Камалія з родиною
Камалія, вона ж Наталія Захур, — співачка, заслужена артистка України, благодійниця. Не розриває зв’язок з Черніговом, який вважає своєю батьківщиною. Вже в перший місяць російського вторгнення благодійний фонд Камалії активно працював, доставляючи в Україну військову та гуманітарну допомогу. Тоді ж вона заснувала ще два: у Польщі та в Німеччині.
Підтримка ініціатив щодо рівних прав жінок і чоловіків
Один з напрямків її діяльності — підтримка ініціатив, спрямованих на досягнення гендерної рівності та захист прав жінок. “Насильство залишається суттєвою перешкодою на шляху до досягнення гендерної рівності, миру, розвитку та реалізації прав жінок на людські права,” — написала вона в своєму Інстаграмі з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
У березні 2024 року Камалія приєдналася до незалежної делегації українських жінок на 68-й сесії комісії ООН зі становища жінок у Нью-Йорку. Метою делегації було прискорення досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок та дівчат.
— Жінки почали активніше добиватися своїх прав в соціумі, — вважає Камалія (розмову вели по відеозв’язку). — Про шоу-бізнес скажу так: на рівні працюють і заробляють і жінки, й чоловіки. Я не політикиня, не претендувала на посаду директорки заводу. В шоу-бізнесі я сама собі директорка. Це зовсім інший вимір.
Хотіла піти в Нацгвардію або в ССО, але Залужний переконав, що корисніша як волонтерка
Російське вторгнення примусило її виїхати з України на початку березня 2022 року. Але в червні того ж року Камалія повернулася. Хотіла на службу. Її батько й дід – військові.
— Була можливість піти в «Нацгвардію». Або в ССО (Сили спеціальних операцій). Навіть наказ був готовий, — каже Камалія. — Хотіла в снайперки. Стріляю з чотирьох років. З різних видів зброї. Влучно. В дитинстві тато часто брав з собою на полігони. Влаштовувала парі з військовими в тирі. Вони мені програвали гроші, — сміється. — За освітою я медикиня.
Камалію відмовив від військової служби генерал Валерій Залужний, на той час головнокомандувач Збройних Сил України.
— Викликав мене з чоловіком Мохаммадом Захуром на розмову. «Ти волонтерка, благодійниця, у тебе фонди, активно допомагаєш військовим, — сказав Залужний. — А ще ти мама. Доньки Арабелла з Мірабеллою вчаться за кордоном, у Лондоні. Підпишеш контракт з ЗСУ, їздити до них зможеш тільки тоді, коли буде відпустка, раз на рік. А якщо з тобою щось станеться? В тилу ти корисніша, ніж на військовій службі». Прислухалася. Переконав.
В Бельгії за один вечір зібрала 7,5 мільйонів гривень для ЗСУ
— Мої волонтери були в Польщі, — каже про гуманітарну допомогу на початку повномасштабного вторгнення. — Збирали продукти, речі, відправляли в Україну. В Бучу, Ірпінь. Я їздила європейськими країнами з благодійними концертами, вечорами. Збирали кошти як для внутрішньо-переміщених осіб, так і для військових. В Бельгії за один вечір зібрали 7,5 мільйонів гривень.
В Чернігові після зняття облоги провела два благодійні концерти для військових і внутрішньо-переміщених осіб. Не афішовані. Їздить у прифронтові міста з концертами.
— Щоб підтримати бойовий дух, — пояснює. — Багато концертів було для дітей, внутрішньо-переміщених осіб. Від цього виснажувалася. Наступив момент для перезавантаження. Потрібно відновитися. Приділити увагу творчості. І дітям. Доньки навчаються в Лондоні. Приїздять в Київ на канікули: восени, взимку, весною. Влітку весь час тут. Я часто їжджу до них. Зараз їм по 11 років, початок перехідного періоду. Дуже потрібна мама.
Виховання дітей
Камалія з чоловіком Захуром офіційно розлучені.
— Штамп в паспорті — не головне, — каже співачка. — Умовні речі. Офіційно розлучилися. Але ми батьки, партнери у вихованні доньок, друзі. У нас багато спільних проєктів. І благодійних, і комерційних. Спільна мета — виховати дівчаток в затишку, любові. Щоб у майбутньому вони були щасливими жінками, допомагали людям. Арабелла мріє стати акторкою, співачкою. Мірабелла до повномасштабного вторгнення була в дитячому олімпійському резерві по художній гімнастиці. Мріяла стати олімпійською чемпіонкою.
Дівчата продовжують займатися кінним спортом. Зацікавилися ковзанами. Зараз захопилися музикою в стилі к-поп. Хочуть поїхати в Корею, на кастинг к-поп гурту. Я не забороняю. Життя внесе свої корективи.
Для Захура дуже важлива їхня освіта. Коли доньки приїздять в Україну, дозволяю день-два прогуляти навчання. Я в цьому плані більш гнучка. Але дуже важливо, скільки часу вони проводять в планшетах, телефонах. Захур в будні дні обмежив ігри в гаджетах. У вихідні це дозволено. У мене трішки інша система виховання. Є щоденник, в який записуємо добрі і погані справи. Від цього залежить, скільки часу доньки проведуть в телефоні чи в планшеті.
— Сім разів в дитинстві перехворіла запаленням легень, — згадує співачка. — Народилася на Забайкаллі, там служив батько. Лікарі сказали, не підходить клімат. В рік мене привезли до бабусі і дідуся в Чернігів. Часто гостювала на канікулах. Вчилася в чернігівській школі. На ковзанах навчилася кататися в Чернігові. Біля будинку у нас був каток. Після школи завжди туди ходили. Багато традицій, які зараз прижилися в нашій родини, взяті з Чернігова.
«Я професійна спортсменка, займаюся кінним спортом»
Відволіктися від справ, проблем Камалії допомагає спорт.
— До повномасштабного вторгнення більше приділяла уваги собі. Зараз розумію, коли тільки на себе звертаєш увагу, зникає енергія. Потрібно ділитися, тоді ресурс подвоюється. Я професійна спортсменка, займаюся кінним спортом, — каже Камалія. — Відволікаюся підготовкою до змагань. Для мене це як медитація. Коли заходжу в конюшню, тренуюся, не згадую нічого. Як чистий аркуш в підсвідомості. Можу постріляти в тирі. Взимку катаюся на лижах, ковзанах. Влітку їздимо велосипедами в парку. Плаваю, репетирую з балетом. Звісно, спортзал. Постійно в русі.
Джерело: сайт газети "Вість", Юлія Семенець
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Камалія, співачка, волонтерка