Будь-який вид підприємництва, якщо ним займатись творчо, стає успішним. 35-річна Любов Коваль довела це на своєму прикладі, вкладаючи креатив у надування повітряних куль.
Чотирнадцять років тому, в очікуванні дитини, вона трохи нудьгувала. Адже чоловік йшов на цілий день на роботу (він будівельник), а Люба залишалась вдома сама. Скоро зрозуміла, що треба діяти та стала шукати ідею для діяльності. Переглянувши безліч сайтів в Інтернет-клубі, Любов вирішила зайнятися бізнесом із продажу повітряних куль, який уже був поширений у Європі, в Україні тоді це було новинкою. Реалізувати ідею допоміг чоловік, який приніс додому два пакети кульок, і вона почала їх крутити.
- Люба, що означає "крутити кульки"?
- Щоб зацікавити потенційних клієнтів, потрібно запропонувати їм щось оригінальне, для цього просто надути кулю недостатньо. Тому я відразу взяла напрямок на створення з куль різних фігур і композицій, почала експериментувати - підбирала їх за кольором, перев'язувала їх, щоб надати певної форми, комбінувала їх. Спочатку нічого не виходило, але я все одно не закидала це заняття, хоча повчитися не було де, майстер-класів тоді не проводили. Чоловік, повертаючись із роботи, сідав поруч і теж щось крутив. Як би там не було, але коли доньці виповнилося чотири місяці, ми відкрилися, і ось уже чотирнадцять років я займаюся цим бізнесом, і весь час моє приміщення - в “Акваріумі” біля “Мегацентру”.
- Зараз ви, мабуть, самі можете давати такі майстер-класи?
– А я й проводила їх у чернігівських школах №19, 1, 14, 35. Мами учнів та вчителі знаходили мене через інстаграм, де є моя сторінка, і просили дати майстер – клас у школі. Діти майстрували з кульок "квіти", фігурки тварин та казкових персонажів із задоволенням, та й це заняття дуже корисне для їхнього розвитку. Ось тільки зараз, у воєнний час, я призупинила такі зустрічі.
- Як змінювалося протягом років ваше творче заняття?
-Багато покупців приходять із проханням створити щось таке, чого ще ні в кого не було. Доводилося підключати логіку та фантазію, і для створення композиції використовувати відразу декілька куль, надавати їм відповідної форми, так з'являлися вітальні кулі на весілля, хрестини, для виписки з пологового будинку. Якось я створила з кульок ляльку заввишки 1 метр 20 сантиметрів.
- Що зараз дарують, наприклад, хлопці своїм дівчатам?
- Хлопці не дуже затримуються з вибором кульки. Як презент замовляють, в основному, прозорі баблси з іграшками, замість букета живих квітів. Також набирає популярності тренд з створення букетів з фольгованих кульок, бо такі кулі досить довго тримають свою форму, не здуваючись.
- Чим відрізняються гелієві кульки від звичайних?
- Частіше замовляють гелієві кулі, бо надути їх швидше, але не дешево, через вартість самого гелію. Я вкладаю у них своє вміння, фантазію, час. Зробити метрову ляльку коштує 600-700 гривень, вартість звичайних куль від 4 гривень і вище, надутих гелієм – від 75 гривень і вище, зараз гелій сильно подорожчав, як, утім, усе. Гелієві кулі - не вічні, через кілька днів вони все одно здуваються, тому що гелій просочується через стінки кульки.
Розміщувати іграшку можна тільки у баблсах, і щоб дістати з нього подарунок, на жаль, його треба луснути.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.