Згідно з офіційною інформацією, село Риботин на Коропщині було засноване на початку XVII століття на місці старого занедбаного поселення. У реєстрах збору подимного податку (дим — комплекс господарчих будівель, житлового будинку, сільгоспугідь, домашньої худоби, сільськогосподарського інвентарю) 1638-1639 років Риботин мав статус слободи. У 1643-му село значилося в складі Сосницької волості Новгород-Сіверського повіту Чернігівського воєводства. На той момент тут нараховувалося 10 дворів.
Проте жителям Риботина більше подобається версія про заснування села, автором якої є талановитий коропський поет (нині уже покійний) Василь Нікітін. В одному зі своїх творів він «зробив» засновниками села двох місцевих кумів. У розказаній ним історії йдеться про те, що під час розливу Десни (Риботин від неї — за 2 км) затопило їхні подвір’я, а коли вода відійшла, чоловіки побачили, що в їхній спільний тин із верболозу, як у невід, набилося всякої риби. Понесли її продавати на базар у Короп. І — з наївності — розказали, як вона їм дісталася. А невдовзі біля них збудував собі хату рибалка. За ним — й інші: «Так Оверко і Мартин заснували Риботин». Тин і риба зображені й на гербі села.
А недавно зображення кумів із велетенською щукою з’явилося на стіні автобусної зупинки в центрі села. До цього вона була просто побілена вапном.
— Ідея — нашої старости Надії Ворони, — говорить діловод Юлія Кеда. — А втілив її художник-любитель із Сохачів (це село входить до нашого округу) Анатолій Книр.
Крім кумів, він намалював ще калину, мальви. Грошей за роботу не взяв — зробив землякам позитивний подарунок.
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.