Часник можна садити аж до морозів
68-річного Олексія Скибу у Новоселівці Талалаївського району вважають добрим господарем. На городі у нього завжди порядок, все родить. До виходу на пенсію 16 років відпрацював сільським головою. А до того 17 років агрономом.
Отож поцікавилась у нього:
— Коли і як правильно садити озимий часник?
— Бажано дотримуватися посівного календаря. Хоча у мене не завжди виходить. Я саджу часник після Покрови. Можна саджати до самих морозів, доки земля не мерзла. Проте, аби він добре вкоренився, температура має бути близько десяти градусів тепла. Зубки треба брати «здорові».
— Попіл сипати?
— Трішки не завадить. Грядку краще з перегноєм перекопати.
— Чим вкривати, аби свої чи сусідські кури не розгребли?
— Опалим листям. Зверху можна покласти сухе гілля чи стебла кукурудзи. На весні листя можна і не згрібати, воно триматиме вологу, крізь нього бур’ян не так буде рости.
— Олексію Михайловичу, а які сорти краще садити? І що робити, аби на базарі не підсунули ярий часник замість озимого?
— Озимий сорт «Москаль» відрізнити не складно, у головці 4 зубки.
Елітних і місцевих сортів зараз багато. Аби головки росли великі, слід не тільки брати хороший насіннєвий матеріал, а й міняти сорти кожні кілька років, аби не вироджувався.
— Чимало людей забобонних, знаєте якісь замовляння для високого врожаю?
— Ні.
А ось 31-річний Любомир Богоявленський (за паспортом Павло Нестеренко), учасник «Битви екстрасенсів», а нині аспірант Ніжинського держуніверситету імені Гоголя розуміється на тому, як застосувати вже вирощений.
Радить, аби не зурочили, в кишені носити зубчик часнику. Якщо чуєте в кутку незрозумілий шурхіт, покладіть туди на три дні голівку часнику. Вона всмоктує в себе негативну енергію. Потім викиньте її у річку, або закопайте під дубом подалі від дому. Якщо дитина погано спить, під подушку потрібно класти часник. Коли дорослим сняться кошмари, теж.
Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №42 (1744), 17 жовтня 2019 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.