Стати наставником: як допомогти дітям-сиротам?
Кожна небайдужа людина в змозі допомогти дитині, що позбавлена батьківського піклування, обрати професію та відчути необхідну підтримку у житті. Саме у цих питаннях таким дітям допомагають мудрі порадники та помічники-наставники. Вони вчать дитину вирішувати повсякденні проблеми, комунікувати з оточенням та адаптуватися до реальності, яка чекає на них після інтернату.
Стати наставником і зробити благодійну справу – не складно, але не кожному це вдається. Одного бажання тут замало, перш за все, потрібно усвідомлювати, що це велика відповідальність перед дитиною.
На Чернігівщині в інтернатах проживають близько 2 тисяч дітей. Багато з них не мають елементарних життєвих навичок, не мають людини, якій могли б довіритися. Тож, фахівці центру соціальних служб наголошують, що саме наставництво – це той дієвий інструмент, який допоможе таким дітям.
Протягом двох років в обласному центрі вже 2 групи пройшли навчання з підготовки наставників. Потенційні кандидати проходять як теоретичний курс, так і практичний.
Чернігівець Максим Андрущенко ділиться власним досвідом. Вже третій рік він є наставником. Спілкується, допомагає і підтримує двох хлопців, які за цей період стали для нього рідними. Чоловік каже, жодного разу не пошкодував, що долучився до наставництва і став наставником. Зізнається, спершу, звичайно, було страшно, нині ж чоловік не уявляє життя без підопічних. Його повністю підтримує і дружина.
Наразі, разом з Максимом офіційно наставниками є 14 осіб в області, серед них 7 чернігівців, які вже змінюють життя дітей-сиріт на краще. Та це тільки початок, кажуть у Чернігівському міському центрі соціальних служб для сім’ї. Тут сподіваються, що бажаючих цього річ побільшає.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: наставництво, діти-сироти, «Новий Чернігів»