Сосничанка Вікторія Божок розповіла, як виготовляє корисні медово-горіхові десерти
Спробувати власноруч приготувати медово-горіховий десерт її підштовхнула колега Світлана Савченко. Світлана Савченко. Колеги щораз купують у Вікторії мед, кажуть, що кращого ніколи не їли. Сама ж Вікторія давно задивлялась в Інстаграмі на красиво оформлені баночки медово-горіхового десерту. Так, викачавши цього літа свіжий мед, спробувала такий делікатес. Всім у родині він припав до душі.
- Коли зробила перший раз, - каже Вікторія Миколаївна, - до обіду вже половину півлітрової баночки зїли. Ніякої алергії ні в дітей, ні в дорослих не було.
Треба сказати, що мед в сімї люблять всі. Тому і розвели пасіку. До речі, починали з двох вуликів, які дали батько Вікторії та кум Геннадій Подорожній. Глава сімейства ніколи не займався бджолярством, але таке заняття сподобалось.
Для медово-горіхового делікатесу, зрозуміло, що Вікторія використовує мед і горіхи. Мед краще підходить акацієвий, оскільки він не кристалізується і готова суміш може зберігатися невизначений термін. Щоправда, навряд чи такий смаколик довго затримається на столі. Якщо влітку робити медово-горіхову суміш, то можна брати будь-який свіжий мед.
Горіхи теж будь-які: хочеться дешевше - беруть волоські, арахіс. Але щоб мати справжній делікатес, то краще брати суміш різних горіхів: мигдаль, кеш’ю, фундук. Ці горішки можна придбати у магазинах Сосниці чи на ринку. Щоправда ціна «кусається» - 750-800 грн. за кілограм. Але щоб насолодитися вишуканим смаком - достатньо 250-500-грамової баночки. Щоб дешевше і смачно, Вікторія замовляє горішки через Інтернет. А волоські готує сама. Очищати їх справа не легка і секретів особливих нема.
- Підсушую цілі волоські горіхи і ножем розлущую. Якщо відчуваю, що ще не такі ароматні, то трішки підсушую вже готові ядра, - з ентузіазмом розповідає Вікторія Миколаївна.
Крім горішок, вона може додати насіння соняшника і гарбузового. З ним теж клопотів трохи є: вибрати з гарбузів, посушити і полущити. Додає ще насіння льону.
Добре у суміші смакує ізюм та журавлина, не розмокає. Горіхи всі, крім арахісу, теж зберігають свій смак і форму. Якщо ж забагато арахісу, то він дещо розмокає. Такий делікатес Вікторія може приготувати не тільки для своєї сім’ї, а й на замовлення чи то на вишуканий, оригінальний подарунок. І ціна приємлива - 250 грамів коштує всього 120-150 грн. в залежності від наповнення. Це набагато корисніше ніж шоколадка. Вікторія не просто наповнює баночки, а й красиво оформлює їх (на фото) і тари, звісно, повертати не потрібно.
Вікторія і її чоловік Валентин давно облюбували медово-перцеву приправу. Це до меду додається гіркий перець із насінням, він настоюється і смак дуже пікантний, підходить і до перших страв, і до м’яса. Чоловіки, до речі, облюбували суміш, де гарбузове насіння, бо знають, що це добре впливає на «чоловіче» здоров’я. А ще вони кажуть, що це ніби натуральна халва.
Дітям більше до вподоби горішки кеш’ю. І цукерок не потрібно, коли постійно на столі такий делікатес. У медовий сезон користуються популярністю соти, красиво оформлені у коробочках.
Та яке б наповнення не було - це дуже корисно. І Вікторія добре про це знає ще з уроків, адже вона закінчила Новгород-Сіверське медичне училище за фахом фельдшер. Працювала 10 років у Сосницькій лікарні медичною сестрою. А нині вона провідний фахівець відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Корюківського управління Головного управління Дерджпродспоживслужби у Чернігівській області.
Вікторія щороку збирає і сушить чебрець, м’яту, липу, бузину і взимку це корисний зелений чай. Любить готувати сире варення із смородини і апельсинів або смородини, малини, агрусу і порічок, щоправда друге зберігається у холодильнику не всю зиму.
Зима перевалила за половину, час поповнити організм вітамінами. І чи не найкраще підійде медово-горіхова суміш, зроблена самостійно чи замовлена у перевіреної майстрині. Вікторія, як би було не довго і морочливо готувати медово-горіхову суміш, а особливо лущити горіхи, не лінується. І пасіку подружжя утримує з великим бажанням. Тим більше, що їхній будинок розташований у мальовничому місці, на Замості, де по один бік луки, а по інший ліс. Не потрібно вивозити вулики, хіба що клопоту додається, коли наступає повінь, тоді треба рятувати вулики.
Запитання про вільний час для Вікторії виявилось найскладнішим. Її колега Світлана Савченко пояснила чому і сказала, що вона постійний тру- доголік. І дня не проведе без наведення у будинку блискучої чистоти, для неї все має бути ідеально.
- Але це їй не заважає бути прекрасною подругою і професіоналом своєї справи. Все робить чітко і довершено, - сказала Світлана.
Та все ж Вікторія знаходить час, щоб вигуляти собак. До речі, в сім’ї їх дві і ще четверо котів. Мама двох донечок любить відпочивати в лісі, збирати гриби, ягоди. А ще вона добре володіє кермом власного авто. І бажає у Новому році всім мати міцне здоров’я та чимшвидше зустріти перемогу!
Джерело: “Вісті Сосниччини”, Олена Кузьменко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.