Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » У Чернігові роблять 3D-сканування будинку Мазепи

У Чернігові роблять 3D-сканування будинку Мазепи

 

У Чернігові фахівці з Національного університету "Чернігівська політехніка" здійснюють 3D-сканування будинку полкової канцелярії, який також відомий, як будинок Мазепи. Сканують для того, щоб відреставрувати. За словами доцента кафедри технології зварювання та будівництва університету Миколи Корзаченка, ця пам'ятка архітектури зазнала пошкоджень внаслідок замокання. 3D-сканування дозволить виявити ці пошкодження і визначити загальний стан будівлі.
Щоб зробити 3D-сканування будинку Мазепи, використовують оптичний сканер, каже інженер кафедри технології зварювання та будівництва Ігор Петренко. Сканування будівлі відбувається вручну. Загалом це може зайняти близько місяця.




Ігор Петренко

"Це займає дуже багато часу. Оптичний сканер зачіплює одну маленьку ділянку, але в дуже високій якості. Це одна з технологій, скажемо так. Конкретно на цю будівлю, якщо так порахувати, можемо робити одне вікно — один день", — розповів інженер.



Микола Корзаченко

Доцент кафедри Микола Корзаченко розповідає, багато пам'яток архітектури на Чернігівщині зараз пошкоджені, і не всі через воєнні дії, а, зокрема, і через природні чинники, як, наприклад, будинок полкової канцелярії.

"Є певні пошкодження внаслідок замокання конструкції. Тобто це видно зразу візуально. Звичайно, що ми не застосовуємо жодних поки що спеціалізованих інструментних досліджень, щоб не пошкодити пам'ятку. Лише сканування, яке на певній відстані дозволяє отримати параметри візуальної характеристики. А далі, якщо вже буде необхідно, то ми можемо надати рекомендацію, які потрібно провести наступні дії", — каже Микола Корзаченко.

За словами Миколи Корзаченка, їхні фахівці сканують архітектурні пам'ятки не тільки в Чернігові, а й в області.

"Ми співпрацюємо як з Чернігівським заповідником, так і з управлінням містобудування і архітектури при Чернігівській обласній державній адміністрації, з якою підписали меморандум щодо таких об'єктів, пам'яток історії і архітектури", — говорить Микола Корзаченко.



Наталія Реброва

За словами директорки Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" Наталії Ребрової, полкова канцелярія у Чернігові — це унікальний архітектурний об'єкт XVII століття, який зберігся до наших днів практично без змін.

"Унікальні фасади, які збереглись, вони будуть передані 3D-скануванню. Зараз 3D-сканування – це один із тих методів збереження, тому що ми перебуваємо в умовах військової агресії і доля кожного з нас і кожної пам'ятки, на жаль, з завтрашнього дня не визначена. А 3D-сканування – воно залишає точну модель пам'ятки".

Наталія Реброва каже, всі дані після сканування передадуть архітекторам, які будуть працювати над розробленням проєкту реставрації цієї будівлі. Також зроблять 3D-модель будинку Мазепи, яку експонуватимуть у Чернігові.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: реставрація, сканування, Мазепа, Реброва

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (2)

Додати коментар
Anonim 27 січня 2025 г. (21:32) #[1]
Ржу....
Anonim 30 січня 2025 г. (12:57) #[2]
А я вам скажу, хто винен. Вся попередня влада. Саме в "підмоканні". У шкільні студентські роки ми майже жили на Валу. 2000-2015 роки. Туалет коли й працював, то тільки вдень. А в вечері не було кращої міцини, щоб сходити до вітру - ніж "будинок Мазепи". Сотні чернігівців щодня років 20 підмочували споруду. Бо влада не бажала робити працюючий туалет в тій місцині
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії