GOROD.cn.ua

На Чернігівщині дві тисячі сто дітей – сироти та позбавлені батьківського піклування (відео)

З кожним роком збільшується кількість людей, які хочуть усиновити дитину, розвивається мережа прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Проводиться також профілактична робота з батьками, які тимчасово неспроможні виконувати свої обов’язки. Про це напередодні Дня усиновлення говорили на брифінгу в облдержадміністрації.



Анна і Руслан Пустовойти ніколи не думали, що стануть багатодітною родиною, та зараз дітей у сім’ї троє. Виховували Кирила – старшого прийомного сина, і коли їм зателефонували із районного центру соціальних служб і запропонували взяти ще двох діток, були впевнені, що на такий крок не наважаться. Та вирішили поїхати познайомитися з малечею. Вже під час других відвідин зрозуміли: Артем і Ліля чекають саме на них.

Анна Пустовойт: «Коли вони вдруге до нас прийшли, Артем обійняв чоловіка, Ліля сіла, дивиться на нас великими очима-блюдцями, то мій чоловік каже: «Аня, це наші діти, ми не можемо без них їхати нікуди».

Звичайно, спочатку було важко, адже таке поповнення в родині, за словами подружжя, «велика радість і великі нерви». Та вони справилися, і Анну навіть запрошують на тренінги для кандидатів у прийомні батьки – поділитися досвідом.

На Чернігівщині 2100 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, більше 90% з них охоплені сімейними формами виховання. За останні шість років (включаючи і нинішній) в області усиновлено 355 хлопчиків та дівчаток, 118 з них – іноземцями. Та найпоширеніша форма сімейного виховання – опіка, або піклування. З кожним роком розвивається мережа прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, розповідає начальник служби у справах дітей Людмила Зеленько.

Людмила Зеленько, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації:
«На сьогодні у нас існує 203 прийомні сім’ї та 24 дитячі будинки сімейного типу. За останні роки ми їх створили багато, єдине, що на це не виділялися органами влади приміщення, вони створювалися на базі власного житла».

Цього року створено вісім прийомних сімей та два дитбудинки сімейного типу, до яких влаштовано 29 дітей. Для майбутніх прийомних батьків та батьків-вихователів обов’язково проводять спеціальне навчання в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Якщо ж говорити про біологічних батьків, які не можуть виконувати свої обов’язки, то тут увага приділяється превентивним заходам. Наприклад, дітей тимчасово забирають із родини без позбавлення батьків батьківських прав.

Людмила Зеленько, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації: «Батьки мають певний час для того, щоб виправитися і повернути дітей додому, такі випадки зараз є. Є ще позитив у тому, що багато сімей, які взяли дітей під опіку, в прийомні сім’ї за останні три роки 40 дітей усиновили».

На Чернігівщині 600 дітей, які підлягають усиновленню, лише 130 з них знаходяться в інтернатних закладах, інші ж охоплені сімейними формами виховання. Сформовано відповідну базу кандидатів в усиновлювачі – в області їх двадцять дев’ять.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: діти-сироти, усиновлення, Анна Пустовойт, Людмила Зеленько, «Сівер-центр»