2 лютого в дискусійному клубі «Експертна думка» відбувся брифінг на тему «Про надання статусу ЮНЕСКО архітектурним пам’яткам Чернігова».
На фото зліва направо: Володимир Цибуля, Тарас Возняк
На брифінгу були присутні Тарас Возняк член правління ІКОМОС, та Володимир Цибуля експерт, громадсько-політичний діяч.
В ході бесіди Володимир Цибуля зазначив, що у Львові сконцентровано близько 70 відсотків пам’ятників архітектури України, зараз це місто відвідують мільйони туристів на рік, але Чернігів також має немало пам’яток, і тому дуже легко провести паралель між Черніговом і Львовом . В тому числі експерт обмовився, що надання статусу ЮНЕСКО не гарантія статусу притоку великих інвестицій, але це входження в коло цивілізованих міст, і таким чином можна заявити про себе всьому світу, це престижно.
Володимир Цибуля: «Приблизно 30 міст і об’єктів в Україні борються за статус ЮНЕСКО. Тут важливий пошук союзників, місцевої громади і інтелігенції. Чернігів повинен боротися за статус всесвітнього визнання і місту є що запропонувати окрім пива, бо з Черніговом пов’язано безліч ідей. Можете запропонувати той історичний спадок, який у вас є. Наприклад, через ресторан «Криївку» у Львові перейшло 9 млн. відвідувачів. Вони вміють продавати емоції, це розкручений заклад, і таких закладів у Львові вже безліч. Також є неймовірна кількість місць зі своєю історією, і які мають свій бренд. Львів став дуже модним.»
Тарас Возняк наголосив, що Чернігову треба створити імідж унікальності, а не повторювати те, що є в інших містах. Також експерт зазначив, що місту спочатку треба повідомити всьому світу про історичні пам’ятки і що саме Чернігів може показати, а потім на другому етапі вже прийдуть інвестиції.
Володимир Цибуля згадав про IT-технології, які також заявляють про себе всьому світу: «Зараз є 3 міста в Україні, які заробляють на IT-технологіях: Львів, Харків та Київ. Кожен третій успішний програміст зараз живе у Львові. Київ дуже щільний і конкурентний, але Чернігів затишний і не лише комфортний для проживання, а й має ще багато перспектив».
Тарас Возняк нагадав, що лише у одному місці турист не захоче бути весь відпочинок, і треба шукати маршрут, який можна було б «розкрутити», наприклад як «Відень-Краків-Львів-Чернівці», коли люди подорожують цими містами і через кулька днів повертаються назад.
«Київ - суєтне мсто, і у великому місті не хочеться довго відпочивати, а після Києва можна поїхати до Чернігова, де є можливість запропонувати відпочинок на Десні, але для цього треба створити комфортні умови. Люди не люблять сидіти на одному місці, вони хочуть поїздити і побачити по максимуму. Наприклад, поїхати ще до Новгород-Сіверського.» , запропонував доповідач.
- У вас немає враження, що Чернігову нічого подати?, - запитали журналісти
- Якщо події не було в інтернеті, цієї події не існує. Місту треба частіше заявляти про себе, і про події, які відбуваються. , - відповів Тарас Возняк
В Чернігові відбувається багато якісних заходів. Але існує такий стереотип, що повинна відбуватись, хоча б одна подія, але про яку всі знають, наприклад, як Сорочинський ярмарок. Чернігову треба визначитися з сюжетом і щоб про цю подію, яка відбувається кожного року, знали всі, порадили експерти. Наприклад, Львів - це місто фестиваль. На Альфа-джаз квитки викуповуються на рік вперед, але майданчики ставляться таким чином, що все місто може дивитися концерт на екранах цілком безкоштовно. Чернігову потрібно розробити свій календар подій, як для світу, так і для внутрішньоукраїнского вжитку. Чернігів не повинен ставати ні Прагою, ні Львовом, ні Парижем, він має знайти своє місце і сформувати своє лице.
«Місту на Десні є що продавати, але ви занадто скромні і делікатні. Ми можемо запропонувати варіанти для Чернігова, але бюджет і розвиток повинні вже забезпечити чиновники і громада», - зазначили гості дискусійного клубу.
Поліна Могінська
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.