Якщо комусь в задоволення викинути старі меблі на смітник, то Юлії Дідушевій неабияке щастя там їх знайти. В її талановитих руках «гидке каченя» перетвориться, якщо не на лебедя, то на милого і привабливого птаха. Якось в подруги вона побачила старий буфет і відразу промовила «я б його змінила». Тоді ще Юлія і гадки не мала, що через декілька років вона буде жити у тій же квартирі і їй випаде щастя дати нове життя старовинній речі.
Юлія Дідушева вперше приїхала до Сосниці в лютому 2014, напередодні анексії півострова. Дівчина давно мріяла перебратись на північ через алергію на теплий клімат. Побула лише три дні і поїхала до Криму з єдиною думкою: я повернусь сюди обов’язково. На її вибір вплинули всього дві речі: гнізда лелек, які побачила вперше, і бруківка на дорозі, яка виглядала з-під снігу. Раніше дівчина була у Львові і просто закохалася в чарівне, старовинне місто. Вузенькі вулиці, вимощені бруківкою, залишили в серці гості найприємніші спогади. І коли в Сосниці на вулиці Покровській побачила вимощене каміння, що визирало з-під снігу, прийшла в захват - та тут, ніби маленький Львів! І вже через місяць прибула до омріяного містечка.
Подруга знайшла житло на вулиці Козацькій - це був будинок на декілька господарів. В частині, яку винайняли, років 10 ніхто не жив. Стіни і стеля побілені крейдою, яка частинами осипалася. На вулиці мороз під тридцять пробирає до кісток, та коли затопили грубу, стара оселя так обійняла теплом, що серце від ляку відтануло. «В Криму нема снігу, я його вперше тут побачила. І морозів таких теж не доводилось відчувати. Та настала весна, все зацвіло, забуяло в зелені, в гнізда прилетіли лелеки і я просто розчинилася в красі цього краю. У нас теж весною все квітне, та палюче сонце швидко випалює трави і залишаються тільки руді степи. І лісів там теж таких нема. Ви навіть не уявляєте, серед якої краси живете», - говорить Юлія. Та в серпні довелось повернутися на півострів - у мами онкологія і це стало причиною повернення.
- Для того, щоб зрозуміти, де твоє серце, треба побути там, де його нема. Так у мене і вийшло. Мамі стало краще і я повернулась сюди. Подруга жила на квартирі біля Кругу.
Ще тоді в 2014 році побачила в неї старий буфет. Лак з роками обліз і вигляд той мав просто жалюгідний. Я тільки глянула на нього вперше і відразу сказала, що з нього можна зробити справжню перлину, якби пофарбувати. Та в 2018 році подруга звільнила квартиру - поїхала з Сосниці - і мені запропонувала перебратися. Я погодилась. Мій буфет мене чекав,- жартує Юлія.
- Відразу спитала дозволу в господині, чи можна його підшаманити. Вона дозволила і я приступила до справи. В мене було півбанки чорної акрилової фарби для радіаторів. Наждачним папером зняла рештки лаку і почала експериментувати. Низ пофарбувала чорним, верх білим кольором. Тоді друзі привезли старе крісло, перетягла його новою тканиною, пофарбувала ніжки і вийшов шедевр, - каже майстриня. Якось біля сміттєвого бака, що неподалік нашого будинку, побачила викинуті два старі стільці. Я відразу їх підібрала.
Сусіди, мабуть, подумали про мене щось, адже бачили, як я їх несла, але мене це взагалі не турбує. З них вийшли чудові стільці, коли я над ними попрацювала, - з посмішкою розповідає Юлія.
Вже в під’їзді будинку помітно, що тут живе творча особа. На стіни нанесені ажурні візерунки, які додають затишку. На вхідних дверях в квартирі напис «Будинок там, де твоє серце».
Полиця для взуття створена з ящика і пофарбована. В кухні над раковиною висить дерев’яна полиця білого кольору. Її креативна дівчина теж змайструвала своїми руками. На ній в баночках різні спеції. А знизу прикручені металеві кришки і на них також висять півлітрові банки. Кожен куточок кімнати дихає креативом і майстерністю дівчини. Над відреставрованим буфетом кругле дзеркало, на якому густо наклеєні жовті гілочки у вигляді сонячного проміння. Металеве ліжко пофарбоване чорною гумовою фарбою і густий шар виглядає, ніби бархат. Поряд невеличкий нічний світильник у вигляді будиночку. Це теж фантазія Юлії. Адже змайструвала вона його з картону сама. Є в ньому і дах, і двері, і навіть світло у вікнах.
