ПОЗИЦІЯ Таку думку під час спілкування зі студентами висловив голова регіональної організації партії ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК в Чернігівській області Анатолій Мирошниченко. За його словами цей процес є наслідком неякісної та непослідовної політики держави у сфері вищої освіти. «Український уряд фінансування всіх ВНЗ 1-2 го рівнів акредитації (коледжі та технікуми) передає на місцевий рівень. Але новий Закон, який, до речі, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК не підтримав, не деталізує джерела надходжень, а це означає, що більшість закладів освіти можуть закритись, а 280 тисяч студенів втратити можливість навчання» - заявив голова партії.
Він відзначив, що через невизначеність, відсутність стабільності в організації вищої освіти у українських абітурієнтів і виникає бажання відправитись на навчання за кордон. «За офіційними підрахунками іноземних ВУЗів, адже офіційної статистики з цього питання в Україні не ведеться, в 2017 році за межами держави навчалось 72 тисячі молодих українців. Лише за останні три роки приріст склав більше 16 тисяч осіб, а це, дорівнює кількості всіх студентів Чернігівської області».
Керівник організації впевнений, що серед причин масового відтоку студентів можна назвати зменшення кількості бюджетних місць, і скорочення кількості соціальних та академічних стипендій. «Видатки на вищу освіту і надалі залишаються досить розпорошеними. Підготовку кадрів різного рівня фінансуватимуть 25 різних відомств. Міністерству освіти виділено 14,9 млрд грн – , що на 6% менше порівнянні з минулим роком. Уряд пропонує також зменшити видатки на соціальні стипендії більше ніж на третину для дітей сиріт, тимчасово переміщених осіб, дітей позбавлених батьківського піклування , а видатки на академічну стипендію від Міносвіти пропонують скоротити на 21%».
Анатолій Мирошниченка підкреслив, що ми втрачаємо конкурентоздатність нашої освіти, а Європа робить навпаки. Так, наприклад, якщо навчатись в державних університетах Німеччини, Франції та Чехії, на їх державній мові – не треба платити за навчання.Окрім цього часто країни чи окремі університети пропонують стипендії для іноземців, які покривають плату за навчання.
Разом з тим, на думку Анатолія Мирошниченка, головною проблемою є те, що більшість молодих людей, отримавши європейську освіту, залишаються працювати на економіку чужої країни. «Наше завдання створити умови, щоб молода людина, яка має здібності мала підтримку від держави навчатись безкоштовно, отримувати гідну стипендію, а молоді люди, які все ж вирішили навчатись за кордоном, мали гарантію працевлаштуватися на Батьківщині і отримувати гідну заробітну плату. Для цього потрібні державні програми розвитку промисловості, реальна підтримка малого та середнього бізнесу, а головне повернення миру і стабільності на українську землю».
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.