Необхідність змін

"ПОЗИЦІЯ"Із здобуттям незалежності більшість наших громадян вірила в те, що маючи значний науково-виробничий та кадровий потенціал, Україна за короткий час може стати однією із провідних країн Європи і світу. Але з роками стало зрозуміло, що, не дивлячись на певні досягнення в розбудові держави, життя виявилось значно складнішим. Нажаль за багатьма показниками в економічній та соціальній сфері ми не тільки не покращили, а значно втратили свої позиції.



В зовнішній та внутрішній політиці, в національно-культурних питаннях викликів стає більше ніж відповідей на них. Поступово в суспільстві накопичується зневіра у майбутнє, з’являються сумніви у здатності нашої політичної еліти вивести країну з політично-економічної кризи. Зниження рівня життя, відсутність впевненості у завтрашньому дні і змінах на краще змушує наших співвітчизників шукати кращої долі за кордоном. За межами держави працює вже від 4 до 6 млн. наших громадян. Соціологічні опитування показують, що серед молоді більше 30 відсотків бажають емігрувати.

Через складні етапи розвитку проходять всі країни, і ми не є винятком. Важливо вчасно зрозуміти причини та шляхи подолання негараздів. В розвинутих демократіях якісні зміни в житті суспільства, його поступ головним чином пов’язують з виборами, які дають можливість змінювати та знаходити ефективний державний менеджмент.

Вибори і навіть революції проходять і у нас, але зрушень на краще на жаль немає. Змінюються персоналії. Змінюються політичні кольори – помаранчеві на біло-сині, біло-сині на червоно-білі, а «віз, як кажуть, і нині там». Можливо справа не стільки в черговому харизматичному лідері, як в наявній неефективності самої системи організації влади, державного управління. Дійсно, на протязі десятиліть ми спостерігаємо боротьбу за повноваження між Президентом і Кабінетом Міністрів. Маємо гіпертрофоване самоврядування та бачимо спробу його реформувати, створюючи ОТГ, виходячи при цьому за межі положень Конституції.

З порушенням норм Конституції прийнята Верховною Радою медична реформа. Не відповідає інтересам розвитку країни і боротьбі з політичною корупцією виборча система, яка передбачає наявність одномандатних округів.

Можна значно розширити список протиріч та накопичених проблем. Але стає все більше зрозумілим необхідність розробки нового суспільного договору, який би враховував досвід останніх десятиліть та відкрив би шлях до модернізації країни.

Мельник Анатолій Іванович , керівник фракції Політичної партії  «Опозиційний блок» Чернігівської обласної ради

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Мельник Анатолій Іванович, «Опозиційний блок»

Добавить в: