Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Борис Колесніков: Якщо влада протягом 1,5-2 років не знайде стимули для сільгоспвиробників, агробізнес піде з України

Борис Колесніков: Якщо влада протягом 1,5-2 років не знайде стимули для сільгоспвиробників, агробізнес піде з України

ПОЗИЦІЯ Про це заявив Прем'єр-міністр ОПОЗИЦІЙНОГО УРЯДУ, Співголова Опозиційного блоку Борис Колесніков в інтерв'ю газеті «Сегодня», коментуючи ситуацію в агросекторі.



«У всіх країнах умови кредитування залежать від рівня інфляції. Якщо кредитна ставка менше інфляції, то ніхто грошей не дасть. А інфляція залежить від економіки, від зростання реального виробництва, а не випуску порожніх грошей. У нас інфляція 10-15%, а нормальна ставка для селян не повинна бути вище 4-5%. Тобто без державних дотацій вирішити проблему неможливо», - зазначив політик.

За його словами, реальна банківська ставка для сільгоспвиробників в Україні перевищує 20%. «Як можна в таких умовах говорити про якусь конкуренцію із західними агропідприємствами? За рахунок чого конкурувати, якщо відсутнє правове поле і кредити майже в 10 разів дорожчі від західних? Ось це і підводить Україну до небезпечної межі. Моя думка: якщо влада протягом 1,5-2 років не знайде стимули для агровиробників, то бізнес в цій галузі піде з України. А з ним підуть гроші і фахівці», - підкреслив Борис Колесніков.

Крім того, політик вважає передчасними ініціативи щодо продажу землі. «В Україні є сили, які виступають за якнайшвидший продаж землі. Мета у них одна - швидко заробити. Адже гектар землі навіть в пострадянській Прибалтиці коштує близько 2-2,5 тисяч доларів, а у нас оцінюється менше 1 тисячі. Тобто можна швидко заробити мінімум удвічі, а після нас хоч потоп», - зазначив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

На його думку, перш ніж продавати землю, необхідно спочатку провести практичний лікнеп для пайовиків. «Це цілком під силу уряду і парламенту: визначити термін, припустимо - сім років, і зобов'язати всіх орендарів платити ефективну ставку за гектар. Якщо розглядати вартість гектара української землі від 2 тисяч доларів і світовий досвід, що орендна ставка в рік - це 1/20 від оцінки, слід розуміти, що оренда не може бути менше 100 доларів за гектар. Коли пайовики звикнуть до такої ренти, тоді є вибір. Хочеш - продовжуй отримувати орендну плату, здаючи землю, а хочеш - продай відразу за ринковою ціною.

А якщо продати землю зараз, без її реальної оцінки, без можливості заробити на ній, то наші селяни стануть безземельними батраками. До того ж багато й безробітними: за сучасних технологій зайнятими будуть з 7-8 млн сільського працездатного населення лише приблизно 2 млн. І тоді безробітні мільйони запитають у влади: а як нам жити? Про це слід пам'ятати», - підкреслив опозиційний політик.

Про власний досвід ведення агробізнесу та про те, які закони необхідні для сільськогосподарської галузі, читайте в інтерв'ю Бориса Колесникова газеті «Сегодня».

Джерело: Опозиційний блок

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Опозиційний блок

Добавить в: