У березні в ічнянській лікарні народилися 7 діток
Діанка Ахметова з Дорогинки народилася під час захоплення нашої Ічнянщини рашистами. Село - окуповане, ворожа техніка - і в селі, і за селом. А породіллю 31-річну Антоніну Ахметову треба було везти в Ічню в лікарню, бо на світ просилася її' третя дитина. За неї ічнянські медики найбільше переживали. Всього з початку війни в Ічнянській міській лікарні народилися чотири хлопчика і три дівчинки.
Антоніна Ахметова із Діанкою, Іллею та Єгором
У міській лікарні вже декілька років не працює пологове відділення: його закрили. Але на час вторгнення рашистів на Ічнянщину, наші медики виконували свій професійний обов’язок.
Селами наших громад безперестанку йшли ворожі війська, дороги постійно обстрілювалися.
Тож породіль із Томашівки, Дорогинки, Бережівки везли в Ічню. Тут приймали й ічнянських майбутніх мам. Усі вагітні мали б народжувати у Прилуках та Ніжині, але туди безпечної дороги не було.
- Перші двоє пологів ми прийняли сьомого березня, - розповів акушер-гінеколог Ічнянської міської лікарні Юрій Попов. - Восьмого березня у нас також були пологи, потім одинадцятого, п’ятнадцятого, 21-ого та 25-ого.
У пологовій палаті гінекологічного відділення, де на світ з’являлися діти, медики позакривали плівкою вікна, купили ліхтарики - все для дотримання світломаскування, було все необхідне з інструментарію та медикаментів.
- Бахкало так, що не дай Боже.
Але ми виконували свою роботу, - скромно говорить Юрій Григорович. - Йде війна, а ти допомагаєш з’являтися на світ новому життю.
На світ новонароджених малюків разом із Юрієм Поповим приймали його колега Ольга Генці та акушерки Людмила Денисенко і Людмила Симоненко. Медики спланували свою роботу так, що за породіллями постійно був догляд: і вдень, і вночі.
- До речі, у нашій команді була і лікарка неонатологиня Юлія Бабич, - уточнює Юрій Попов. - Вона родом з Ічні, працює в пологовому будинку в Чернігові. На той час приїхала додому. Юлія Бабич нам сама запропонувала фахову допомогу, яка стала конче необхідною.
Усі дітки, а це чотири хлопчика і три дівчинки, народилися здоровими. Щоправда, із семи пологів одне -кесарево.
На фото - акушерки Людмила Денисенко та Людмила Симоненко допомагали з’явитися новим життям
Медики хвилювалися за 31-річну Антоніну Ахметову з Дорогинки, яка 21 березня їхала народжувати. У селі були перекриті дороги і її везли такими манівцями, що всяке могло статися. Адже у самій Дорогинці та навколишніх селах перебували орки. На щастя, жінку благополучно доставили до лікарні.
- Вагітну автомобілем везли через Бакаївку, потім на Андріївку, грунтовими дорогами, полями, різними об’їзними шляхами, - згадує Дорогинський староста Сергій Тюков. Він і попросив знайомого ічнянця, аби той своїм авто відвіз вагітну у міську лікарню.
25 березня жінка народила здорову дівчинку. Назвали Діаною. Вже їй третій місяць.
- Вона у нас малесенька була, два з половиною кілограми. Можливо, на її вазі позначилися мої постійні переживання, адже руські протягом місяця ходили через наше село, стріляли. Із нашої хати видно було ворожі колони, - каже пані Антоніна. - Слава Богу, що все добре. Нещодавно донечку важили - було п’ять двісті. Росте....
Звісно, підросте Діанка і буде разом із старшими братиками в родині за помічницю. Головне, щоб всі наші діти зростали у мирі. І приємно, що й на Ічнянщині народжуються діти - українська нація житиме! З початку року станом на перше червня у наших двох громадах зареєстровано 38 новонароджених, з них 32 - в Ічнянській ОТГ Ще на обліку стоїть півсотні вагітних.
Принагідно поцікавилася у Юрія Попова й про те, чи є можливість функціонування пологового відділення у міській лікарні, щоб жінки тут народжували. Як зазначив лікар, є певні вимоги, яким не відповідає пологове. Наприклад, постійно повинна бути чергова зміна: акушер-гінеколог, неонатолог, анестезіолог. Загалом у відділенні повинні працювати чотири акушер-гінеколога.
- У нас по кадрах такого немає. Плюс на рік - певна кількість пологів. Тобто ми не відповідаємо вимогам. Такі реалії.
Джерело: Газета "Трудова слава" від 02.06.2022 р., Світлана ЧЕРЕП
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.