- Фарба залишилася, то я й придумала, куди її діти. Нанесла на мій будиночок і вийшло досить непогано. В інтернеті замовила міні гірлянду, яка світиться від пальчикової батарейки. Я не люблю темряви, тому вечорами підсвічую, -розповідає дівчина.
Є ще в кімнаті тумбочка на високих ніжках. Теж чорного кольору, а ось стільниця зверху пофарбована, як шахова дошка. Ну дуже красива річ!
- А цю тумбочку я купила за чашку кави, - посміхається майстриня. - Вона стояла на вулиці біля кав’ярні під дощем довгий час. Верх від вологи так розшарувався, що його залишалося тільки відірвати і викинути. Спершу я не наважилась її забрати. Хоч вона й на вулиці, та не на смітнику. А тоді вкотре проходила повз кав’ярню, знову побачила свою «сироту» і спитала, чи не продадуть мені її. У відповідь почула, якщо куплю в них чашку кави, то вона моя. Поряд стояла якась дівчина, я купила їй чашку кави, адже сама не хотіла і понесла вже свою тумбочку додому. Добре, що неподалік живу, а то довелося б когось просити, - розповідає Юлія. - Ручка - це пофарбований у бронзу заєць. А купила його дівчина в «Аврорі» і була це рожева лопатка для мультиварки. Чітко вирізала вухастого, прикрутила до дверцят і він завершив образ вже дійсно вишуканої меблі. На стільниці стоять два скляні бутилі. Один великий і в ньому майже до верху папірців з надписами. Інший - міні розміру і порожній. У високій тарі мої друзі упродовж років залишають мені добрі побажання. Он, як багато тут теплих слів. А у маленькій ємкості мої труднощі. Коли вони виникають, я кладу до нього записку, де пишу проблему, і це допомагає не падати духом і побороти її, - відкриває секрет дівчина.
Була в неї мрія - своя майстерня! Щоб було, де розвернутися на повну. Цього літа вона здійснилася. Допомогла сусідка Валентина Василівна Нижник. Бачила, як дівчина тендітними руками творила перевтілення і так хотілось їй допомогти з приміщенням. Звернулась до свого знайомого Олександра Михайловича Грицая, в якого неподалік вже 17 років пустував будинок. Чоловік дозволив у ньому розмістити майстерню. На стіні великими літерами Юлія написала свій девіз «Фарбуй, змінюй, надихай!» Тепер займається своїм хобі там. Олександр Михайлович майже щодня буває на тому подвір’ї - там город, сад. І частенько залишає для дівчини на ганку гостинчика. То яблука залишить, то щось інше. «Господар добрий і дуже хороша людина. Мені пощастило, що він допоміг мені втілити мрію про майстерню», - з теплом розповідає дівчина.
Юлія сама щира, добра і сяє, як сонячний промінчик. В усьому бачить красу. В квартирі на полиці в глиняній вазі стоїть букет з різних висушених квітів. їх так багато, що вони ледь вміщаються.
- Це мій букет добрих емоцій, - посміхається дівчина. - Кожного разу, як йду кудись на прогулянку, приношу додому одну квіточку. То біля Десни зірву, то в лузі або в лісі. Он, скільки приємних спогадів зігріває, - посміхається Юлія. Яких тільки квітів там нема: серпоріз, пижма, ромашки. І букет дійсно особливий.
Нещодавно креативній майстрині трапилась стара полиця. Почаклувавши над нею, вона перетворилас її на вишукану річ в стилі кантрі. Виставила на ОЛХ і її відразу купили. Нова володарка не приховувала свого задоволення від покупки. Самій майстрині найбільша радість - це знайти стару, давно комусь забуту і непотрібну річ. Вона дала об’яву в фейсбуці, що купить старі меблі для перевтілення. А може комусь щось взагалі не потрібне і віддадуть просто так, Юлія буде дуже рада.
Джерело: газета “Вісті Сосниччини” від 29.09.2022 , Наталія МАТВІЄНКО
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: переселенка, Крим, Дідушева, Соснция, меблі, реставрація