В Чернігівській сімейній поліклініці медсестрам забороняють манікюр. Не повірила.
— Правда, — підтверджують дівчата. Скаржаться, що останнім часом часто перевіряють. Вважають, це занадто і не зовсім правильно. Хочеться, щоб нігті виглядали гарно.
Перевіряють медперсонал на наявність довгих нігтів і лакового покриття співробітники відділу з інфекційного контролю поліклініки. Кабінет на третьому поверсі.
Ольга Демидова
— Хіба це новшество? — дивується запитанню 50-річна Ольга Демидова, головна медсестра КНП «Сімейна поліклініка. — Просто зараз ця тема знову піднялася завдяки активним соцмережам.
З 1991 року медсестрам заборонені нігті більше міліметра, щоб вони не виступали за подушечки пальців. Якщо ставиш пальці вертикально до столу і барабаниш ними, — щоб не було стукоту, — демонструє Ольга Олегівна. — І без лакового покриття взагалі. Особливо суворо з цим було в хірургічній сфері. Лак кришиться. Особливо коли руки постійно дезінфікуєш деззасобом. Рукавички стерилізували, сушили на батареї, присипали тальком. Головна медсестра перевіряла. Проводила комплексні перевірки державна санітарна служба. Приходили і дивилися руки.
Є медсестри хірургічного профілю, є ті, які контактують з дитиною. Педіатрична медсестра не мала ходити на патронаж з отакенними нігтями.
Та й просто людина має відповідально ставитися. Працівник ходить на роботу. Він має виконувати професійні вимоги. Є наказ МОЗ 16.14 від 03.08.2021. Інструкція з впровадження покращення гігієни рук (зокрема, додаток 2).
— Когось штрафували за нігті? Яке покарання?
— У такому комунальному закладі, як у нас, штрафи не передбачені. Як потім пояснити в податковій, що ми не виплатили частину зарплати? Але є усні зауваження. Письмове пояснення від медсестри. Щомісячно проводиться критерій оцінки роботи. Прописано, за що ми можемо знімати бали оціночної роботи. І бали знімаються. Звідси вже йде покарання. За результатами цих балів медсестру можуть понизити по роботі. Маємо право відправити на повторні курси, на перенавчання. Здають заліки. І це не тільки з нігтями пов’язано, а з невиконанням своїх функціональних обов’язків загалом, якщо людина не відповідає в професійному плані.
Звичайно, не всі і не завжди дотримуються цих вимог. Якщо, наприклад, в людини цукровий діабет і не можна їсти цукор — це не значить, що вона його не хоче. Звісно, грішитиме. Знає, що буде погано, але їстиме, а зверху таблетки. Так і з манікюром. Буває, зробить на свято, потім спилює. Звісно, обурюються, бо людині здається, що до неї чіпляються. Може, і звільняються, міняють роботу.
У нас щомісяця заняття по обробці рук. Існує внутрішня комісія, інфекційний контроль. Є відділ з інфекційного контролю в поліклініці: лікар-епідеміолог і медична сестра. Вони регулярно перевіряють руки і нігті по всіх наших відділеннях. І якщо помітять щось не так, не згідно з інструкцією, то прийдуть і завтра, і післязавтра. Така у них робота. Перевіряють не тільки медсестер, а й лікарів, санітарок. Адже в наказі йдеться про медпрацівників, а не про медсестру.
— А хто більше порушує заборону?
— Та всі потроху, — стишує голос головна медсестра. А в самої нігті акуратні і без лаку.
— В наказі сказано про гель-лак?
— Там говориться про лак і накладні нігті. Поправки в наказ вносять постійно.
Ольга Залезинська
Заходимо в кабінет, де в цей час ведеться прийом. У 37-річної Ольги Залезинської, сестри медичної хірургічної, нігті без лаку і короткі.
— Це завжди так, чи, може, недавно стерли? — допитуюся. — У відпустці яскраві нігті робите?
— Коли сиділа у декретній відпустці, покривала гель-лаком. Вона була затяжна, з одного декрету в другий. А на роботі не можна. 17 років працюю, завжди так було. Звикла. І коли відростають, спилюю, бо незручно з ними.
— І в мене без лаку, — на всяк випадок демонструє нігті Богдан Гнатюк, хірург. — Між іншим, серед найбагатших леді зараз в моді натуральний манікюр. Просто доглянуті нігті.
Лікар каже, що на роботі йому більше подобається, коли жінка-медик без манікюру. А поза роботою трішки можна.
Джерело: газета "Вість", Олена Гобанова
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.