Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівський будинок Мазепи тепер можна носити на пальці

Чернігівський будинок Мазепи тепер можна носити на пальці

 

«Будинок Мазепи ховається всередині міського валу під надійною охороною розмі­щених на валу старовинних гармат. Візерун­кові фронтони, карнизи, колони, ніші — зда­ється, що у будинку немає жодної не прикра­шеної поверхні, і вся ця краса ще й чисто-бі­лого кольору: у сонячні дні стіни вкривають химерні візерунки світлотіні, що створюють чудову картину...» — отак соковито описа­на... срібна каблучка. Перстень вагою 7,10 грама у формі будинку Мазепи з гарматою Та семарглом на різних боках виготовив хар­ківський ювелірний дім «Орінго». Каблуч­ка увійшла до колекції «Чарівні міста Укра­їни».

Втім далеко не всі чернігівці оцінили та­кий мистецький експеримент, дорікаючи, що у Чернігові є більш значущі пам’ятки, які теж можна було б увічнити у сріблі, яке в майбут­ньому претендує на фамільні прикраси.

На це в компанії пояснили:

— Безперечно, весь бароковий центр міста заслуговує на те, щоб потрапити на ка­блучку. Але будинок Мазепи унікальний не тільки своїм зовнішнім виглядом, а й тим, що, на відміну від палаців і храмів, він ціл­ком міг би залишитися звичайним будинком. Та не залишився. Зліва від будинку — старо­винна гармата, що нагадує про славні бит­ви козаків і про те, що місто було не лише осередком культури і словесності, а й центром Чернігівського полку. Праворуч же зо­бражено семаргла — могутню істоту, схожу на крилатого пса чи грифона, доброго і бла­городного. Кажуть, що в язичницькі часи семаргл входив до числа шести іяйстяьімїмх божеств і володарював вогнем. Із приходом християнства він виявився одним із небага­тьох, хто зберіг народну шану. Так у Черні­гові зображення семаргла можна побачити на стіні Борисогпібського храму, а з 2009 ро­ку семаргл — неофіційний символ міста. Та­кож хочу звернути увагу на шинку каблуч­ки. У каблучки-символа всі елементи будуть символічними, і шинка не виняток! Тут вона має вигляд грізної кріпосної стіни — зовсім як Чернігівський Вал, усередині якого і стоїть будинок Мазепи.
У ювелірному домі кажуть: своїм виро­бом хотіли передати дух міста, що має по­тужну історію і при цьому є неймовірно гарним, усе решта — справа смаку.





Джерело: газета “Гарт”, Катерина Дроздова. Фото ювелірного дому «Орінго»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Мазепа, ювелір, каблучка

Добавить в: