Життєвою дорогою не розгубив доброту, закладену при народженні
Таких людей, як Анатолій Шкребко, називають хліборобами від Бога. Маючи освіту вчений-агроном, він і душею прикипів до землі, до колосистих полів, якими у минулому наш район славився. Це зараз на наших полях переважають монокультури: соняшник, кукурудза і ріпак. Зараз триває гонитва за прибутком і нікому немає діла до сівозмін, до збереження родючості грунтів. А це все ази агрономії, які Анатолій Шкребко завчив назавжди і свято дотримувався. Як давно це було... Мабуть, тому, щоб ще не раз почути пісню поля та вітру у ньому, Анатолій Олександрович, уже на пенсії «по-справжньому» взявся розводити бджіл.
Як то кажуть, плин часу невмолимий. Ось уже і 75!
Саме 9 листопада 1946 року у селі Фастівцях Бахмацького району народився хлопчик з талантом дарувати людям добро, ростити хліб, талантом мудрого керівника та господарника, якого нарекли Анатолієм.
Від природи він є простою, попри високі посади, які обіймав, та наділеною найкращими рисами людиною. Розумний, працьовитий і скромний. За це його поважають люди.
Він - високопрофесійний фахівець своєї справи. Закінчивши Білоцерківський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «вчений агроном», Анатолій Шкребко свої здібності, знання, здоров’я віддавав на різних посадах в Ічнянському районі та найбільше -сільському господарству. Не жаліючи часу, поринав з головою в роботу і завжди мав добрі результати.
Працюючи в Ічнянському районному управлінні сільського господарства, він зрозумів, що більше користі принесе на виробництві і сам дав згоду очолити радгосп «Ічнянський» (і985-1999рр.) На той час радгосп мав великі боргові зобов’язання, а новий керівник завдяки своїм знанням, великій самовіддачі та високій професійності не тільки зумів вивести господарство із боржників, а й підняти до рівня одного з кращих у районі.
Під його керівництвом були побудовані майстерня, автомобільний гараж, картоплесховище (господарство розпочало вирощувати елітні сорти картоплі), телятник та корівник. Прорізані дві вулиці: Довженка та Негоди, на яких побудували житлові будинки для працівників господарства. На ці вулиці, а також на Якима Сомка (Колгоспна) і частково Швидченка (Чкалова) був підведений газопровід. Радгосп виділив кошти для добудови спортивного залу, їдальні і частини навчальних приміщень в Ічнянській середній школі №4.
Це були найкращі, плідні часи для господарства та й для самого Анатолія Шкребка. Згодом здібного керівника покликали очолити район на посаді голови Ічнянської райдержадміністрації, а останні п’ять років (перед пенсією) він був головою Ічнянської районної ради.
Район тримав декілька років поспіль перше місце в області за показниками господарювання. Це - заслуга всіх людей району, які бачили правильний дороговказ районних керівників. Всі сили прикладалися для того, щоб збереглися господарства, оброблялися поля, не вирізалася худоба, не закривалися в селах заклади соціальної сфери.
У 1987 році за великий вклад у галузь сільського господарства Анатолію Шкребку було присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства України».
І от уже 75! Але це лише дата, яка зовсім не відповідає стану душі ювіляра. Він усе такий же енергійний, сповнений сил і завзяття. І попри пройдені роки не розтратив і не розгубив доброту, закладену у ньому від народження.
Ічнянська газета «Трудова слава» №44 (10165) від 4 листопада 2021, Катерина Горицвіт
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Шкребко, вчений-агроном, ювілей