GOROD.cn.ua

Микола Дейкун: «Свині тримаються в кращих умовах, ніж наші люди»

Сьогодні,15 квітня, відбудлась прес-конференція головного лікаря Комунального закладу охорони здоров’я Чернігівської області «Обласний протитуберкульозний диспансер» Миколи Дейкуна на тему: «100 днів роботи на посаді головного лікаря».

Микола Дейкун

Микола Дейкун

На зустрічі Микола Петрович зазначив, що в туберкульозному диспансері наразі існує безліч проблем і без висвітлення цих проблем в ЗМІ вирішити ці проблеми буде набагато складніше. Вкотре Микола Петрович нагадав, що в Україні епідемія туберкульозу, в порівнянні з пострадянськими країнами, вона вища в 2 рази, а, наприклад, в Італії протитуберкульозних закладів взагалі немає, тому що немає такої кількості захворюваних.
Ще 5 років назад діагноз туберкульоз ставили 3 місяці, то зараз діагноз можна поставити вже за 2-3 години за допомогою спеціального апарату «Джин експерт».





- В Україні низький рівень життя людей, культура, жахливі умови праці – це все потребує корінних змін, люди повинні більш турбуватися своїм здоров’ям, - наголосив Микола Петрович
На сьогоднішній день в диспансері є 2 діагностичні апарати, які не працюють, один Philips, і ще один італійської фірми. В цих апаратах не працюють трубки, бо вони вже вичерпали свій ресурс. За допомогою облдержадміністрації на апарат Philips було виділено 250 000 грн. для нової трубки. Також в диспансері немає комп’ютерного томографа, який є надзвичайно важливим для подібних закладів. Після виступу Миколи Петровича на з’їзді підприємців-промисловців, туберкульозному диспансеру почали надходити кошти від бізнесменів. Так, наприклад 50 000 грн. перерахувала фірма «GNL» , яку очолює директор Логвінова Людмила В’ячеславівна.

Микола Петрович відокремив три напрямки, за котрими буде рухатися диспансер: покращення лікувально-діагностичного процесу в самому закладі, приведення закладу до вимог інфекційного контролю, активізація роботи всієї протитуберкульозної служби області.

- Я був на багатьох фермах і свинарниках, то свині тримаються в кращих умовах, ніж наші люди.

На проекторі журналістам продемонстрували жахливі приміщення тубдиспансеру: відсутність будь-якого ремонту в палатах, тріщини в стінах ,закладені ганчірками, розводи від води на обшарпаних стелях.







Обласний бюджет виділив диспансеру кошти у розмірі 1 млн 200 000 грн. на ремонт даху 7-поверхового комплексу, а також на ремонт пральні виділено 5,5 млн. грн. Взагалі реконструкція пральні буде коштувати 9,2 млн. грн.
Продовжує інформувати людей про новини диспансеру і персональний сайт закладу http://tub.cn.ua. На сайті можна подивитися основні показники епідемічної ситуації, заходи диспансеру і новини.

На розвиток закладу потрібно близько 50 млн. грн.
, адже він побудований в 1983 році, а з 2002 року змінилася ситуація з туберкульозом в області. Заклад будувався під дві форми туберкульозу, але зараз вже існує 7 форм туберкульозу, і ці форми не можуть по вимогам інфекційного контролю між собою контактувати. Необхідно розмежувати ці потоки. Наразі в диспансері є тільки 3 «коридори» сходів.

- Ми прийняли рішення про створення територіального медичного об’єднання особливо небезпечних хвороб, і включити в один центр туберкульозу прилуцький, ніжинський туберкульозний диспансер і бахмацьку протитуберкульозну лікарню, щоб деякі форми туберкульозу делегувати для лікування цим закладам. Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер буде брати на себе всі незрозумілі тяжкі форми туберкульозу, та осіб, які потребують інтенсивного лікування. Від депутатів облради ми зібрали 160 000 грн. для підготовки проектно-кошторисної документації.



По схемі «Прозоро» було проведено тендер, який виграла полтавська фірма за 4000 грн. для того, щоб вони написали компетентний акт, який буде покладено в основу проектування по зміцненню фундаментів і конструкцій, які несуть на собі навантаження.

Також треба замінити вікна та вхідні двері, на це вже розроблена проектна документація, ми чекаємо 223 000 грн. на фінансування.

Ще одне наболіле питання – вентиляція приміщень. Громадські і міжнародні експерти були шоковані тим, що ми показали. Очистка повітря не так дорого коштує, як здається. За кордоном все автоматизоване, і ми до цього також підходимо. Нам потрібно 3-4 роки для покращення стану нашого лікувального закладу, якщо влада буде нам допомагати.

Вже найближчим часом диспансер буде відмовлятися від флюорографії, бо це вимагає значних затрат.

Сьогодні тубдиспансер користується послугами онкологічного диспансерна - кожного дня в онкодиспансері можуть зробити комп’ютерну томографію одному паціенту з туберкульозного диспансера.

Попереду нас чекає набагато більше, ніж ми встигли зробити за 100 днів.



Поліна Могинська, відео: «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: протитуберкульозний диспансер, Дейкун, Могінська