Експерти кажуть, що це відбувається через дефіцит сиро­вини. Керівник Асоціації «М'ясної галузі» Микола Бабенко розпові­дає, що в країні утворився вели­чезний дефіцит сировини, тобто дефіцит свиней, який і призвів до зростання цін, при тому, що корми значно подешевшали. Цей дефі­цит на третій квартал складає вже 30-40% і очікується, що до кінця року він буде складати 50%.

За словами Бабенка, зараз че­рез дію окупантів і дію державних чиновників так склалося, що в нас утворився дефіцит і його закрити не вдасться до літа 2023 року.
А липнева девальвація гривні, як зазначив експерт, призвела до того, що імпорт свинини став до­рожчим і малопривабливим для переробних підприємств.

Джерело: газета "Нові горизонти" від 29.09.2022, Людмила ВЛАСКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: поросято, сало, продукти, ціни, Короп

Добавить в: