Блог vika-l
-
Звільнення працівника в зв`язку з переведенням за його згодою на інше підприємство.
Звільнення працівника в зв`язку з переведенням за його згодою на інше підприємство.
При оформленні необхідної документації про звільнення у зв`язку з переведенням на інше підприємство у роботодавців часто виникають певні запитання: «Як зробити все правильно? Можливо краще звільнити працівника за згодою сторін або за власним бажанням?» А той же час процедура такого переведення дуже проста.
На практиці таке переведення класифікується як звільнення працівника в зв`язку з переведенням за його згодою на інше підприємство (п.5, ст. 36КЗпП України). Оскільки закон вимагає згоди керівника на припинення трудового договору в порядку переведення на інше підприємство, організацію, підставою переведення є заява працівника про звільнення з формулюванням: «Прошу звільнити мене __ ____ 20__року в зв»язку з переведенням на (вказується назва підприємства,на яке переводиться працівник)».
Обов`язково для переведення працівника на інше підприємс ...
-
Індексація заробітної плати.
Індексація заробітної плати.
Чи враховується оплата праці за сумісництвом під час визначення базового місяця для нарахування індексації, якщо працівник працює за сумісництвом шість місяців чи рік(вакантна посада працівника на час його відпустки для догляду за дитиною до трьох – шести років)? Чи враховується премія для нарахування індексації?
Відповідь. Збільшення розміру заробітної плати за роботу за внутрішнім сумісництвом є підставою вважати місяць базовим під час проведення індексації,якщо сума заробітної плати за рахунок підвищення посадових окладів, доплат та надбавок,передбачених чинним законодавством, у тому числі за роботу за сумісництвом, перевищить суму індексації. яка має нараховуватись у місяці підвищення доходу.
Відповідно до п.2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17. 07.2003 р. № 1078 (змінами, далі - Порядок) , передбачено, що індексації підлягає оплата праці наймани ...
-
«Про строки виплати заробітної плати»
«Про строки виплати заробітної плати» Згідно із Законом України від 23.09.2010р. № 2559-YI «Про внесення змін до деяких законодавчих акті України щодо строків виплати заробітної плати» заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні , не рідше від двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше від семи календарних днів після закінчення періоду, за який провадиться виплата. Розмір заробітної плати за першу половину місяця (15 календарних днів) має бути не меншим від оплати фактично відпрацьованого часу з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника. Заробітна плата за першу половину місяця має випаюватися не пізніше 22 числа поточного місяця, а за другу – сьомого числ ...
-
В Украине новые профессии.
В Украине – новые профессии.
С 1 ноября 2010 года ввелся в действие новый классификатор профессий, в который внесено 247 новых, уточненных и интегрированных профессий.
Классификатор профессий утвержден 28 июля 2010 года Госпотребстандартом Украины на замену классификатора, действующего с 2005 года. Почти 97 % изменений, внесенных в документ, касаются приведения классификатора в соответствие с требованиями Международной стандартной классификации занятий (в частности, изменена кодировка групп, подгрупп и названий профессий). Кроме того, два профессиональных названия работ ликвидированы как устаревшие (механик маяка и электромеханик маяка), 41 название изменено в связи с уточнением и детализацией профессиональных названий работ. Например, если в предыдущем варианте документа была профессия «главный художник-конструктор (дизайнер), то теперь ее название звучит как «главный дизайнер (художник-конструктор)». Кром ...
-
Про особливості звільнення жінки у відпустці до 3 років, яка працює за строковим трудовим договором.
Про особливості звільнення жінки у відпустці до 3 років, яка працює за строковим трудовим договором.
Працевлаштування для вагітної жінки є достатньо болючим питанням, як для неї самій, так і для її родини. Ще болючішим питанням є її звільнення. Переважна більшість жінок вважає, що звільняти вагітних не можна. В багатьох випадках це так. Проте як бути коли добігає кінця строковий трудовий договір і звільнення зумовлене законодавством? Міністерство соціальної політики України в своєму листі від 15.04.2011 р. № 3961/0/14-11/10 роз’яснює, що звільнення жінок, зазначених у частині третій статті 184 КЗпП України, у зв'язку із закінченням строку трудового договору має свої особливості. Таке звільнення можливе, однак власник зобов'язаний при цьому працевлаштувати жінку на цьому ж або іншому підприємстві відповідно до її фаху.
Розрив у часі між звільненням і працевлаштуванням у цьому випадку не допускається. Однак відносини між власником (підприємством) і працівн ...
-
Захист інтересів людей праці - понад усе.
Для ЗМІ Захист інтересів людини праці – понад усе
На кожне перевірене підприємство припадає у середньому чотири порушення норм трудового законодавства. Про це свідчать останні підсумки роботи державних інспекторів праці. Так, було перевірено близько 27 тисяч підприємств, під час дослідження яких виявлено майже 113 тисяч порушень.
Найбільш розповсюджені були випадки недотримання строків реєстрації трудового договору, правил ведення трудових книжок, неознайомлення працівників з наказом про прийом на роботу та з умовами праці. Також роботодавці вдавалися до укладання з працівниками договорів підряду або договорів про надання послуг, які мають ознаки трудового договору.
&nb ...