30 березня пройшло засідання Менської районної ради, яка не ухвалила рішення про вихід зі складу співзасновників районної, все ще комунальної газети «Наше слово». 11 депутатів проголосували «за», але 17 — утримались.
Менська міськрада
— Чому так сталося? Адже, за законом, колективу редакції не могли відмовити в роздержавленні газети.
— Не могли. Але відмовили, — констатує редактор газети «Наше слово» Олександр Назаренко. — Мабуть, деяких депутатів «задавила жаба»: як це, передавати комунальне майно. Це при тому, що ні до приміщення, ні до майна районна рада не має жодного стосунку. Все майно придбане за кошт трудового колективу. Редакція газети давно живе самостійно. Вже десять років не отримуємо ні копійки дотації з бюджету. Влада не виділяла, а ми й не просили. Але формально Менська районна рада і Менська РДА були співзасновниками газети, і ми вважалися комунальним ЗМІ.
За законом, при роздержавленні майно комунального підприємства має бути передане трудовому колективу і розподілене між його членами.
Причому райдержадміністрація вийшла зі складу співзасновників «Нашого слова». Валерій Щукін, виконуючий обов’язки голови Менської РДА, на минулому тижні підписав відповідне розпорядження.
Ми не змиримось з рішенням ради. Адже трудовий колектив вирішив реформувати газету в першому етапі, а рішення колективу, згідно з законом, є пріоритетним. Якщо б такого рішення не було, депутати районної ради могли б пропонувати свої варіанти, а так вони порушують норми закону.
У районної ради ще є місяць, щоб добровільно відмовитись від свого співзасновництва. Може, до цього питання повернуться на наступній сесії. Як ні, будемо думати, як позбавитись цієї «опіки». Можливо, звертатимемося до суду.
Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №14 (1561)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.